Problem z serwerem?

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Problem z serwerem?

Post autor: shaggee »

Nie wiem jak inni użytkownicy ale praktycznie codziennie mam jakiś problem z serwerem forum. Jak nie internal server error to maximum resources, strona ładuje się minutę itd. Ostatnio problemy ze zmianą profilu lub wiadomościami. Rozumiem że domena jest wykupiona w serwisie nazwa.pl natomiast serwer jest w freeshgroup.pl Skoro serwer tak nawala to może czas się przesiąść na coś innego?
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

A może wprowadzić jakąś opłatę (składkę członkowską) na utrzymanie forum na lepszym serwerze, nie wiem od czego to zależy ale ja też mam podobne problemy z otwieraniem się stron...
Może poddać to dyskusji, zrobić ankietę... Było by fajnie jakby serwer był trochę szybszy i mniej awaryjny....
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
dmz
Posty: 529
Rejestracja: sobota 16 kwie 2011, 15:34
Lokalizacja: łorsoł citi at war.

Post autor: dmz »

skladki uwala forum.
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

dmz pisze:skladki uwala forum.
A może jednak odwrotnie. :!:
O i to może być ciekawe rozwiązanie na bolączki tego forum z dziwnymi pytaniami od nowicjuszy.

Jeżeli będzie składka na utrzymanie forum to osoby którym zależy na uczestnictwie i wiedzy to zapłacą
(podejrzewam że kwota będzie minimalna i myślę że nie więcej niż "puszki taniego chmiela") a osoby mało zainteresowne tematem nie będą się rejestrowały bo szkoda kasy.
Proszę administratorów o rozpatrzenie tej propozycji. :?:
Artu

Post autor: Artu »

Grzegorz, aktywnych Forumowiczów, to można na palcach dwudziestu rąk policzyć :mrgreen: , więc nie będzie tak "tanio" :-P
Zresztą, niech się więcej osób wypowie...
Ja jestem neutralnie nastawiony, czyli jak będzie "składka na dziadka", to się oczywiście przyłączę.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Gdyby nie potencjalne problemy natury m.in. podatkowej dla przyjmującego kaskę to byłbym baaaardzo za, a tak to odradzam bo się skończy jak z tym piekarzem co rozdawał biednym chleb za friko :evil:

Takie sprawy można załatwiać w wąskim gronie zaufanych osób przez PW, ale nie publicznie na otwartym forum... niestety :-/
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

jedrus pisze:Gdyby nie potencjalne problemy natury m.in. podatkowej dla przyjmującego kaskę to byłbym baaaardzo za, a tak to odradzam bo się skończy jak z tym piekarzem co rozdawał biednym chleb za friko :evil:

Takie sprawy można załatwiać w wąskim gronie zaufanych osób przez PW, ale nie publicznie na otwartym forum... niestetym :-/
No i tu masz racje niestety.
Tego nie brałem pod uwagę.
Dziwny ten nasz kraj.
Ale opcja była ciekawa.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Artu pisze:więc nie będzie tak "tanio" :-P
A tak z czystej ciekawości to o czym konkretnie mówimy (rząd wielkości)?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nie chodzi o to żeby kupować super mega wypasiony serwer za nie wiadomo jaką kasę. Chodzi tylko o to żeby zmienić na taki serwer, który nie będzie miał tych kwiatków. Ceny serwerów są konkurencyjne i bardzo zbliżone. Czasami serwery darmowe potrafią być lepsze niż te płatne. Największymi czynnikami decydującym o cenie jest pojemność i transfer.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Panowie, w promocji na home.pl serwer Buisness Starter to 12,50 netto/miesiąc, 150 netto/rok. Transfer bez limitu.
Jeszcze 2 dni temu było 75% upustu, może warto się nad tym zastanowić?
Gorzej po promocji, bo jest to już 300zł netto rocznie, ale ilu jest użytkowników?
Używam i chwalę.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

Zbliża się zlot więc będzie okazja przedyskutować temat prywatnie... i podjąć decyzję,
nikt przecież nikogo nie bedzie zmuszał do opłat.... może w formie wykupienia jakiegoś gadżetu np. koszulki czy kubka z logiem za przysłowiowe pare zyli... :-P kwestia dyskusji...Skoro jest nas stać na "samolocik" nie żadko za 1k to i będzie stać nas na szybsze przeglądanie bieżących informacji... ;-)
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Kitsibas
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kitsibas »

Również bym się dorzucił żeby forum poprawnie działało.
Pioneer 1400, Turnigy 9x - er9x + FrSky DHT-U (logger) + dopał, GPS, Vario, FOX 800 + Vee + BiQuad
dmz
Posty: 529
Rejestracja: sobota 16 kwie 2011, 15:34
Lokalizacja: łorsoł citi at war.

Post autor: dmz »

jak chcecie to wam moge udostepnic cos. i tak place góką a troche zasobow zostaje. jak cos to pw. ze względow o ktorych pisal jędrus.
Artu

Post autor: Artu »

zeman0 pisze:Zbliża się zlot więc będzie okazja przedyskutować temat
I to jest bardzo dobry pomysł.
Na zlocie będą w większości najaktywniejsi Forumowicze, więc będzie można podjąć dyskusję na ten temat.

Niniejszym temat zamykam do czasu zlotu :-D
Zablokowany