Ubezpieczenie OC

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tobzuz
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:54
Lokalizacja: PL

Post autor: tobzuz »

Rurek, a czy to ubezpieczenie obejmie np. osobę, która w większości czasu lata hobbystycznie, a aby dorobić sobie do sprzętu, od czasu do czasu strzeli kilka fotek np. do kalendarza miejskiego w obrębie swojej działalności gospodarczej... za co oczywiście wystawi fakturkę... trochę mieszane uczucie mam, do tego PSP jeśli chodzi o wykorzystanie prywatnie i do firmy... :-(
avision

Post autor: avision »

Temat jest rrochę dziwny dla mnie. Dzwoniłem przed chwilą do Hestii czyli ubezpieczyciela w PSP, a tam w centrali powiedzieli mi jednoznacznie, że nie mają żadnego ubezpieczenia dla osób latających dronami. Na jakiej zasadzie więc działa to ubezpieczenie w PSP ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ubezpieczenie w PSP jest dla hobbystów a nie dla kamerunów. Tylko o takim gadamy bo nasze forum to miejsce dla hobbystów.
Poza tym - tobzus - pytałeś już o to i nie wiem co z Twoją percepcją tekstu czytanego się dzieje :-/ ... zostało to już wyjaśnione Tobie parę stron temu.
Avision - pomyliłeś fora i ubezpieczenia. Nie wszystko co lata i jest modelem - jest dronem. I nie wszyscy którzy latają są kamerunami. Temat z tego wątku jest dla modelarzy, hobbystów. Ile razy można to powtarzać?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Post autor: LeWy2005 »

Rurek pisze:Ubezpieczenie w PSP jest dla hobbystów a nie dla kamerunów. Tylko o takim gadamy bo nasze forum to miejsce dla hobbystów.
I o to chodzi bo jedno i drugie można łączyć... nieco dziwne jest że żaden z naszych ubezpieczycieli nie chce ubezpieczać komercyjnej działalności na sensowną kwotę - zwłaszcza, ze takie OC jest wymagane prawnie - z drugiej strony jestem tez praktycznie pewien że latając hobbystycznie gdy model ucieknie i szkoda wyniesie faktycznie milion baniek to przy ubezpieczeniu PSP ubezpieczyciel się wypnie :/

Idąc tym tropem można ubezpieczyć się w PZU jako UAVO na wymagane 15000tys zł za 500zł+ w PSP... a w razie czego zgrywać idiotę że lot był hobbystyczny, natomiast przy kontroli pokazywać papierek z PZU :roll: sic :!:
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Jak kogos interesuja niemieckie ubezpieczenia to takie ubezpieczenie mozna wykupic w niemieckim zwiazku modelarzy:

http://dmfv.aero/files/DMFV-Broschuere- ... rungen.pdf

Jak sie zostaje czlonkiem (42 eur rocznie) to ma sie ubezpieczenie na lotniskach klubowych, za 15 eur wiecej ma sie dodatkowe ubezpieczenie poza nimi, wazne w calej europie na kwote 1.5 mln eur.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Temat z tego wątku jest dla modelarzy, hobbystów. Ile razy można to powtarzać?

Proszę nie wtrącać do tego wątku niuansów związanych z ubezpieczaniem działalności komercyjnej. Bo się niektórym wszystko miesza.
Chętnych na ubezpieczenia komercyjne zapraszam na forum wesele-z-powietrza.pl.
Będę konsekwentnie wycinał z tego wątku posty kameruńskie i kierował do archiwum forumowego.
Kameruni - uszanujcie modelarzy i nie mieszajcie w tym wątku.
To ostatnia prośba z cyklu.

Edicao: Puuf - to nie o Tobie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
avision

Post autor: avision »

Rurek pisze:Ubezpieczenie w PSP jest dla hobbystów a nie dla kamerunów
A którym miejscu ja pisałem że jestem kamerunem albo mam firmę. Zajmuję się tym hobbystycznie i nie mam firmy. Interesuje mnie to od samego początku odkąd miałem niebezpieczne sytuacje z dronem. Wszędzie pytam u ubezpieczylieli o prywatne OC i żadna firma mi tego nie chce zaproponować.
tobzuz
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:54
Lokalizacja: PL

Post autor: tobzuz »

Rurek, widzę, że dla Ciebie każdy, kto chce używać przeróżnych latadeł także komercyjnie, to kamerun weselny? któryś z nich Ci na odcisk "wleciał" :-) ?

nie ma nic wspólnego z kamerowaniem, kamerami, dslr i wszystkim co z video związane...

fotografia to moje hobby, a że czasem można coś dorobić korzystając ze swojego hobby to chyba nie problem? rok temu zrobiłem zdjęcia do kalendarza miejskiego ("z ziemi"), w tym roku chce wykorzystać drona (który jak na razie jest też tylko hobby!), do zdjęć z lotu ptaka, a że tak się składa, że będzie to zlecenie komercyjne (wystawiona Faktura VAT), to trzeba poszukać ubezpieczenia firmowe... a że jest taki wątek ogólny, to chyba nic takiego się nie stało, że zapytałem...

hobby może być równocześnie sposobem na zarobek, szkoda, że co niektórych tutaj to boli...

udanego weekendu! ;-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Tobzus mielisz w kółko o tym samym. Zmień płytę.
Nikt mi na odcisk nie wleciał. Ten temat jest dla hobbystów. Jeżeli Ci się nie podoba - nie pisz.
tobzuz pisze:że jest taki wątek ogólny, to chyba nic takiego się nie stało, że zapytałem...
Najwyraźniej nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Od pierwszej strony tego tematu jest mowa o ubezpieczeniu dla amatorów. Nie wprowadzaj zamieszania.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
tobzuz
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:54
Lokalizacja: PL

Post autor: tobzuz »

Turek, a czy hobbysta, amator nie może chcieć ubezpieczenia firmowego, ma taki typ działalności, że może to sobie wrzucić w koszty, przez to ubezpieczenie wyjdzie taniej... no ale nie ważne...

a tak z innej beczki, na rozluźnienie... ten tutaj chyba to nie amator, to musi komercyjnego ubezpieczenia szukać? :mrgreen: :lol:

https://www.youtube.com/watch?feature=kp&v=_YEyzvtMx3s
Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Post autor: karolboski »

Witam, ja byłem się pytać w zakładzie ubezpieczeń ( około 10 różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu) , pani powiedziała , że pierwszy raz słyszy o takim czymś i odmówiła dalszej rozmowy. z tego co widzę, to chyba ciężko jest o ubezpieczenie quadrocoptera :/ Ale może to tylko u mnie , bo miasto Bytów nie należy do największych ;)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Też zasiliłem szeregi PSP i zostałem klientem Hestii :-D
LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Post autor: LeWy2005 »

Panowie bo pytacie o nie to co trzeba... nikt Wam nie ubezpieczy koptera, pytajcie o ubezpieczenie operatora (wniosek jest taki sam jak wniosek do ubezpieczenia pilota jakiegokolwieinnego latadła) - zowie się to UAVO, czyli tak jak nazwa licencji i regulacja prawna wymagająca OC, pozostaje kwestia tego że stawka suma gwarantowana starczy na lakierkę maski i wymianę szyby w nowszym samochodzie :P
Pozdrawiam :)
Aurora9
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 23:06
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Aurora9 »

Czyli w PSP, którą składkę ubezpieczenia brać skoro amatorsko pilotuje koptery?
Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Post autor: karolboski »

LeWy2005 Dzięki za info :)
ODPOWIEDZ