Easy star ...Pomocy

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Easy star ...Pomocy

Post autor: misio6 »

Witam serdecznie :-D Do tej pory latałem helikami od 250-tki do 600-tki
głównie robiłem zdjęcia i kręciłem filmiki troszeczkę FPV .Czytam forum od dawna oglądam wasze filmy fpv i zachciałem samolocik . Po przewertowaniu wielu postów decyzja zapadła : easystar + ewentualnie skrzydła od glidera . Początkowo masakrowałem stara z silnikiem Mega 22/20 od eco8 śmigło 7/4 obcięte po cm , cztery lify , regiel 50A , latał fajnie nawet szybował niebrzydko ale że planuję dołożyć mu kamerkę-nadajnik-dodatkowe zasilanie postanowiłem założyć skrzydła od glidera .Wymieniłem silnik na Pelikana odpowiednik 480 lżejszy regiel Pulso 60A lipo 3S3700 . Dopasowałem odpowiednio skrzydła i hejka do góry (dziś koło 16 była pogoda ) zapomniałem dodać że skrzydła zamówiłem wcześniej i przyszły bez rurki , kupiłem węglową bo innej nie mieli . Szok :shock: zrobiłem jedno kółko i skrzydła wygięły się jak szmata po kilku sekundach złamały się razem z rurką .Czy to wina tej węglowej rurki czy kadłubek za ciężki ? zaznaczam że szybkości nie było żadnej podobnie jak mojego doświadczenia w modelarstwie lotniczym ;-)
Straty .. na szczęście tylko te złamane skrzydełka :mrgreen: bez problemu do naprawienia (byłem 6-8 m nad trawą)
Może ktoś pomoże i napisze co zrobiłem nie tak

Sam kadłubek gotowy do lotu waży 730gram
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Easy star ...Pomocy

Post autor: Mateusz »

Cześć Misio, co do Rurki węglowej to ona zawiniła, ja w swoim focusie gdzie też nie przysłali mi takiej rurki jaka miała być przy wznoszeniu 20stopni rurką po prostu pękła i skrzydła miały spory wznios ,na szczęście wylądowałem bezpiecznie. Lepiej zakupić rurkę gdzie średnica w środku jest bardzo mała, a najlepiej brać pręt węglowy tutaj trochę ciężej ale bezpieczniej.


pozdrawiam.
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Sztywniejsza jest rurka szklana, ale mam też i węglową i nie mam tak negatywnych odczuć. Może ta rurka jakaś "lewa"?
Rozumiem, że masa kadłuba to ze wszystkimi "gratami", łącznie z fpv i pakietami?
Pakiet masz dość wielki i ciężki.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Easy star ...Pomocy

Post autor: misio6 »

Mateusz pisze:Cześć Misio, co do Rurki węglowej to ona zawiniła, ja w swoim focusie gdzie też nie przysłali mi takiej rurki jaka miała być przy wznoszeniu 20stopni rurką po prostu pękła i skrzydła miały spory wznios ,na szczęście wylądowałem bezpiecznie. Lepiej zakupić rurkę gdzie średnica w środku jest bardzo mała, a najlepiej brać pręt węglowy tutaj trochę ciężej ale bezpieczniej.


pozdrawiam.

Uff....... ulżyło mi , a swoją drogą robiłem zakup w sklepie modelarskim i gościu powinien doradzić co i gdzie wsadzić ;-)

Dzięki , Pozdrawiam
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

cobra pisze:Sztywniejsza jest rurka szklana, ale mam też i węglową i nie mam tak negatywnych odczuć. Może ta rurka jakaś "lewa"?
Rozumiem, że masa kadłuba to ze wszystkimi "gratami", łącznie z fpv i pakietami?
Pakiet masz dość wielki i ciężki.
Rurka kupowana w sklepie modelarskim kadłubek gotowy do lotu z pakietem ale bez fpv :-D

Pakiet lżejszy o parę gram od czterech lifek złączonych do kupy :mrgreen: (zostały mi takie cztery kpl po eksperymentach z zasilaniem do helika)
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Easy star ...Pomocy

Post autor: Mateusz »

Zależy w jakim sklepie modelarskim, nie wszędzie się znają, a najlepiej kupić taką rurkę jaką poleca producent.


Pozdrawiam.
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

misio6 pisze:kadłubek
Wincenty Kadłubek, taki kiedyś kronikarz był ;-)

Mnie też skrzydełka z cienkościenną rurką węglową się złożyły :-(. To musi być porządna rura szkalna, lub węglowa. Waga 730 g jest ok, ale z oryginalymi skrzydłami (bez FPV). Zakładanie większych skrzydeł, bez przedłużania kadłuba niewiele daje, a przeciążenie dużym pakietem i sprzętem FPV jeszcze pogarsza sytuację. Trzeba piłować silnik na pełnych obrotach, żeby wogóle chciał lecieć :-(
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Mój kadłub(ek) od Focusa waży z całym fpv, pakietem 2200 3s i 1000 3s 790 gram.
Lata on na skrzydłach od EG i jest wszystko ok - bez przedłużania ogona.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

a mój na full wypasie, tymi samymi pakietami, DX201 i FMA to 1100g . Silnik trochę ciężki, ale mocny :-D
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

Dziękuję pięknie za pomoc :-) po pracy biorę się za naprawę skrzydełek od glidera , bo podobają mi się bardziej niż te oryginalne , zwłaszcza lotki :-P
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Easy star ...Pomocy

Post autor: Mateusz »

To naprawiaj ,naprawiaj :) Czekamy na jakieś filmy z oblotu :D
misio6 pisze: gościu powinien doradzić co i gdzie wsadzić ;-)

HAHAH :D i od razu mam humorek na dzień dobry poprawiony :D
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Mnie też w ES złamała się rura węglowa lecę patrze co za duże V no i okazało rura się złamała całe szczęście lądowanie i nic się nie stało teraz latam na aluminiowej kupionej w praktikerze na szybko, szukam laminatowej jest dużo mocniejsza :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