Latanie nocą - czas rozdziewiczyć ten temat.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Oto test ktory zrobilismy z JR'em. Najpierw bez podswietlenia, pozniej z dwoma diodami IR, pod koniec filmu znow wylaczenie. Bylo tak ciemno że Andrzej nie umial podlaczyc zasilania :)

Pod latarniami z taka konfiguracja mysle że bedzie dało sie latac.

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
rapier
Posty: 56
Rejestracja: piątek 11 cze 2010, 06:55

Post autor: rapier »

W sumie to to doswietlenie pogarsza to co widac. Znikaja kontrasty niestety. Moze widac to co jest blisko ale to co dalej staje sie niewyrazne. Znikaja szczegóły ( widac to w koncowce filmu jak wylaczacie doswietlenie )
Pozdrawiam Arek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Mi sie wydaje ze to co jest dalej widac po prostu tak samo jak bez doswietlenia. Szkoda ze model byl akurat na ziemi i swiatlo odbijalo sie. Oczywiscie w takiej ciemnosci nie mam zamiaru latac, to byl extreme test tylko :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Było bardzo ciemno ledwo znalazłem zasilanie to kamera KX191 tak bardzo dobrze widzi nawet bez doświetlenia do latania z pewnością się przyda żeby nie przydzwonić w coś :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Do Miska jutro ma dotrzec przesylka z kamerą polecana przez Cobre. Potestujemy kolejną :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1080331442
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Niestety Miskowa kamera nie dziala z IR.

Przy okazji okazalo sie (nieznajomosc podstaw sie klania niestety), ze z powodu podlaczenia szeregowego dwoch diod led do zasilacza prądowego pobieraly one po 350mah, tym samym dzialaly "na pol gwizdka" podczas ostatnich testow.

Najprawdopodobniej zakupie w niedalekiej przyszlosci kamere z przetwornikiem Sony ex-view i potestuje dalej ;)
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Widzialem ją, swietna jakosc ale strasznie droga jak na b/w only. Sprobuje chyba jednak z ex-view dzien/noc.

edit: to chodzi mi po glowie:
http://allegro.pl/item1095947448_kamera ... 36xir.html
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zabawy ciag dalszy. Kamery z allegro nie kupuje - poczytalem troche o tym sprzedawcy i mi sie odechcialo.

Kolega Krall zrobil testy slynnej juz tutaj kamery 540TVL OSD. Oswietlacz to 10 zwyklych ledow IR. Poniewaz wyniki są bardzo zadowalające a kamera posiada szereg opcji udoskonalenia widzialnosci w nocy, to zamowilem wczoraj identyczna. Mysle ze ku uciesze innych osob na forum, jesli sie uda to obejdą sie niskim kosztem :)

Test Kralla:




Dla przypomnienia, to ta kamerka: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... AQ:US:1123


Znalazlem rowniez temat na RCG w ktorym inna osoba rowniez przymierza sie do latania nocnego, bardzo fajne przemyslenia - warto poczytac.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1250212

Test z wątku rcg:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

moja być fajna, moja nie głupieć pod słońce i latać w ciemności :mrgreen:

Ona sama z siebie jest zajefajnie czuła, ma w/g opisu 0,01 luxa...ostatnio jak ją pasowałem do modelu...była 3 rano i lekko niebo na wschodzie rozjaśniało..mimo okna/szyby, refleksów kamerka widziała ten wschód LEPIEJ niż ja oczami byłem w stanie zauważyć różnicę w kontraście na niebie...

Szybki teścik czy kamerka (każda) czyta IR to po prostu....wycelować w nią dowolnego pilota od sprzętu RTV i coś wcisnąć.....jakimś swoim kodem Morse'a zacznie mrugać dioda w pilocie co powinna pokazać nam kamerka...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Szybki teścik czy kamerka (każda) czyta IR to po prostu....wycelować w nią dowolnego pilota od sprzętu RTV i coś wcisnąć.....jakimś swoim kodem Morse'a zacznie mrugać dioda w pilocie co powinna pokazać nam kamerka...
To nic nie da. Diode z pilota widać w każdej kamerze, ale w niektórych kilkuwatowy oświetlacz widać tak samo jak diode z pilota, czyli jak skierujesz prosto na kamere to widać że świeci, ale nie ma efektu oświetlenia przedmiotów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Dokladnie tak jak mowi Misiek, przez to myslalem ze pierwsza dioda IR z tego watku jest uszkodzona....
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a to mnie zadziwiliście :shock:
przepraszam za błędne info.
ciekawe o co chodzi? długość fali światła odbitego jest inna niż bezpośredniego...i w niektórych kamerach wychodzi poza zakres czytania kamery?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No na to wychodzi. Dotyczy diod zarowno 850nm jak i 940nm.

Tylko kamery dzien/noc widza odbite IR.

Gdzies tez doczytalem ze przetworniki ex-view przy oswietleniu wiazka IR widza 4x lepiej niz przy oswietleniu swiatlem widzialnym. Co prawda te 540tvl'e nie sa ex-view ale tez na pewno bedzie lepiej.


Anyway, jesli jasnosc obrazu wciaz nie bedzie zadowalajaca to kolejnym krokiem bedzie wymiana optyki - obiektywy F1.2 (nasze standardy to F2.0).
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

moze chodzi o filtr UV+IR, ktore maja na sobie niektore przetworniki.
ODPOWIEDZ