Quad 7 "Transporter"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

marimach77 pisze:Po długich bojach z WER Warszawa, odebrałem dziś swojego Transportera Q7
To co ona przez granicę celną przechodziła? :shock:

Pytanie do kostruktora - przewidujesz jakiś kątowy adapter (lub inny pomysł? w przedłużeniu głównych rur?) do 3-osiowego Twojego gimbala pod GoPro czy samemu sobie trzeba coś wydziergać co będzie pasowało do Q7 ?
Ostatnio zmieniony czwartek 24 kwie 2014, 12:28 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Rurek pisze:To co ona przez granicę celną przechodziła? :shock:
Paczka (priorytet) wysłana 16-go była w Warszawie już 17-go kwietnia wieczorem, 18-go powinna być dostarczona. Ponieważ do wczoraj jej nie dostarczyli i w monitoringu ciągle wisiało "Przygotowanie do dostarczenia WER Warszawa", pojechałem do WERu (mam rzut beretem) a tam dantejskie sceny. Masa ludzi, którym poginęły paczki albo ich nie dostarczono. W sali konferencyjnej (bez klimy, zaduch jak cholera, ale była woda i kawa dla petentów) PP zorganizowała punkt przyjmowania zgłoszeń zaginionych/niedostarczonych paczek - jeden komputer i dwie kobitki do obsługi a ludzi na pęczki. Nikt nic nie wie, nikt z kierownictwa z ludźmi nie chciał porozmawiać, nie można się nigdzie wyżej dodzwonić - pełna olewka ze strony PP. Swoją "zaginioną" paczkę zarejestrowałem w południe a po 18:00 dostałem telefon, że paczka się znalazła i mogę odebrać dziś rano na bramie u wartowników :shock: :?: od 7 rano. No to jadę, byłem po 7 z minutami a na bramie karzą dzwonić z telefonu wewnętrznego do działu z paczkami. Oczywiście nikt nie odbiera. Dopiero po 8 udało się dodzwonić i po kolejnych minutach czekania przynieśli paczkę na bramę. Grunt, że nie uszkodzona.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

marimach77 pisze:Po długich bojach z WER Warszawa, odebrałem dziś swojego Transportera Q7. Ta rama podoba mi się nieziemsko :-D :-D :-D i powoli zaczynam składanie wszystkiego do kupy. Mała relacja pewnie będzie później w odzielnym wątku co by Rayfordowi nie zaśmiecać.
Jak najbardziej zamieszczaj opis budowy w tym wątku... Zachęcam wszystkich którzy mają Q7 aby zdawali relację z uzbrajaniem Transportera oraz umieszczanie wszystkiego co związane jest z tym modelem... Lepiej będzie jak to będzie w jednym wątku niż ma być to porozrzucane po całym forum ...

Rurek pisze:
marimach77 pisze:Po długich bojach z WER Warszawa, odebrałem dziś swojego Transportera Q7
To co ona przez granicę celną przechodziła? :shock:

Pytanie do kostruktora - przewidujesz jakiś kątowy adapter (lub inny pomysł? w przedłużeniu głównych rur?) do 3-osiowego Twojego gimbala pod GoPro czy samemu sobie trzeba coś wydziergać co będzie pasowało do Q7 ?
Nie myślałem o gimbalu trójosiowym do tego modelu, jakoś to tego nie widzę w Q7...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A w takim razie pod mobiusa masz już wersję "dla ludu" ? :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:A w takim razie pod mobiusa masz już wersję "dla ludu" ? :-)
Pod mobiusa to jest, ten który zrobiłem do Legwana, tylko, że do transportera idzie bez tej podstawki ... GIMBAL
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Rayford pisze:
Jak najbardziej zamieszczaj opis budowy w tym wątku... Zachęcam wszystkich którzy mają Q7 aby zdawali relację z uzbrajaniem Transportera oraz umieszczanie wszystkiego co związane jest z tym modelem... Lepiej będzie jak to będzie w jednym wątku niż ma być to porozrzucane po całym...
Ok, to przeklejam.
W wolnej chwili postaram się zdać relację ze składania (bo budową to raczej tego nazwać nie można) nowego "kładzika" na bazie ramy Q7 od Rayforda . Trochę czasu mi to zajmie, wybieram się na urlop od poniedziałku i pewnie dopiero po długim weekendzie coś więcej w temacie się będzie dziać. A póki co, założenia mam takie:

