Przegrzewanie silnikow

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Przegrzewanie silnikow

Post autor: Be0wulff »

Mam silniki roxy 2827-34 latajace na 4S. Na poczatku lataly w hexie ale ostatnio przerobilem ja na skladanego quada. Kierowaniem zajmuje sie Naza z Gps. Od samego poczatku mialem dziwne utraty wysokosci a nawet 2krety. O ile w hexie ramiona byly alu o w quadzie zalozylem wegiel.Wczoraj znow quad wyladowal mi na ziemi mimo max ciagu. Gdy podszedlem do niego silniki nie daly sie dotknac. Czy przegrzewanie sie silnikow moze spowodowac spadanie kopterow? Czy te silniczki na 4s i smiglach 10x4,5az tak sie grzeja?
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Przegrzewasz je.
W zależności od strony, podają rożne wartości zasilania i śmigieł, więc nie będę tego nawet cytował.
Niektóre strony podają maks. 3S, inne 4S...

- edit -
http://www.robbe.de/roxxy-bl-outrunner-2827-34.html

Za duże zasilanie dajesz.
Ostatnio zmieniony środa 23 kwie 2014, 09:20 przez markac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Wg. specyfikacji są one do 3S i na śmigle 10x4,7 osiągają już swoje szczytowe 110W.
Więc nie ma się co dziwić że się przegrzewają.
W hexie pewnie pracowały z mniejszym obciążeniem i dlatego dało się latać.
Edit. Pisaliśmy w jednym czasie.
Podejrzane, że na niektórych stronach podają to samo śmigło do 3S i 4S
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Wlasnie dlatego tak je zalozylem ze roznie podaja. A jakas dobra alternatywa dla quadro kolo 2kg? Smigla do 12 cali max i zasilanie 4s.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Ja polecam do tych silników zasilanie 4s i smigła 10x3.8 APC slowflyer, sprawdzone przez wielu i działa dobrze
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Należy mieć też na uwadze, że magnesy neodymowe w temperaturze powyżej 300*C tracą gwałtownie właściwości magnetyczne (tzw. temperatura Curie) - przy czym dotyczy to magnesów wysokiej klasy. Ja kiedyś z ciekawości podgrzałem magnes neodymowy (taki okrągły w kształcie baterii CR2025) do sporo niższej temperatury (80-100*C) i też po eksperymencie już nie przyciągał z taką siłą jak wcześniej (wynika to bezpośrednio z jakości magnesów - w silnikach modelarskich jest z tym bardzo różnie).

Generalnie należy liczyć się z tym, że raz przegrzany silnik nie będzie już miał takiej mocy jak przed przegrzaniem właśnie ze względu na częściową utratę właściwości magnetycznych magnesów...
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
ODPOWIEDZ