handlowy

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

handlowy

Post autor: loop »

Czołem.

W prostej praktyce:
Do prawdy nie widzę sensu "zamykania" postu w handlowym, bo to nie pomaga, a komplikuje. Sęk w tym, że nie można edytować postu, w efekcie nie można czegoś oznaczyć jako sprzedane, lub niedostępne, lub zmodyfikować.

Efekt z praktyki jest taki, że w ciągu chwili znaleźli się chętni na stabilizatory, sprzedałem wg kolejności, zaznaczyć nie mogę i dalej inni ludzie piszą że chcą kupić, a ja odpisuję że sprzedałem, że sprzedałem, że sprzedałem itd.
In my opinion ;) jeśli forum jest dla użytkowników, to jako użytkownik prosiłbym o możliwość wygodnego korzystania i edytowania swoich postów, tak aby innym użytkownikom i sobie zaoszczędzić sporo sporo czasu i klikania.

To nie post aby robić wojnę, jedynie spostrzeżenie.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Dokładnie sprzedałem Eleresa w Sierpniu2013 a do tej pory piszą PW czy aktualne bezsens, może ankieta rozwiąże problem??chyba że nikomu to nie przeszkadza ...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

to ja jeszcze się wypowiem w sprawie giełdy na forum.
Wydaje mi się, że ograniczenie w podstronie "kupię" jest bez sensu. Można tam wystawić ogłoszenie raz na dwa tygodnie, a przecież jak chcę coś kupić a nie sprzedać to co w tym złego? Rozumiem ograniczenie w "sprzedam" i niech tanie zostanie, bo handlować sobie można gdzie indziej, ale jeśli ktoś czegoś szuka to czemu ma czekać 2 tygodnie na możliwość napisania postu?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Temat wielokrotnie wałkowany.

Przypomnę: obecny stan to wynik kompromisu. Innymi słowy jest tak jak jest albo nie będzie wcale - więc zastanówcie sie zanim zaczniecie narzekać.
Do handlowania są inne serwisy!
Dodam, że sami sobie na taki los zasłużyliście - tocząc wieczne wojny, edytując treść, podbijając oferty, komentując czyjeś oferty, itp, itd - wyobraźnia ludzka nie zna granic - za nic mając regulamin a my modzi mieliśmy po łokcie roboty żeby ten burdel ogarnąć.

PS
Tips: Wstawiajcie ogłoszenie z linkiem np. do allegro
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Jak nie można edytować jak można? ;-)
Widziałem pewnego sprytnego użytkownika, który zmian w treści postu dokonał bez "fizycznej" edycji w poście :mrgreen:
Nie piszę o czymś nowym, ale trzeba będzie się i z tym niedługo zmierzyć administracji ;-)
Ja zgłosiłem post do zamknięcia i przestałem dostawać zapytania.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

krall, To może żeby modzi nie mieli roboty to postawić na wolność. 8-)

Czyli kompletnie uwolnić giełdę tzn.
-giełda jest z hamulcem jednego posta na tydzień ( robi to automat)
- wolno edytować, pisać etc.
- hamulec do działu sprzedam na 100 może nawet 150 postów ( to tez może zrobić automat)
- ogłoszenia są usuwane po 2 tygodniach z automatu

Do tego zapis w regulaminie forum iż moderacja nie ingeruje w giełdę ani w to co tam się dzieje.
Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony/oszukany/okradziony/etc. Sprawy te załatwiane są po za forum przy użyciu KC, KK czy innego paragrafu.

Ewentualnie oszukane ma prawo wnioskować o wywalenie z forum osoby która go oszukała jeśli może to poprzeć wyrokiem sądu :mrgreen: ;-) ;-)


I tyle modzi nie mają roboty a sprawy na giełdzie rozwiążą się same. :mrgreen:
Lecę na nielegalu!
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Nie wiem czy markac myślimy o tym samym ale to wg mnie fajny pomysł i może trzeba to głośno napisać (jakkolwiek by to nie brzmiało).
Ktoś po sprzedaży po prostu podmienia zdjęcie przedmiotu na takie samo z dopiskiem SPRZEDANE
Ot i filozofia a pomaga :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Jedrula, a kto to jest ten Pan automat?
Bo chyba sam się nie stworzy.

zybyzy, :mrgreen:
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Jedrula, a może w ogóle zamknąć giełdę?
Zapewniam Cię - że to będzie oznaczać zdecydowanie mniej roboty niż w Twojej propozycji.

