jak zacząć ?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ceratarges
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 19:30

jak zacząć ?

Post autor: ceratarges »

Witam wszystkich

zajmuję się fotografią , głównie przyrodniczą

http://www.dobas.art.pl/x

ale mam poważne ciągoty do tego aby mieć możliwość wykonania zdjęć z powietrza...
bardziej zalezy mi na zdjęciach niż filmach...

nie wiem jaką ścieżkkę obrać bo chcę na początku wydać jak najmniej.
jak mi sie spodoba to sprzedam, dom, nerkę samochód i wątrobę i kupię coś drogiego ale obecnie chcę jak najmniej na to przeznaczyć...

Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami ( latawiec, balon , i FPV )

pytanie do Was.

Jesli wchodzić w fotografowanie ze zdalnie sterowanych maszyn to co byscie polecali kupić

przypuszczam, że samolot bedzie duzo tańszy, ale czy się nadaje ?
czy jest jakis kompletny zestaw dostepny w polsce, który by się nadawał na początek aby unieść jakiś aparat ( czy pół kilo to realne do uniesienia czy przesadzam ? )
ideałem była by leciutka lustrzanka, ale to już z obiektywem bateriami i jakimś mocowaniem pewnie 1,5 kg by ważyło więc nie przypuszczam bay miało to sens)

I na koniec - ważna nowina - nie sterowałem nigdy niczym co latało. Parę razy sterowałem Bocianem, parę Wilgą ale jesli chodzi o sterowanie modelami to nic nie umiem.

aparatem też nie chcę sterować tylko wyzwalać spust migawki,

Ma to jakiś sens, czy sądzicie że to slepa uliczka ?

pozdrawiam i z góry dziękuję

Marcin

http://www.youtube.com/watch?v=uwDObnIC4wk
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Witam.

Na początek udam, że nie widzę co napisałeś i zapytam skąd jesteś? :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Wojtass_nt pisze:Witam.

Na początek udam, że nie widzę co napisałeś i zapytam skąd jesteś? :)
Tak warto bo skoro my mamy się tobie otworzyć to i ty się ujawnij
ceratarges
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 19:30

Post autor: ceratarges »

Hej

oscyluje między Mazowszem a Dolnym Śląskiem

poki co mieszkam w Warszawie w planach mam Wrocław albo okolicach Karkonoszy.
Lepiej się tam czuję ;)

Tam dyzuruje jako ratownik GOPR i tam bym chciał mieszkać :)

jesli to ma znaczenie jestem jakos tam mobilny


.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

No to już coś wiecej wiemy :) Fajnie jak byś dodał swoje zdjęcie w jakimś niebiesko czerwonym "fartuchu" :)

Zasadnicze pytanie. Interesuje Cię fotografia dla przyjemności, czy chcesz na tym zarabiać?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Marcinie na poczatku musisz pamietac o jednym. Potrzebujesz duzo CZASU na modelarstwo. Musisz nauczyc sie latać najpierw, pozniej mozesz myslec o fotografii. Jesli nie chcesz isc tą drogą to balon na sznurkach (w ogole sie na tym nie znam).

Podnieść lustrzanki modelem tanio sie nie da.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Najlepiej uzupełnij dane w profilu jakieś zdjęcie może, bedzie dla innych też wiadomo z kim co i jak :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ceratarges
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 19:30

Post autor: ceratarges »

chłopaki, macie link do mojej www. tam jest wszystko co się da o mnie napisać włącznie ze zdjęciem :)

http://www.dobas.art.pl/

a tutaj :

http://forum.olympusclub.pl/showpost.ph ... tcount=156

jest kilka zdjęć z dyzuru i to z letadlem :)

a teraz do rzeczy.

zdaję sobie sprawę że nie umiem nic jesli chodzi o sterowanie ale jestem w stanie to pojąć. Bardziej mnie zniechęca koneczność ogarnięcia wszystkich serw, mechanizmów itp itd.. to mnie przeraża i nie mam do tego smykałki. Dlatego boję się że nie poskładam sobie samolotu samemu i wolałbym gotowy twór.

Co do komercyjności zdjęć czy robienia dla przyjemnosci to jest tak.

nie wydaje mi sie abym chciał robić zdjęcia na zasadzie - zrobię Panu zdjęcie willi z powietrza. tak jak nie robię ślubów i wesel to pewnie tego tez robic nie bede

zależy mi na fotografiach uzupełniających temat czyli robię zdjęcia do serii o szarych fokach z Morza Północnego i dorucam do tego zdjęcia foki spod wody i zdjęcia kolonii z powietrza. albo ( to mnie kusi strasznie ) ujscie warty lub Biebrza z powietrz a a do tego np zdjęcia łosi.

Ale zdjęcia poprzez swoją publikację w jakims sensie są komercyjne...
Choć głównie robię je dla przyjemnosci i do interesu dokładam :)




Nie ma to byc usługa ale chce mieć zdjęcie takiej jakości żeby nadawało się na wystawę bądź do publikacji.


Chciałbym mieć mozliwość chwycenia podobnych ujęć http://ikarystyka.pl/ bez robienia sobie licencji na samolot, paralotnię szybowiec czy inny latajacy pojazd.....

