Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: potrek »

Tak sobie czytam i się zastanawiam, po kiego to forum jest publiczne ??? Zróbcie undergroundowe dla wybitnych "znawców" gdzie jedyną opcja rejestracji jest zaproszenie...
A dla pozostałej gorszej reszty: cebul, Januszów biznesu, cwaniaczków i paserów, którzy to tylko na pajtomach itp. potrafią latać, stworzyć otwarte forum.
Z chęcią przerzucę się do tej drugiej grupy...

Będzie można bez stresu się podpytać o cokolwiek, a i znawcy będą mieli miej do roboty, tzn do pisania i strofowania..., nie potrzeba będzie też Szeryfów na etacie ;)

Kolega założyciel tematu, grzecznie popytał o możliwość sparowania kontrolera, a wy od razu jazda !
Jak dla mnie masakra.
Na marginesie dodam tylko że jakiś rok temu wyrwałem na allegro phantoma 3 standard i to też bez kontrolera.
Phantom był w oryginalnym opakowaniu, numer seryjny z drona zgadzał się z tym co na pudełku.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:Z chęcią przerzucę się do tej drugiej grupy...
No to fruuuuu ;-)
http://www.djiforum.pl/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

skazi pisze:Zawsze istnieje szansa że poprzedni właściciel tego phantoma gdy sprzęt mu się rozbił, ze złości zaczął rzucać aparaturą, skakać po niej i rozwalił ją w drobny mak, dlatego sprzedał bez niej :lol:
O, i taki konkretny argument to ja rozumiem :mrgreen:
potrek pisze:A dla pozostałej gorszej reszty: cebul, Januszów biznesu, cwaniaczków i paserów, którzy to tylko na pajtomach itp. potrafią latać, stworzyć otwarte forum.
Z chęcią przerzucę się do tej drugiej grupy...
Ależ już jest: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=42469 nie krępuj się.
potrek pisze:Na marginesie dodam tylko że jakiś rok temu wyrwałem na allegro phantoma 3 standard i to też bez kontrolera.
Phantom był w oryginalnym opakowaniu, numer seryjny z drona zgadzał się z tym co na pudełku.
I jak konkretnie sprzedający tłumaczył brak aparatury?

EDIT - Pawelsky był szybszy
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: potrek »

Nie wnikałem w to dlaczego akurat brak aparatury.
Kupiłem go na części, aby zarobić parę groszy.
Sprzedałem osobno kamerę z gimbalem, płytę i obudowę, a i bateria jeszcze była.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

potrek pisze:Nie wnikałem w to dlaczego akurat brak aparatury.
Kupiłem go na części, aby zarobić parę groszy.
Nie zarzucam ci działania w złej wierze ale ty nie dziw się że osoby które straciły sprzęt w w mniej lub bardziej szemranych okolicznościach nie wykazują entuzjazmu na taką formę zarobku i dostają szczękościsku na poszukiwaczy aparatur do rozbitków i znajd bo to nie pierwszy i zapewne nie ostatni odcinek serialu "druń szuka apki" albo "Pany, ile mogie za to dostać?".
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

Przepraszam wszystkich czytających za burzę, której stałem się inicjatorem.
Nie chodzi o zmianę mojego zdania.
Ale nawet szczękościsk (jak b. trafnie ujął verid ) nie za bardzo usprawiedliwia ton i formę.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: JR65 »

Irytujące jest to, że niestety na naszym forum, coraz częściej się zdarza zamiast pomagać dochodzi do pyskówek, dla mnie to przykre, bo byłem przy zakładaniu tego forum, którego celem było pomaganie i wymiana myśli.

Dosłownie strach o coś zapytać :-( :-( :-(

Myślę, że administrator powinien się tym zająć przynajmniej zwrócić niektórym uwagę :-( :-( :-( :-(
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

Coś w tym niestety jest..
Mam wrażenie, że spadło do podziemi, gdzie pomaga się na pw, bo albo nikt nie odpowiada, albo nie ma sensu już tego czytać po odpowiedziach.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: JR65 »

Adrián pisze:Coś w tym niestety jest..
Mam wrażenie, że spadło do podziemi, gdzie pomaga się na pw, bo albo nikt nie odpowiada, albo nie ma sensu już tego czytać po odpowiedziach.
Dokładnie tak jest, to przykre, a przynajmniej warte przemyślenia,

Rozumiem, że może niektórych irytować ciągłe odpowiadanie na pytania, na które już padła odpowiedz.
Wyszukiwarka tego forum niestety jest kiepska sam się o tym przekonałem i cokolwiek znaleźć graniczy z cudem, lub utratą kilkunastu godzin czytania, miedzy innymi czytania przepychanek słownych co kto, a może ukradł sorki ale się odechciewa.

