LRS mod na prawdziwy 1W

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: maxiiii »

Korzystając ze strony
http://www.itluxembourg.lu/site/modding ... ull-power/
a w szczególności z tego wykresu mocy i napięcia zasilania
Obrazek
postanowiłem poprawić swojego moda na lrs-ie na 6V.
Stabilizator już po 0,5 godz. zaczynał parzyć więc musiał optrzymać radiatorek.
I wpadłem na taki pomysł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz to będą zasięgi, że ho ho!
Awatar użytkownika
daras1962
Posty: 149
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 13:14
Lokalizacja: Swarzędz

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: daras1962 »

Przyjadę do Ciebie to porównamy z eleresem. :-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: PiotrSz »

Serdecznie Ci życzę żeby podczas lotu odwiedził Cie inspektor z UKE... Praca z taką mocą jest niedozwolona i grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności i to z urzędu. Ludzie czy wy sobie nie zdajecie sprawy że w eterze obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące wykorzystania pasm, dozwolonych mocy oraz uprawnień?
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: jumpertomek »

A przestrzegają ludzie tego? Większość nie.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: Rybskee »

PiotrSz pisze:Serdecznie Ci życzę żeby podczas lotu odwiedził Cie inspektor z UKE... Praca z taką mocą jest niedozwolona i grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności i to z urzędu. Ludzie czy wy sobie nie zdajecie sprawy że w eterze obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące wykorzystania pasm, dozwolonych mocy oraz uprawnień?
Hahaha od kiedy obrońca porządku prawa się zrobiłeś? Coś mnie ominęło? Sianie VTX'em po 500-600mW to spoko a LRSem to już be? Czyżbyś sam nie polecał eLeReSa który sieje na 433mHz z zdecydowanie większą mocą aniżeli dopuszczalne? Zluzuj :D
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: misiekkk »

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu.
Prosił bym o jej szybkie i skuteczne zakończenie.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: PiotrSz »

Rybskee pisze:Hahaha od kiedy obrońca porządku prawa się zrobiłeś?
Od zawsze szczególnie że ludzie pracujący nieprzepisową mocą zakłócają licencjonowanych nadawców (czyt. krótkofaloców w tym mnie) którzy w tym miejscu mają wycinek pasma do transmisji cyfrowych a 1W na 70cm to jest bardzo dużo szczególnie jak jest dobra propagacja fal radiowych a urządzenie nadawcze jest "przegazowane" i wyłażą harmoniczne.
Rybskee pisze:Coś mnie ominęło?
Oj dużo Cię ominęło...
Rybskee pisze:Sianie VTX'em po 500-600mW to spoko a LRSem to już be?
Nie wiem czy Ty latasz na 500-600mW, ja już od wieków latam na VTX zgodnym z przepisami i jeśli komuś buduję quada to nie montuję VTX 600mW i go zdecydowanie odradzam.
Rybskee pisze: Czyżbyś sam nie polecał eLeReSa który sieje na 433mHz z zdecydowanie większą mocą aniżeli dopuszczalne?
eLeReS jeśli pracuje z mocą dozwoloną przez ustawę nie jest zabroniony. Nikt Ci nie każe włączać pełnej mocy tak samo jak nikt Ci nie każe przekraczać prędkości na jej ograniczeniu, robisz to na własne ryzyko mając świadomość że zapłacisz mandat, zdobędziesz punkty karne i/lub stracisz prawo jazdy... jak złamiesz przepisy związane z użyciem fal radiowych grozi Ci do 2 lat więzienia i tu jest zasadnicza różnica.
Czy masz dowody które możesz oprzeć o pomiary na analizatorze widma że ten moduł nadawczy sieje ? Tak się głupio składa że moduł eLeReS sprzedawany przez marbalona został sprawdzony na profesjonalnym analizatorze widma Anritsu w pewnym urzędzie państwowym. Jeśli masz podstawy żeby twierdzić że moduł nie działa prawidłowo poparte profesjonalnymi pomiarami to je ujawnij a jeśli ich nie masz to nie zabieraj głosu w tej sprawie... Rybskee już kolejny raz próbujesz dyskredytować jakość modułu nadawczego eLeRes i nie popierając swojej tezy badaniami z profesjonalnego urządzenia...
Rybskee pisze:Zluzuj :D
Zapędzasz się trochę.
misiekkk pisze:Prosił bym o jej szybkie i skuteczne zakończenie.
Wedle życzenia. Co miałem to napisałem i nie będę się wypowiadał w tym temacie.