Niestety uważam, na podstawie doświadczeń z giełdy, że tam gdzie ktoś może stracić lub zyskać 2zł zrobi się dym - to tylko kwestia czasu. W przeszłości zawsze największe problemy sprawiała giełda. Oczywiście pewnie tylko 5% userów za tym stoi - ale to wystarczy żeby napsuć krwi. Pamiętajcie - giełda jest tylko dodatkiem do forum. Naprawdę nie rozumiem skąd ten upór.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Ale dlaczego ograniczenia w dziale Kupię ?

Czasem chętnie odkupię od kolegi niż ściągnę od Chińczyka. Opròcz aspektu finansowego takiej trasakcji jest też koleżeński...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

jacekV pisze:Ale dlaczego ograniczenia w dziale Kupię ?
Popatrz np. tu (ogłoszenie sprzedaży musiałem usunąć ręcznie bo kol. krystianen nie był w stanie zrozumieć, że nie znaczy nie.
Przypadków kiedy ktoś nie rozumie słowa KUPIĘ i interpretuje to jako Sprzedam albo na zapytanie Kupię padają oferty sprzedaży w poście nie na PW to rzecz nagminna.
Zupełnie otwarty dział Kupię to niestety także źródło problemów.
Tymczasem przecież można umieszczać ogłoszenia - tyle, że roztropniej... W czym więc problem?
PS
Jeśli to ma komuś w czymś naprawdę pomóc to możemy okres między ogłoszeniami Kupię zmniejszyć do tygodnia - nie widzę tu problemu.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

jaki problem edytować zdjęcie, każdy wrzuca je gdzieś na serwer, wystarczy podmienić na takie z opisem "sprzedane" i po kłopocie
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

zybyzy pisze:Nie wiem czy markac myślimy o tym samym ale to wg mnie fajny pomysł i może trzeba to głośno napisać (jakkolwiek by to nie brzmiało).
Ktoś po sprzedaży po prostu podmienia zdjęcie przedmiotu na takie samo z dopiskiem SPRZEDANE
Ot i filozofia a pomaga :)
Też na to wpadłem po jakimś czasie :-) ale w moim przypadku zdjęcie wstawił Rurek i dopiero po kliknięciu się pojawia, że sprzedane http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=215108&highlight=#215108
Ogólnie to dobry pomysł na zakończenie nieaktualnej sprzedaży...
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Tak, a jak na np imagshacku podmienić foto? ;) Serwera nie mam.

W sumie to chyba byłoby najciekawiej gdyby zakladajacy POSTA (temat) mogl go rownierz sam moderowac w dół. To by mogl bezp roblemu sprzatac "na swoim" :)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

markac pisze:Widziałem pewnego sprytnego użytkownika, który zmian w treści postu dokonał bez "fizycznej" edycji w poście
Nie piszę o czymś nowym, ale trzeba będzie się i z tym niedługo zmierzyć administracji
Ten Jegomość jest na celowniku laserowym administracji i zapewniamy że za taki kolejny numer wyleci z forum. Nie będziemy tolerować tego że wszyscy oprócz jednego kmiotka czekają na swoją kolej z ogłoszeniem a ten "sfaniaczek" ma ich wszystkich gdzieś i bawi się w najlepsze w dziale giełdowym.
jaki problem edytować zdjęcie, każdy wrzuca je gdzieś na serwer, wystarczy podmienić na takie z opisem "sprzedane" i po kłopocie
To jest najlepsze lekarstwo na problem spamowania nieaktualnych ogłoszeń.. albo druga metoda (dla leniwych ..tyle że nie zawsze mod ma czas na takie kombinacje...): poprosić moda o dopisek w ogłoszeniu - "nieaktualne- sprzedane"
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