Dlatego warto odpowiedzieć temu komuś jeszcze raz, nam się przypomni i atmosfera będzie ok. :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Coś w tym niestety jest..
Problem niestety lezy po obu stronach...

Wieksza szanse na odpowiedz ma z pewnoscia ten kto przed wyslaniem pytania zada sobie troche trudu, wpisze choc raz szukana fraze w wyszukiwarke, poszuka, poczyta i zada konkretne pytanie, niz ten kto przyjdzie na gotowe z zapytaniem "Jakiego drona kupic do 200PLN" a pozniej gardluje jakie to forum zle i "polskie" gdy zamiast szczegolowej odpowiedzi otrzyma mniej lub bardziej cywilizowane sugestie zeby jednak troche bardziej sie przylozyl badz doprecyzowal pytanie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

Panowie - ja wiem że pogoda jest do niczego i trzeba sobie pomarudzić ale trzymajmy się faktów. Rzucanie pomówień że forum schodzi do podziemi a pomoc jest na kartki jest co najmniej nie na miejscu wobec osób które tej pomocy udzielają. Znamienita większość MERYTORYCZNYCH pytań nie pozostaje bez odzewu. Kłopot stanowią te o zawartość instrukcji i im pokrewne ale tu trudno się dziwić - jakie pytanie taka odpowiedź.
Przypomnę że forum to nie jakiś byt któremu się z zewnątrz przyglądacie a coś co wy również sami tworzycie więc skoro uważacie że coś z nim jest nie tak to sugeruję ruszyć 4 litery a nie tylko smęcić jak to jest źle. Samo się nie naprawi.
Adrian - ok, przyczepić się nie idzie bo wraz z Pawelsky'm, Maxiii, PiotremSz, Misiem, Marbalonem i jeszcze kilkoma innymi osobami stanowisz trzon grupy pierwszej pomocy ale przyganiał trochę sagan garnkowi bo sam od uszczypliwych komentarzy nie stronisz o co z resztą miewałeś w przeszłości niejedną spinę z nowszymi i starszymi userami.
JR65 - tak ci przykro z powodu atmosfery a kiedy ty komukolwiek ostatni raz pomogłeś? Przypomnę - w lipcu zeszłego roku w temacie baterii li-ion raczyłeś zabrać głos bo potem przez pół roku to praktycznie tylko oferty sprzedaży. Buildlog jakiś? W wątku mini Talona pochwaliłeś się pantiltem ale żeby podzielić się stl'kami z resztą społeczności na Thingiverse lub innym podobnym portalu to już nie bardzo. Niech paczą i zazdraszczają - może da się któremuś to sprzedać, prawda? Szukajka działa bardzo dobrze - regularnie z niej korzystam i jakoś znajduję co potrzebuję bez poświęcania połowy dnia. Najczęściej właśnie wyszukując linki do pytań setny raz zadanych bo wbrew pozorom całego forum na pamięć nie znam mimo że podobnie jak ty jestem jednym z pierwszych jego członków. A z tym "ukradł" to już konkretnie popłynąłeś - koledze została zwrócona uwaga że sprzęt który zakupił może być szemranego pochodzenia, nie że go ukradł. Fakt że forma była nacechowana emocjonalnie ale przyczyna tego faktu została wyjaśniona już w 4 poście. Dalsza eskalacja wynikała tylko i wyłącznie z wysoce nonszalanckiego stosunku nowego kolegi do tejże uwagi.
Potrek - również czuje się zniesmaczony atmosferą ale nie przeszkadzało mu to chwilę wcześniej jechać po plama144 jak po łysej kobyle w temacie o ucieczce Mavic'a mimo usilnych próśb Jagody o stonowanie. Hipokryzja?

