Rurkokopter ulotniony :-)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

mifau pisze:
Rurek pisze:I bardzo proszę zlitujcie się ;-) i dajcie jakiś pomysł na odkłócenie instalki wideo....
Duuzyy dlawik "wysokopradowy" w szereg z zasilaniem FPV + kondensator 10n do masy
Jak duży dławik ;-) (ile uH dla video na 2.4ghz a sterowanie na 35MHz).
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rurek pisze:....Założyłem dławiki mocy 20mH na oba kable zasilające i nic nie pomogło....
dawałem też "ręcznie" elektrolita dużego 220u, znaczy przytykałem między plus i minus i też pupa.
Dławiki to są właśnie wysokoprądowe 20 milihenryków, i nic, żadnej różnicy. Czyli taki mały kądziołek dołożyć i pomoże? I czy zdjąć jeden z dławików bo może one znoszą się nawzajem, tym bardziej że jeden z drugim do kupy w termokurczce są....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Rurek pisze:
Rurek pisze:....Założyłem dławiki mocy 20mH na oba kable zasilające i nic nie pomogło....
dawałem też "ręcznie" elektrolita dużego 220u, znaczy przytykałem między plus i minus i też pupa.
Dławiki to są właśnie wysokoprądowe 20 milihenryków, i nic, żadnej róznicy. Czyli taki mały kądziołek dołożyć i pomoże?

Wysoko prądowy ;-) A inne wartości to tylko nisko prądowe :lol:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

szymon_wolebez pisze:
Wysoko prądowy ;-) A inne wartości to tylko nisko prądowe :lol:
Nie no milihenryki to indukcyjność przecież a wysokoprądowość miałem na myśli że są w stanie katalogowo do 2 amperów bez szkody przepuścić. Fachowo są nazywane dławikami mocy :-) niech moc będzie z nami :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Bo można było pomyśleć co innego oo tych dławikach ;-) .

No no przyłączę się do Mocy :mrgreen:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek, ja tu widze tylko jedno lekarstwo (jesli przyjmujemy wariant bez zmiany ramy na poczatek). Wizyta na Śląsku, podpinamy sie modemami miedzy mk a lapkiem i analizujemy to co nam mktool wypluje.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Czyli taki mały kądziołek dołożyć i pomoże
Niekoniecznie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi.
Elektrolit ma inne właściwości niż ceramik.
Pewnie łapiesz zakłócenia z "eteru" a nie po zasilaniu.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Panowie z pewnością coś w nim siedzi ale na pewno to nie jest jego waga

Mój waży 1250g z gopro i lata na fabrycznych (prawie z lekką kosmetyką) ustawieniach i z tego co wiem to nie tylko mój, ja bym zmienił śmigła na początek na trójłopatowe sprawdzić dokładnie mocowanie smigieł czy nie biją czy dobrze dokręcone ośki czy nie ślizgają (tym robaczkiem) czasami poroblem siedzi w jakim drobiazgu :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Co prawda nie mam wielkiego doświadczenia ale dał bym sobie spokój z ramą - moim zdaniem problem tkwi w reglach - pisałem Rurkowi o tym chwilę temu. Nie wiem jaka by była rama (a trudno ją raczej źle zrobić) to i tak elektronika tej klasy by sobie z tym poradziła. Nie wiem czy masz oryginalnego MK ale skoro coptery lataja ladnie na KK to tym bardziej na nim ;-)

Podsumowując, jeżeli oscylacje są na boki, to szukałbym przyczyny w bocznych silnikach i odpowiednio w reglach - jeżeli to nie pomoże to stawiam na uszkodzoną część elektroniki FC.

