eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

StoQ pisze:W ogóle zielona płytka eleresa? :D to z cyberdrones? Bo tam widziałem że niby czarne są :) Dzięki za pomoc teraz to już wszystko mi się wyjaśniło.

To ile ten stabilizator musi mieć prądu na wyjściu aby lrs dobrze działał?

Pozdrawiam!
Tak, z cyberdrones.
Czarne były tylko w zamówieniu grupowym, teraz cyberdrones sprzedaje zielone, bo zielone PCB są tańsze.

Sam rfm22b wg dokumentacji bierze 80mA przy nadawaniu na pełnej mocy, do tego atmega, 2 diody... Nie mierzyłem jaki jest sumaryczny maksymalny pobór, ale poniżej 150mA bym ze stabilizatorem nie schodził. Pamiętaj też, że jak podpinasz GPS-a (mój pobiera 40mA jak śledzi satelity), lub BT (hc-05 pobiera 40mA podczas parowania) pod ten regulator, to musi być mocniejszy, ale MCP1703 ze swoim 250mA starcza.
miś pisze:
MatManiak pisze:a dany element doślą później, gdy już będzie na stanie.
I na dodatek za takie dosyłki nie płaci się kosztów wysyłki. Koszty wysyłki doliczane są tylko do głównego zamówienia.
Dokładnie tak! I w dodatku kurier kosztuje tylko 13zł, nawet jak paczka ma 30kg ;) Co prawda jak mi nie przysłali 2szt kwarcu za łączną kwotę chyba 5zł, to nawet jak już były na stanie, to nie dosłali mi tego towaru... może za free dosyłają powyżej pewnej kwoty. W panelu miałem "skontaktuj się z przedstawicielem TME", ale się nie skontaktowałem i po miesiacu zwrócili mi to 5zł za kwarce i przysłali listem poleconym (!) korektę faktury... (tak jakby nie mogli tych kwarców do tego listu wrzucić :P).
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

A ja napotkałem kolejne schodki w mojej drodze :mrgreen:
Jak jest z tym buzzerem bo nie daje rady masa -> masa a +buzzera do Sygnałowego ?
ale nie piszczy...
O co biega z tym rezystorem? bo dałem przed rezystorem (na krótko) ale albo styku nie było albo coś spitoliłem :mrgreen:

Wujek :mrgreen: : patrzyłeś coś do tego kodu odnośnie 2ch kanałów + ppm sum?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rezystor trzeba zmostkować. Aaa i buzer musi być na 3-5V z generatorem, czyli taki co jak go się podepnie do baterii to piszczy.
Do kodu nie patrzyłem, nie było czasu, może w weekend.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

nie wiem co jest ale nie działa.
jesli podepne masa - masa buzzera i + do + buzzera to wyje
ale jak mam masa -masa buzzera i sygnał do + buzzera to cisza
rezystor pominięty jak na obrazku Obrazek
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No chyba nie chciałyś żeby ci wyło non-stop? Przytrzymaj przycisk ponad 10s żeby przeszedł w tryb szukania to powinien pomału pipczeć.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jakbyś to podłączył do wyjścia na buzzer (CH7) a nie do BIN11 (CH3) to pewnie by zadziałało :roll:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

:lol: Wiedziałem że coś jest nie tak... ale jak głupek dalej się pogrążałem
a najlepsze jest to że patrzyłem na schemat i powaliło mi sie Bind mode z ppmin..
ale nic.. na głupotę lekarstwa jeszcze nie wymyślili :mrgreen:
Dzieki wujku :-D
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

Mam problem ze zbindowaniem eLeReS-a stosujac metode z instrukcji (sygnatury sa takie same)...z anomali jakie zauwazylem to nie wiem co oznaczaja zielone kreski na dole w eLconFiG ale w jednym module od poczatku nie pokazuja sie i to wszystko jedno czy bedzie zaprogramowany jako RX czy TX...co to moze byc ?
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

waszka pisze:w eLconFiG ale w jednym module od poczatku nie pokazuja sie i to wszystko jedno czy bedzie zaprogramowany jako RX czy TX...co to moze byc ?
Spalony, nie wlutowany, lub niepoprawnie wlutowany modul RFM22
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

mifau pisze:
waszka pisze:w eLconFiG ale w jednym module od poczatku nie pokazuja sie i to wszystko jedno czy bedzie zaprogramowany jako RX czy TX...co to moze byc ?
Spalony, nie wlutowany, lub niepoprawnie wlutowany modul RFM22
masz racje, chyba jest niedolutowany bo jak go przycisne w miejscu gdzie jest kwarc to dopiero laczy, dopiero co go kupilem, moge to sam naprawic ?

...to ten kwarc jest nie przylutowany z jednej strony.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

waszka pisze:dopiero co go kupilem,
Ode mnie, z tej serii z superjasnymi diodami?
waszka pisze: moge to sam naprawic ?
Lepiej nie... modul RFM powinien dostac jego producent i gwarancja...
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

mifau pisze:
waszka pisze:dopiero co go kupilem,
Ode mnie, z tej serii z superjasnymi diodami?
waszka pisze: moge to sam naprawic ?
Lepiej nie... modul RFM powinien dostac jego producent i gwarancja...
...tu jasno widac ze z jednej strony nie byl dobrze przylutowany bo nawet na nozce nie ma cyny ale tylko to, jedna kropelka cyny i bedzie chodzil bo jak chodzi jak go przycisne to chyba bedzie ok. ?

EDIT: przylutowalem ta nozke tego kwarcu i juz dziala...dzieki za szybka diagnoze, a na gwarancje jak bym mial czekac to Electron odlecial by za daleko a ja jeszcze testow nie zaczalem robic :-D

.
Ostatnio zmieniony środa 27 lut 2013, 20:21 przez waszka, łącznie zmieniany 5 razy.
badziewiarz
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: pl

Post autor: badziewiarz »

a jak jeden na kilka o takiej samej konfiguracji ma inny wykres w jego prawej czesci to cos oznacza ? (kreski 2x wyzej niz normalnie)
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

waszka pisze: EDIT: przylutowalem ta nozke tego kwarcu i juz dziala...dzieki za szybka diagnoze, a na gwarancje jak bym mial czekac to Electron odlecial by za daleko a ja jeszcze testow nie zaczalem robic :-D
.
Ehh :-(
Moim zdaniem takie przypadki trzeba rozwiazywac gwarancyjnie - bo oprocz przesylek i czasu nikogo to wiecej nie kosztuje.
Niemniej jednak...dobrze ze dziala.

badziewiarz pisze:a jak jeden na kilka o takiej samej konfiguracji ma inny wykres w jego prawej czesci to cos oznacza ? (kreski 2x wyzej niz normalnie)
Kiedys zwrocilem uwage na to samo. Mniej wiecej 20-30% modulow tak sie zachowuje. Wyglada to tak jakby w tamtych okolicach (czestotliwosci 440MHz) mialy nieco wieksza czulosc, lub odbieraly wiecej "szumu".
Widac, ze HOPE nie trzyma standardu :-/ Jednak w niczym to na szczescie nie przeszkadza....
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Takie mam pytanko czysto teoretyczne przykład lecimy sobie powiedzmy na odległość 5km wyłączamy aparaturę włącza się tryb Auto i autopilot sobie wraca do bazy ustawiliśmy w eleresie tryb poszukiwania modelu żeby załączał się po 1 min ,no i po minucie włączamy aparaturę a tu zonk eleres przeszedł w tryb poszukiwania modelu i nie reaguje na drążki :shock: i co dalej....?
ODPOWIEDZ