P.S. Urząd Kontroli Elektronicznej wziął pod lupę pasma na których pojawiają się modelarze więc dobra rada, nie przesadzajcie z mocą bo to nie ona robi zasięg a prawidłowo system antenowy...
Wkurza mnie ignorancja ludzi którzy nadają wszędzie gdzie im się podoba, mocą jaka im się podoba a ludzie pracujący legalnie w służbie amatorskiej mają zakłócenia. Eter to nie folwark gdzie każdy może robić co chce, tam zakresy częstotliwości od wielu lat są bardziej unormowane niż przestrzeń powietrzna w obecnej chwili. Polecam zapoznać się z ustawą
Dz. U. nr 188, poz 1122, Rozp. Min. Infr. z 19 sierpnia 2011
Dz. U. z 19 grudnia 2014, poz. 1843
Dz. U. z 23 grudnia 2015, poz. 2174
Awatar użytkownika
Andrzej G
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: Andrzej G »

... gdzieś tu na forum czytałem, że na mocy poniżej 100mW można zrobić kilkanaście/dziesiąt? kilometrów, więc faktycznie ten Pełny Jeden Wat jest mi "sakramencko potrzebny" ...
pozdrawiam

Andrzej
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: maxiiii »

PiotrSz

O co Ci chodzi? Nie rozumiem twojego toku myślenia.

A właściwie to rozumiem. Z twojej wypowiedzi pomiędzy zdaniami można wyczytać że eleres jest cacy bo może nadawać dużą mocą a reszta jest be bo to samo?
Zacząłeś burdę w moim wątku i proszę Cie o niewypowiadanie się już w nim.
Jeżeli jesteś krótkofalowcem to oczywiście wiesz jaka jest możliwość złapania ukarania kogokolwiek za nadawanie za dużą mocą (aż 1W) i jak do tego doprowadzić.
Kolejna sprawa to od kiedy za posiadanie nadajnika 1W można kogoś karać.?
Za gwałt też mnie ukażesz? Bo mam odpowiednie narzędzie?

Za każdym rogiem czatują agenci UKE i czekają aż biedny modelarz wyjdzie ze swoim eleresem i zacznie nadawać na minimalnej mocy 200mW bez odpowiedniego certyfikatu. A potem kary, więzienie i syberia. Sprawdziłeś, że eleres nie sieje (to miło) a sprawdziłeś czy inne nadajniki sieją? I oczywiście mają takie same moduły tylko że siejące(taka specjalna wersja hoppe dla nie eleresowców. :evil: Bo jak nie to po co się wypowiadasz.
Nie jestem jedynym który to zauważył ale jedynym który to napisał - twoja wypowiedz w tym wątku wydaje się bardzo stronnicza. Niestety.

EDIT - scalenie dzięki zapominam się czasami :-D
Andrzej G pisze:... gdzieś tu na forum czytałem, że na mocy poniżej 100mW można zrobić kilkanaście/dziesiąt? kilometrów, więc faktycznie ten Pełny Jeden Wat jest mi "sakramencko potrzebny" ...

