Hexakopter by krall

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

F-H wszystko jest kwestią ustawień. U Wojtasa latales na beginnerze czyli maksymalna proba stabilizacji. Coptery radza sobie z wiatrem troche gorzej niz heli, to jest oczywiste - heli ma żyroskop mechaniczny w postaci łopat :) Przewagą natomiast jest to ze mozna zajac sie w powietrzu ujęciami video a nie lataniem.

Krall ja bym sie nie zamartwial, takie same obawy byly gdy wyszedl spitfire z gazety. Heli e-sky tez mozna tanio kupic a tragedii nie ma.



edit: FH probowales autorotacji rexem 600 z osprzetem i aparatem na pokladzie? Ciekawe czy to w ogole realne jest :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Powiem tak, co do latania samym helikiem, to generalnie nie mam z tym problemów i do zdjęć wolałbym używać helika. To chyba kwestia przyzwyczajenia. Jak się jeszcze wrzuci helicommand, to też spokojnie można się zająć robieniem zdjęć, a śmiglak sobie wisi.

To co mnie jednak skłoniło w stronę copterów, to właśnie bezpieczeństwo dla otoczenia w razie awarii. Owszem, copter też ma swoją masę i poleci jak kamień, ale nie ma wirującej piły tarczowej w postaci karbonowych łopat. Pozatym jak zauważył Diem, autorotacja helikiem obciążonym sprzętem foto to też raczej fikcja. Chociaż... wczoraj się w zasadzie udało. Matajowi rozsypał się silnik w 600tce podczas lotu z aparatem i złamało się tylko lekko podwozie.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

kefir pisze:Ciekawi mnie tylko czemu tymi super maszynami latacie ciągle koło nogi ?
Na to odpowiedź jest prosta. Klasycznie to z 100m słabo już widać model i kompletnie nie wiadomo gdzie przód a gdzie tył i w którą stronę leci.
A FPV... no cóż, w zeszłą sobotę pierwszy raz poleciał kopter wyposażony w FPV. Ja odleciałem nim dość daleko z wiatrem a potem przez 5 minut walczyłem żeby wrócić tak mnie wiatr spychał. A potem diem latał koło nogi chowając się za kopcem od wiatru, no i też się uczył... w końcu też pierwszy raz leciał FPV copterem.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

miś pisze:w końcu też pierwszy raz leciał FPV copterem.
Przeciez polatalem moim quadem w tamtym sezonie :P Tylko ze przy 7m/s i nie bylo sie za co skryć :) W tym sezonie mocno nadrobimy zaleglosci, to cholerstwo fpv niesamowicie wciąga. Zaden samolot ani inna maszyna nie ma takich mozliwosci...
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A tamtą próbę z kamerą na taśmie... yyy ze wszystkim na taśmie i drucie :mrgreen: można chyba pominąć, bo to był jakiś taki krótki chaotyczny lot przy silnym wietrze. A na razie wygląda na to że te 7m/s robi się standardem, więc musimy nauczyć się latać przy takim wietrze, bo spokoju się nie doczekamy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Moj dawal rade przy tym wietrze, Twoj ma za slaby napęd, czas na zakupy :P

ps. 2 loty i tasma byla tylko do nadajnika video, na drutach bylo vario :) :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Niestety w tamtym roku to może pare dni było spokojnych a reszta to wiało dość ostro :mrgreen:
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

miś pisze:A na razie wygląda na to że te 7m/s robi się standardem, więc musimy nauczyć się latać przy takim wietrze, bo spokoju się nie doczekamy.
Niestety taka ostatnimi latami u nas wiosenna pogoda. Poprawy można oczekiwać dopiero w czerwcu/lipcu. Tak było zeszłym razem i tak pewnie będzie i tym.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

No maszynka super. Niedługo to 80% czynnych userów forum będzie na takich latało :->
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

ECO....prawda, prawda....
Tylko trzeba uwazac, zeby nie kupic jakiegos shitu ;-)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Panowie kupujcie tylko "Made in PL" ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No właśnie - uważnie śledzić i obserwować postępy bo łatwo wydać kupę kasy i zostać z .....kupą.....
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

quad za 1k zl (czesci)
i aiptek200



to tak ad quad'ów ;) i bez mechanicznej, cyfrowej stabilizacji :) super dla mnie :oops:
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

eeetam,...ja tam wole to co polskie...jak masz polskie palce i polskie spojrzenie na modelarstwo to tylko prawdziwy polski wynalazek bedzie Ci lezal w palcach jak ulal. Bedzie latal jak czerwcowa pszczolka nad kwiatem ktotoktoci :mrgreen:

Dlatego niech chinskie silniczki poprzez chinskie ESC steruje polskie serce...aa zapomnialbym, ze w ramie ze sklejki z Finlandii :))
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

yagi - gdybym był tylko trochę cwańszy w elektronice to już bym sprawdził co to warte. Oglądałem ten projekt i zrobił na mnie spore wrażenie jeżeli chodzi o prostotę konstrukcji. ATMega, trochę drobiazgów, 3 żyra z HK i napęd - a lata całkiem nieźle.
ODPOWIEDZ