Reasumując - chcecie żeby było lepiej? To lusterko w garść, kilka krytycznych spojrzeń a potem zakasać rękawy i do roboty a nie jojczyć co to się z forum porobiło przy każdej nadarzającej się pyskówce bo forum samo się nie zbuduje.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

Z mojej perspektywy nie jest to przesada.
Tyle ile mam pytan na PW z różnych powodów, że nie chcą napisać na forum, że mogę tak powiedzieć.
Niestety, bo nie jest to dobry kierunek i na połowę nie odpowiadam, lub piszę, że to jest forum i niech inni też korzystają z wiedzy, żeby pytał na forum.
Czasami odpowiadam, ale wiem, że tak się pomaga tylko jednej osobie, chociaż wiem, to nie do końca ok..

Też jestem zwolennikiem wędki, nie ryby i wiem, że duża część pytających nawet nie zadała sobie trudu by coś znaleźć, takim pomagam niechętnie..

Szkoda śmiecić w wątku.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PR

Post autor: potrek »

Verid, a co miałem odpowiedzieć plama144? Stwierdziłem tylko fakt. Chłopak pyta co się mogło stać. Poleciał mavicem z przepustnicą na fulla w zwyż i dal. Po czym porwał go wiatr, jak zauważył ze stracił kontrole nie zrobił nic aby go sprowadzić, tzn zrobił: nacisnął RTH :)
Na własne życzenie go stracił i o tym mu dosadnie powiedziałem.
W poprzedni weekend latałem swoim mavicem w Międzyzdrojach.
. Wiatr około 20 metrów, łeb w porywach urwało. Mavic oddalał się w normalnym trybie. Jakby mi go porwało nie pytałbym na forum dlaczego zrobił flyaway.
Jak się oddalał przełączyłem na sport i spokojnie powróciłem.

Tak czy inaczej nie ma to nic wspólnego z tematem o kontrolerze do phantom 4 pro.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

Nie chodzi o to CZY stwierdziłeś fakt tylko JAK stwierdziłeś fakt. Psioczysz że atmosfera jest do knota a sam jedziesz z typem jak z podartym misiem. Jagoda ci pisze żebyś zbastował a ty się zacietrzewiasz jeszcze bardziej wiec jak już koniecznie chcesz sobie pooprawiać panikarstwo o szeryfach na etacie, masakrach i pomocy na zaproszenie to racz zacząć od własnej niewyparzonej....klawiatury.
potrek pisze:Tak czy inaczej nie ma to nic wspólnego z tematem o kontrolerze do phantom 4 pro.
Tak samo jak twoje gorzkie żale na początku strony także po raz kolejny zachęcam do autorefleksji.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Kontroler od Phantom 4 do Phantom 4 PRO

Post autor: JR65 »

Verid pisze:JR65 - tak ci przykro z powodu atmosfery a kiedy ty komukolwiek ostatni raz pomogłeś? Przypomnę - w lipcu zeszłego roku w temacie baterii li-ion raczyłeś zabrać głos bo potem przez pół roku to praktycznie tylko oferty sprzedaży. Buildlog jakiś? W wątku mini Talona pochwaliłeś się pantiltem ale żeby podzielić się stl'kami z resztą społeczności na Thingiverse lub innym podobnym portalu to już nie bardzo. Niech paczą i zazdraszczają - może da się któremuś to sprzedać, prawda?...............
Wiedziałem że nie odpuścisz, i nam się oberwie
Już wyjaśniam,

Nie każdy siedzi na forum non stop, ja sporadycznie chociaż jestem zalogowany w tle, ale nie czytam wszystkich postów tylko te które mnie interesują i często muszę czytać różnego rodzaju spory, typu, czemu nie szukasz, nie chce ci się itp.

Co do moich stl'ów każdy kto odezwie się na PW, z prośbą o udostępnienie to je dostanie za darmo,
w mojej ofercie mam udostępnione mocowanie silnika do MiniTalona można pobrać, jest link

Co do sprzedaży, to jak pewnie zauważyłeś to jeden ten sam produkt Gogle GS920 odświeżane co jakiś czas,

Moim zdaniem mniej zwracania uwagi na mniej ważne sprawy, jak poszukaj sobie, bo pewnie szukał, ale nie znalazł, dlatego pisze post z prośbą o pomoc.

z mojej strony to wszystko :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