Dedalus: Autopilot nie dla nas ;-)

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Także myślałem że to taka mini wersja AP. Co do FPV to mnie nie zależy lubię latać na smyczy. Mam nadzieje że nie będę musiał auta sprzedać by kupić Dedalusa :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Jeszcze przeanalizowałem dane o liście produktów, jednak płytka Dedalusa będzie tańsza od płytki AP. Wyszło mi prawie to samo (ciut więcej, ale niewiele) niż lista części do zestawu AP, ale w liście części do Dedalusa jest jeszcze wyświetlacz OLED. Tak więc zestaw z Dedalusem bez GNSS będzie kosztował mniej więcej tyle co zestaw AP. Wyświetlacz OLED będzie pełnij funkcję podobną do klawiatury w OSD, będzie się go podłączało do konfiguracji. Oczywiście można z nim latać ale w zasadzie wystarczy jedno urządzenie na kilka AP.
Zestaw AP jest sprzedawany bez GNSS, Dedalus będzie musiał to mieć w standardzie, więc przez to zestaw będzie droższy od zestawu AP, ale tańszy o cenę zestawu OSD i o wiele mniejszy od obecnego zestawu OSD+AP.
Tyle mogę powiedzieć na dzisiaj. Jest jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia na rzeczywistych prototypach więc sprawa jest jeszcze otwarta.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

PitLab pisze:(...)
Zestaw AP jest sprzedawany bez GNSS, Dedalus będzie musiał to mieć w standardzie, więc przez to zestaw będzie droższy od zestawu AP, ale tańszy o cenę zestawu OSD i o wiele mniejszy od obecnego zestawu OSD+AP.(...)
A mi po głowie chodziła myśl że to koło ratunkowe będzie w cenie ~300zł aby było dostępne dla kieszeni większości modelarzy a tu taki zonk :-)
Zatkałeś publikę.

Więc nadal pozostaje nisza na tani mały AutoPilot.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

loop pisze:Więc nadal pozostaje nisza na tani mały AutoPilot.
Trzeba zakasać rękawy i masz biznes jak w banku. :-)
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

loop pisze:
PitLab pisze:(...)
Zestaw AP jest sprzedawany bez GNSS, Dedalus będzie musiał to mieć w standardzie, więc przez to zestaw będzie droższy od zestawu AP, ale tańszy o cenę zestawu OSD i o wiele mniejszy od obecnego zestawu OSD+AP.(...)
A mi po głowie chodziła myśl że to koło ratunkowe będzie w cenie ~300zł aby było dostępne dla kieszeni większości modelarzy a tu taki zonk :-)
Zatkałeś publikę.

Więc nadal pozostaje nisza na tani mały AutoPilot.
Jaka nisza? Chyba, że chodzi o polskie zabawki...

Plug&Play:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... _Home.html

lub coś bardziej wymagającego ale też i dającego więcej możliwości:
http://www.rctimer.com/product_765.html + http://www.goodluckbuy.com/neo-6-v3-0-g ... oller.html
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bihtus »

Jak dla mnie to tytuł oddaje istotę sprawy .....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcin1415 »

Czytałem ten wątek z zaciekawieniem i niecierpliwością a tu niespodzianka. Pewnie da się go okroić aby kosztował około 300zł. Tańsze części, brak wyświetlacza itp. Przecież to nie musi być mega dokładne, tu chodzi tylko o rth.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

@pablo dokładnie myślałem, że to o czym tu mowa, będzie odpowiednikiem tego co wskazałeś :P
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Marcin1415 pisze:Pewnie da się go okroić aby kosztował około 300zł. Tańsze części, brak wyświetlacza itp. Przecież to nie musi być mega dokładne, tu chodzi tylko o rth.
Autopiloty mega dokładne mają 4-cyfrowe ceny podane w dolarach. O tym w ogóle nie rozmawiamy. Taniej niż na scalaku Invensense raczej nie da się zrobić. Jakieś 8 złotych mogę okroić na złączach bez polaryzacji dając zwykłe szpilkowe, tylko użytkownik będzie musiał dbać o to aby nie podłączyć odwrotnie a taki wyświetlacz z wtyczką 2x2 da się podłączyć na 4 sposoby z czego tylko jeden jest poprawny. Uważam że ryzyko uszkodzenia nie jest warte takiej oszczędności, ale jeżeli będzie duży nacisk na cenę to mogę rozważyć taką wersję produkcyjną.
To czy da się konfigurować bez wyświetlacze tego pewnie jeszcze nit nie wie. Wyjdzie podczas testów.
Być może gołą płytkę bez obudowy i wyświetlacza da się zrobić do 350. Zwłaszcza jeżeli będzie przyzwoity popyt i da się zredukować koszty pracy przez automatyzację montażu. To jest pole do popisu na ten rok. Teraz montuję wariometry i jestem kompletnie spłukany (spróbuj kupić na raz 200 wariometrów to będziesz wiedział dlaczego :-) ). Gdy to ruszy następne na automat idzie OSD, bo projekt jest już dojrzały. Dedalus tym roku musi zostać porządnie przetestowany. Im szybciej i intensywniej to się będzie działo tym szybciej można będzie mówić o zejściu z kosztów.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

