czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Jakoś ta Vka mnie nie przekonuje :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

A mnie intryguje Kefirze. Stery są (w przeciwienstwie do ES'a) w strumieniu zasmiglowym czyli powinny miec lepszą skuteczność. Duza powierzchnia skrzydel - powinien plynąć w powietrzu. Zobaczymy jak dojdzie jak to sie ma w praktyce :)

Szczerze to ES wg. mnie nie lata za dobrze a jesli ten model sprawdzilby sie to bedzie swietna alternatywa dla poczatkujacych badz nosicieli malych kamerek.

Oczywiscie calosc bede wzmacnial jak ESA :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

diem pisze:A mnie intryguje Kefirze. Stery są (w przeciwienstwie do ES'a) w strumieniu zasmiglowym czyli powinny miec lepszą skuteczność. Duza powierzchnia skrzydel - powinien plynąć w powietrzu. Zobaczymy jak dojdzie jak to sie ma w praktyce :)

Szczerze to ES wg. mnie nie lata za dobrze a jesli ten model sprawdzilby sie to bedzie swietna alternatywa dla poczatkujacych badz nosicieli malych kamerek.

Oczywiscie calosc bede wzmacnial jak ESA :)
Diemku mi chodzi o to że standardowe rozwiązanie ma większą nośność
Dobrze powiedziałem ? :-/
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Od noszenia to jest skrzydlo, dupka tylko sterowac ma :D Bedzie to i tak moja pierwsza V'ka ever ale jestem dobrej mysli :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Statecznik po części też :)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Diem będziesz mocno zawiedziony jeżeli chodzi o sterowanie Vką model nie ma lotek Vką bez lotek steruje się ochydnie tzw narzucanie ogonem parszywa sprawa mam Vkę 2,5m ochyda przy braku lotek chociaż można sie przyzwyczaić nie polecam :-) jak chcesz to ci dam polatać moją Vką

Owszem Vka + lotki to OK

Trzeba wyprzedzać ruchy :-/
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ale to ma byc trenerek dla poczatkujacych. Model dla ludzi ktorzy ucza sie latac i ucza sie latac fpv. Miedzy drzewami tym nie bede zasuwal :)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

To raczej nie jest układ sterowania do nauki model całkiem inaczej zachowuje się w skręcie tzn kierunku narzuca ogonem nie jest to konfortowe trzeba wyprzedzać ruch do nauki zdecydowanie normalny układ Ster K W ewent.Lotki, w przypadku Vki ster Wysokości Lotki kierunek jako dodatek ;-)

niewiem jak się będzie zachowywał taki mały model na kierunku ale zpewnością podobnie ;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem co ma układ usterzenia do opisywanego zachowania?

Kiedyś miałem szybola z wymiennym ogonem na którym przetestowałem V oraz T i w obu przypadkach zachowywał się praktycznie tak samo.

Jesteś pewien JR że opisywane zachowanie to nie jest kwestia po prostu tamtego modelu??

Nie mówię że nie masz racji, może to ja mam braki w wiedzy;)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Mam taki szybowiec około 2,5m tak właśnie się zachowuje oczywiście jest bez lotek do skrecania używamy mixa V żeby skręcić musisz wyprzedzać ruch dziwnie się nim lata taki urok sterownia podkreślam tylko układem V jak masz lotki to lata się normalnie układu V używasz góra dół poprostu skręt lotkami i zaciągasz.

W uładzie V jak skęcasz w prawo (dajesz sam kierunek w prawo nie lotki)ogon ucieka ci do góry pod kątem 45 stopni w lewo, (jak skręcasz w lewo ogon ucieka ci do góry pod kątem 45 stopni w prawo), mnie to strasznie drażni ja to nazywam narzucanie ogonem

w normalnym układzie skręcanie kierunkiem to normalne opadanie dziobu w danym kierunku :-D

dlatego jak słysze układ V to mi się odechciewa, ponoć układ V w drugą stronę ^ zachowuje się dużo lepiej mamy kolegi modelarza który lata bardzo dużo szybowcami mówi że dużo lepiej się lata układem ^
Ostatnio zmieniony piątek 12 lut 2010, 02:06 przez JR65, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

W uładzie V jak skęcasz w prawo (dajesz sam kierunek w prawo nie lotki)ogon ucieka ci do góry pod kątem 45 stopni w lewo w drugą stronę odwrotnie, mnie to strasznie drażni ja to nazywam narzucanie ogonem

w normalnym układzie skręcanie kierunkiem to normalne opadanie dziobu w danym kierunku :-D
Całkowicie się z tobą zgodzę!!
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

A ja się nie z tym nie zgodzę.
Miałem modele z usterzeniem V i takiego zjawiska nie zaobserwowałem.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Znalazlem jak na razie jakies filmiki na necie. Wyglada jakby ta v'ka w tym modelu dzialala jak lotki. Czas pokaze, mysle ze jutro dojdzie paczka i w przyszlym tygodniu cos podlubie.



Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

diem pisze:Czas pokaze, mysle ze jutro dojdzie paczka i w przyszlym tygodniu cos podlubie.
U mnie przyszły tydzień to poniedziałek :)
W Radzionkowie liczy się inaczej? :D
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Panowie.
Na tym filmie model ma skrzydła ze wznosem.
Co powoduje, iż Ster Kierunku będzie działał trochę jak lotki.
I bez znaczenia jest czy ten SK jest zrobiony normalnie czy jako V

No... tak mi się przynajmniej wydaje że bez znaczenia, ale na 100% wznios skrzydeł = SK jak lotki ( do jakiś powiedzmy 80 stopni przechyłu)
ODPOWIEDZ