Zawsze w wątku można napisać po co ci 1W zrób przełącznik do zmiany mocy. I właśnie to chcę zrobić jak tylko dostanę odpowiedni przełączni.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: PiotrSz »

maxiiii pisze:A właściwie to rozumiem. Z twojej wypowiedzi pomiędzy zdaniami można wyczytać że eleres jest cacy bo może nadawać dużą mocą a reszta jest be bo to samo?
Nie ma znaczenia jaki nadajnik, nie masz uprawnień to nie masz prawa nadawać.
maxiiii pisze:Zacząłeś burdę w moim wątku i proszę Cie o niewypowiadanie się już w nim.
Nie jest to burda a naświetlenie tematu który masa ludzi olewa i ma w głębokim poważaniu.
maxiiii pisze:Jeżeli jesteś krótkofalowcem to oczywiście wiesz jaka jest możliwość złapania ukarania kogokolwiek za nadawanie za dużą mocą (aż 1W) i jak do tego doprowadzić.
Od złapania i ukarania są odpowiednie służby a jeśli ktoś utrudnia mi życie podczas uprawiania mojego hobby i robi to nielegalnie to zgłaszam tam gdzie trzeba i "oni" już się zajmują namierzeniem takiego delikwenta.
maxiiii pisze:Sprawdziłeś, że eleres nie sieje (to miło) a sprawdziłeś czy inne nadajniki sieją? Bo jak nie to po co się wypowiadasz.
Tak, sprawdziłem oranżadę i ten moduł nadawczy jest marnej jakości... im więcej w antenie tym więcej harmonicznych... więc wiem o czym piszę :-)
maxiiii pisze:Kolejna sprawa to od kiedy za posiadanie nadajnika 1W można kogoś karać.?
Jeśli chcesz tylko posiadać to po co Ci ? Czy ludzie budujący/kupujący samochody z przerostem mocy robią to tylko dla samego miecia ? Nie sądzę :-)
maxiiii pisze:Za gwałt też mnie ukażesz? Bo mam odpowiednie narzędzie?
bez komentarza
maxiiii pisze:Nie jestem jedynym który to zauważył ale jedynym który to napisał - twoja wypowiedz w tym watku wydaje się bardzo stronnicza. Niestety.
Tak, trzymam swoją stronę.
Co do stronniczości, Rybskee kolejny raz czepnął się eLeReSa więc dostał odpowiedź na swoje zarzuty.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: maxiiii »

Wymoderowano. Kolejne pozbawione jakiejkolwiek merytoryki gorzkie żale i niezwiązane z tematem wątku darcie szat, dążące wbrew prośbom Moderatora do przekształcenia wątku w następną gównoburzę zostaną hojnie nagrodzone.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

LRS mod 1W przełącznik mocy

Post autor: maxiiii »

Moc 1W nie jest mi potrzebna więc zamontowałem przełącznik mocy.
I tak zgodnie z tym wykresem
Obrazek

zasiliłem moduł napieciem pierwotnym czyli ok 3,3V. Moc powinna wynosić wtedy ok 200 mW.
Po przełączeniu na napięcie 6V moc wzrasta do 1W.
Można przełączać wartość mocy w czasie lotu.
Odbiornik ponownie binduje sie z nadajnikiem.
Niestety ale ze względu na chwilowy brak napięcia pomiędzy przełączeniem napięć następuje utrata łączności.
Pytanie.

Czy ktoś zna sposób aby zapobiec utracie łączności?

Obrazek
Awatar użytkownika
false
Posty: 413
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów/Nowy Sącz

Re: LRS mod 1W przełącznik mocy

Post autor: false »

Zmiana płynna, np. stabilizator regulowany z potencjometrem? Ewentualnie jakiś kondensator.
Bartek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: LRS mod 1W przełącznik mocy

Post autor: maxiiii »

Już jest późno ale jutro sprawdzę pomysł z kondensatorem. Potencjometr to dodatkowa elektronika a wolne miejsce w module już się kończy. :-/
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: LRS mod na prawdziwy 1W

Post autor: Rurek »

maxiiii pisze: Potencjometr to dodatkowa elektronika a wolne miejsce w module już się kończy.
Nie musisz dawać potencjometru w module. Możesz wykorzystać dwa nieużywane piny modułu i wyprowadzić potencjometr na obudowę aparatury.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