Pozdr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

slawko_k pisze:....
Pewnie łapiesz zakłócenia z "eteru" a nie po zasilaniu.
Na 1000% po zasilaniu.
Pisałem o tym :-) że bez jakiejkolwiek ingerencji w instalkę, podpinając tylko po prostu oddzielny LiPolek - wszystkie zakłócenia znikają i jest obrazek żyleta jak na tym ostatnim filmiku. A dla porównania masz na vimeo poprzedni filmik z zakłóceniami. Ewidentnie od regli/silników bo gdy są wyłączone silniki to zakłóceń nie ma.
diem pisze:...Wizyta na Śląsku, podpinamy sie modemami miedzy mk a lapkiem i analizujemy to co nam mktool wypluje.
Nie dam rady w najbliższych 4rech tygodniach :-( więc pozostaje remote.... dzisiaj nie dałem rady ale nagram oscylogramy i będziemy analizować. Przecież mam radiomodem :-)
A jak znajdę chwilę to jednakowoż zrobię tjuning ramy i tak jak pisałeś ze trzy tygodnie temu dam większy rozstaw śrub mocujących płytkę pośrednią do ramy...no i może dampery antywibracyjne...gdzie kupić je można od ręki w pl albo w mojej wsi?
Sławek pisze:....Podsumowując, jeżeli oscylacje są na boki, to szukałbym przyczyny w bocznych silnikach i odpowiednio w reglach....
heh ja latam na "X" więc wszystkie silniki są boczne :-) a oscylacje, jak trochę widać na filmie, są na każdym ramieniu ale nie na boki tylko w osi Y czyli góra-dół i go kołysze, buja a nie znosi na boki.
JR65 pisze: ....dobrze dokręcone ośki czy nie ślizgają (tym robaczkiem)....

Heh sami dokręcaliście :-) a ja już potem w domu wymieniłem Wasz patent z kwadratowymi nakrętkami i (za dużymi) podkładkami na stockowe stożkowe nakrętki od kompletu. A o co chodzi z "robaczkiem" bo nie kumam?
I co to jest test "na gumkę" o którym wcześniej Mifau pisał...bo z tych testów na gumkę to jedyne co kojarzę to potem potwierdzający/wykluczający test ciążowy :mrgreen:

Drobne spostrzeżenie co do delirium rurkokoptera...otóż wczoraj wieczorem polatałem sobie na troszkę większym polu niz mój ogródek przydomowy i mogłem trochę wyżej odlecieć (hamulce psychiczne puściły - większe pole -> mniejsze ryzyko zniszczeń przy nieplanowanym lądowaniu) i odniosłem wrażenie że jak kopter wisi sobie tak na 10- 15 metrach to mniej go telepie... może to tylko złudzenie bo jest mniejszy i daleko ;-) a może jest to wskazówka....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Rurek pisze:A dla porównania masz na vimeo poprzedni filmik z zakłóceniami. Ewidentnie od regli/silników bo gdy są wyłączone silniki to zakłóceń nie ma.
Kiedys KrzysW polecil mi ciekawe rozwiazanie na podobny problem...
Rozwiazanie pomoglo i obraz byl jak zyleta...a bez tego rozwiazania mialem bardzo duze zaklocenia (az gubilem synchronizacje).
Czyli.....nie zaszkodzi sprawdzic.

Krotki opis...
Kondensator wiadomo do czego sluzy...
Natomiast dioda ma za zadanie uniemozliwienie rozladowywania kondensatora poprzez odbiorniki znajdujace sie po stronie BAT (czyli m.in. regulatory, silniki, itp).
Załączniki
odkluczac.GIF
odkluczac.GIF (2.92 KiB) Przejrzano 2733 razy
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurku to wrzuc logi z lotu, zobaczymy co sie tam dzieje.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Rurek Ośka do silnika jest przykręcona jest robaczkiem (śrubka na mały imbus) do ruchomego elementu silnika jest zaraz pod smigłem mnie się popuścił dlatego warto sprawdzić :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

Rurek pisze:Na 1000% po zasilaniu.
Zapisałem sobie dwa rozwiązania publikowane chyba nawet na forum. U mnie w próbach warsztatowych oba okazywały się skuteczne.

Moment...przerobie załącznik
Załączniki
p_zaklocenia.jpg
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

te kondensatorki C4 i C5 to ceramiki?
A czy ta dioda to nie zasłaba? Katalogowo do 500mW mocy przenosi....a ja mam nadajnik 800mW i kamerka jeszcze z 50mW łyknie....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