- quad do spokojnego latania pod FPV
- im dłużej na jednym pakiecie tym lepiej
- na razie bez gimbala - GoPro na sztywno do ramy

Napęd:
1. Zasilanie 4S 4500mAh (takie mam akurat pakiety)

2. FC - Pixhawk + GPS - nie miałem jeszcze do czynienia z ARDU ale co tam, ryzyk fizyk

3. ESC - 25A z softem simonk ale jeszcze nie wiem gdzie kupię i co konkretnie

4. Śmigła prawdopodobnie EMAX Carbon 13x4 (prawe i lewe)
- może ktoś ma/miał te śmigła i mógłby napisać jak z jakością wykonania?

5. Silniki - tutaj jeszcze się zastanawiam (kwestia ceny jest pomijana), ale na chwilę obecną mam dwa typy:
- EMAX MT3506 650KV 250W lub
- T-Motor MT3506-25 KV650 260W

Wstępne obliczenia dla T-Motorów wyglądają chyba całkiem OK. W sumie dla EMAXów podobnie. Ostatecznie zamówiłem EMAXy, tańsze o ponad 80PLN od T-Motorów.

Obrazek
Obrazek

CDN...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

CD..

FC w ładowni mieści się idealnie na szerokość.

Obrazek

Ale już z wysokością mam problem. Przymiarka na sucho, jeszcze bez gąbek do montażu FC. Aby w standardowej wersji ramy Q7 zamontować FC w środku ciężkości, trzeba było dorobić dodatkową płytkę, do której przykleja się FC na gąbki i dopiero ta płytka jest przykręcana do ramy. Doszło dodatkowe 2mm zabrane z wysokości ładowni.

Obrazek

Przymierzając na sucho, dostęp do portu USB jeszcze jest, kabel da się włożyć. Niestety po założeniu gąbek (z zestawu FC, ale też i niższych), port USB jest już zasłaniany przez czerwoną boczną listwę ramy :-(

Chciałbym mieć dość swobodny dostęp do portu USB, bo na etapie ustawiania, dość często się z niego korzysta a wyjmowanie FC nie wchodzi w grę.

No i teraz zagwozdka, jak to sensownie rozwiązać. Wybebeszać płytki FC z jego obudowy nie chcę, zresztą to niewiele da.

Bez przeprojektowania ramy niestety zostaje na razie tylko External USB Module.

Rayford, może jakaś druga wersja ramy z wyższą ładowanią na FC? Dodatkowe 1.5 cm wysokości załatwiłoby sprawę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Bez problemu miesci sie kanapka z kfc32+osd wiec wysokosc jest ok.
Po co montujesz fc w srodku ciezkosci ? Przecierz to bez znaczenia. Fc moglo by byc nawet na ramieniu.

Oblatalem dzisiak q7 z fpv i gp3 na gimbalu. Na 2x 3s 3600mAh wyszlo 20min az sam usiadl. W pakiet weszlo 3223mAh...
A to sa stare pakiety...
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

marimach77 pisze:Chciałbym mieć dość swobodny dostęp do portu USB, bo na etapie ustawiania, dość często się z niego korzysta a wyjmowanie FC nie wchodzi w grę.
Kup sobie link telemetrii, nic więcej do ustawień nie jest Ci potrzebne. Jedyne czego nie da się zrobić to zmiana softu, do tego potrzebujesz być wpięty bezpośrednio. Modemy od ręki masz na Ursynowie u Marcina.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

pirzol pisze:Bez problemu miesci sie kanapka z kfc32+osd wiec wysokosc jest ok.
Po co montujesz fc w srodku ciezkosci ? Przecierz to bez znaczenia. Fc moglo by byc nawet na ramieniu.
No tak, ale jakoś tak z przyzwyczajenia. Mimo wszystko, czy dam FC z przodu, czy z tyłu, to i tak wysokość komory na FC jest małym problemem.