PitLab ja mam pytanie czysto teoretyczne. O AP tylko z GPS/Baro/Mag - by samolot po utracie RSSI wrócił i krążył w koło nad HomePosition w jakimś 100m kręgu. Czy wykonanie takiego czegoś nadal wynosiło by dużo ? Jeżeli dało by rade to czy na głupiej płytce MW nie dało by się firmeware napisać ? W sumie to taki prawie AP. Chyba że się nie da to dam sobie spokój. Nie jestem programistą a moja wiedza schodzi do prostego Bascoma więc o skomplikowanych logarytmach to mogę sobie zapomnieć. Ale układ nie potrzebował by prawie "żadnego" strojenia oraz wyświetlaczy.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Burakko pisze:PitLab ja mam pytanie czysto teoretyczne. O AP tylko z GPS/Baro/Mag - by samolot po utracie RSSI wrócił i krążył w koło nad HomePosition w jakimś 100m kręgu. Czy wykonanie takiego czegoś nadal wynosiło by dużo ?
Moim zdaniem do tego jeszcze musi być IMU, bo to w ogóle jest podstawa jakiegokolwiek lotu poza samostatecznymi platformami o dużym wzniosie skrzydeł. Magnetometr jest najmniej ważny - cześć ludzi i tak lata na CMG. Na tym mogę uszczknąć powiedzmy 20zł.
Barometr też można wziąć z GPS, jednak dokładność wysokości z GPS to często być albo nie być. Jednak nie chcemy ograniczać potencjalnych klientów do grupy akceptującej największe ryzyko.

Mogę rozważyć wypuszczenie płytki w wersji "light" bez obudowy, polaryzowanych złącz i magnetometru. Pytanie do Zbyszka czy da się bez magnetometru, ale myślę ze tak. Ta wersja będzie mogła opcjonalnie pracować z zewnętrznym magnetometrem, więc jeżeli będzie konieczność, to będzie można dołożyć później.
Na forum są osoby, które potrafią zrobić moduł GPS taniej niż ja i to jest kolejne pole do oszczędności. Kabelek do GPS-u będzie na zwykłe goldpiny, więc każdy szanujący się modelarz powinien dać sobie z tym radę. Jeżeli nawet nie ma zaciskarki na kable do serw, to kupi w Chinach w pęczek jednożyłowych przewodów zakończonych wtyczkami na goldpiny i zrobi z tego dowolny kabel. Pole do manewru jest spore, wystarczy tylko chcieć i umieć wyrzec się czegoś.
Burakko pisze:Jeżeli dało by rade to czy na głupiej płytce MW nie dało by się firmeware napisać ? W sumie to taki prawie AP.
Mamy na forum wielu zdolnych programistów działających z MultiWii - trzeba się ich pytać.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Czyli dało by się tylko trzeba by było uderzyć do osób trudniących się w MW ? A możesz powiedzieć o kogo dokładnie Tobie chodziło ?
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Burakko,
Przeciez na Mwi od dawna masz dobrze dzialajace RTH ,stabilizacje mowie o AIO Cirius /KFC
bedzie tez wersja forumowego linka RC z AP

Rozumiem ze Dedalus ma byc produktem z zalozenia na export ,dzialajacym z kazdym odbiornikiem i plug&play
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Zbig, racja pomyliłem, miało iść do wątku OSD :) Do usunięcia!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 maja 2014, 20:09 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Adasko znalazłem coś takiego. http://fotoflygarn.blogspot.com/2014/04 ... plane.html czy o to ci chodzi ?
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
ODPOWIEDZ