Co do wagi sprzętu lustrzanka to pewnie za wiele.

myslę o jakims aparacie z systemu mikro 4/3 czyli matryca 12 mpix, wymienne obiektywy i wysoka jakość zdjęć

a waga sprzętu nie przekracza 400 gram. To juz łatwiej udźwignąć. Kwestia żeby tego nie popsuc przy upadku


i szczerze powiem że z tego co gadałem z modelarzami - troszkę się boję śmigłowców - mowią że są wymagające i nie wybaczaja błędów.

Nie stać mnie na żadne draganflyery chciałbym jak najtaniej - przynajmniej na początek. ale nie mam pojecia czym się kierowac i na co zwracać uwagę

wydaje mi się że motoszybowiec ktry mógłby "złapać" jakiś komin byłby najlepszym rowiazaniem ale też nie wiem czy dobrze kombinuję ....
Ostatnio zmieniony czwartek 18 lut 2010, 23:18 przez ceratarges, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Musze Cie zasmucic niestety. Poprzez czas mialem na mysli glownie "ogarniecie tematu", duzo czytania o modelach, elektronice, trenowanie latania.

Nie ma taniego gotowca... gdyby byl to bysmy tutaj nie kombinowali jak kon pod gorke zeby fotki porobic :)

Kazdy model (motoszybowiec rowniez) trzeba posklejac, polutowac koncowki, zrobic montaz aparatu itd.

Heli trzeba poskręcać, wyważyć, nauczyc sie nim latac (o wiele ciezsza sprawa) - to wymaga poswiecenia czasu.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

śmigłowce nie polecam są trudne w pilotażu prędzej Quadrocopter, ale też jest drogi ale lepsze zdjęcia wychodzą ma duży udźwig ale pilotaż podobny do śmigłowca także bez symulatora sięnie obędzie żeby nie wchodzić w niepotrzene koszta :-)

oczywiście zrobienie mozesz zlecić jakiemuś modelarzowi ale latać musisz sie nauczyć
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ceratarges
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 19:30

Post autor: ceratarges »

a nei da się kupic gotowego samolotu z RC i wbudować weń aparatu ?
czy wszystko trzeba skladać samemu ?

osobno lupic samolot osobno RC wszystko jakoś po swojemu poskładac polutować ?

Jeśli nie ma innej ścieżki to nie pozostaje mi nic innego jak przemyslec sprawę i pewnie nią podążać...

pytanie jakie są Wasze odczucia.. jest sens obrać taki kierunek, nie ma ? ile trzeba na to wydać ? itp itd...

patrząc po Waszych galeriach to efekty da się uzyskać nie złe...

sorki za głupie dla Was pytania :)


gdzies na forum przeiwjał się jakiś easy Glider czy na przykąld takie coś... generalnie pisze po prośbie. wiem ze trafiam w srodowisko doświadczone i jesli możecie poświęcić chwilkę to chetnie wysłucham porad. wybierz między a amiędzy. warto kupić cośtam costam. najtaniej na początek... skoro nie umiesz latać kup to i to itp itd :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

ceratarges pisze:a nei da się kupic gotowego samolotu z RC i wbudować weń aparatu ?
niestety nie

czy wszystko trzeba skladać samemu ?
wszystko co nie jest zabawką czyli generalnie tak

osobno lupic samolot osobno RC wszystko jakoś po swojemu poskładac polutować ?
dokladnie

Jeśli nie ma innej ścieżki to nie pozostaje mi nic innego jak przemyslec sprawę i pewnie nią podążać...
pytanie jakie są Wasze odczucia.. jest sens obrać taki kierunek, nie ma ? ile trzeba na to wydać ? itp itd...
patrząc po Waszych galeriach to efekty da się uzyskać nie złe...
sorki za głupie dla Was pytania :)
Na początku musisz byc zainteresowany modelarstwem, nie samą fotografią. Poswiecic mu czas, zbudowac model, polatac troszke. Pozniej zakladasz aparat. Motoszybowiec Easy Glider badz Junior S to dobry wybor zarowno do nauki jak i robienia zdjęć.
ceratarges
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 19:30

Post autor: ceratarges »

samo latanie nawet bez aparatu - jesli w perspekrywie jest żeby zawojować coś więcej wydaje się być kuszące i juz mnie cieszy :)

a skąd dowiedzieć się takich danych jak "udźwig" takiego samolotu ?

tak żeby najpier w kupić zmontować i ogarnąć maszynę
ale żeby nie okazało się że potem nc nie udźwignie....
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nie zaglebiajac sie w temat obciazenia powierzchni skrzydla.... do aparatu kompaktowego wystarczy model Easy Glider badz Junior S.

Wiecej informacji z podstaw uzyskasz na forum pfmrc.eu - potezna baza wiedzy dla poczatkujacych.
Ostatnio zmieniony piątek 19 lut 2010, 00:04 przez diem, łącznie zmieniany 1 raz.
ceratarges
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 19:30

Post autor: ceratarges »

diem pisze:Nie zaglebiajac sie w temat obciazenia powierzchni skrzydla.... do aparatu kompaktowego wystarczy model Easy Glider badz Junior S.

Wiecej informacji z podstaw uzyskasz na forum pfmrc.pl - potezna baza wiedzy dla poczatkujacych.
dobry link ?


bo mi sie wyswietla:


Nasz serwis to niebywale wielka baza angielskich cytatów . Nasza baza liczy już kilkanascie tysięcy cytatów w kilkunastu kategoriach . Zapraszamy do korzystania z zasobów strony
ODPOWIEDZ