Ale jakoś to ogarnę, są 3 opcje:
- Rayford zrobi powiększoną wersję :)
- kupię external USB module
- kupię link telemetrii
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

marimach77, a nie można poprosić Rayforda o to żeby w miejscu gdzie masz mieć gniazdo USB dał otwór dając w też w tym miejscu do koła więcej laminatu w tym czerwonym elemencie ? Siedzę w pracy nie mam teraz jak tego namalować w programie graficznym o co mi chodzi.

A jednak się udało
Obrazek

Oczywiście gniazdo zrobić w takim miejscu jak Ci pasuje.
Ostatnio zmieniony piątek 25 kwie 2014, 18:08 przez PiotrSz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Mozna obwodke ale mozna tez pilnikiem igielkowym zrobic sobie miejsce na wtyczke.
Tu chyba był problem że nie można włożyć wtyczki bo sie blokuje o tą poprzeczkę.

Ten laminat czerwony nie jest konstrukcja nosna mozna go przyszlifowac w tym miejscu....

W opisie budowy Q7 dodałem instalację FPV...
model oblatany :) piknie jest
wiatr mu niewiele robi, stabilny i cichutki.

http://www.fpvdrones.pl/?q=node/46

pzdr
P
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
DiReCtX
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: DiReCtX »

marimach77 pisze:
pirzol pisze:Bez problemu miesci sie kanapka z kfc32+osd wiec wysokosc jest ok.
Po co montujesz fc w srodku ciezkosci ? Przecierz to bez znaczenia. Fc moglo by byc nawet na ramieniu.
No tak, ale jakoś tak z przyzwyczajenia. Mimo wszystko, czy dam FC z przodu, czy z tyłu, to i tak wysokość komory na FC jest małym problemem.

Ale jakoś to ogarnę, są 3 opcje:
- Rayford zrobi powiększoną wersję :)
- kupię external USB module
- kupię link telemetrii
Pojawiło się External RGB LED z USB
http://www.goodluckbuy.com/pixhawk-rgb- ... oller.html
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

pirzol pisze:Mozna obwodke ale mozna tez pilnikiem igielkowym zrobic sobie miejsce na wtyczke.
Ta rama jest tak ładna, że aż szkoda ją ciąć pilnikiem i w ogóle cokolwiek w niej wycinać :mrgreen:
pirzol pisze:Tu chyba był problem że nie można włożyć wtyczki bo sie blokuje o tą poprzeczkę.
Ten laminat czerwony nie jest konstrukcja nosna mozna go przyszlifowac w tym miejscu....
Dokładnie tak, ta czerwona belka blokuje dostęp do portu USB.

Na razie jadę na urlop, do pracy nad modelem wrócę po 5 maja.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

marimach77 pisze:
pirzol pisze:Mozna obwodke ale mozna tez pilnikiem igielkowym zrobic sobie miejsce na wtyczke.
Ta rama jest tak ładna, że aż szkoda ją ciąć pilnikiem i w ogóle cokolwiek w niej wycinać :mrgreen:
pirzol pisze:Tu chyba był problem że nie można włożyć wtyczki bo sie blokuje o tą poprzeczkę.
Ten laminat czerwony nie jest konstrukcja nosna mozna go przyszlifowac w tym miejscu....
Dokładnie tak, ta czerwona belka blokuje dostęp do portu USB.

Na razie jadę na urlop, do pracy nad modelem wrócę po 5 maja.
Co do FC to zakładaj wszystko co się da na tył, bo jak będziesz latał z gimbalem to ciężary trzeba przesunąć na tył...

A nie możesz zamocować tego FC bez tej płytki którą ci dorobiłem. te 2 MM będziesz miał więcej ?
ODPOWIEDZ