mini Talon FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

JR65 pisze:Co to za folia, masz linka, gdzie można ją kupić?

Znalazłem jest ABC RC
dokładnie ta , błyszcząca
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: mini Talon FPV

Post autor: Verid »

Mam tą matową - dobrze się kładzie na gotowe pianki. Na ciętym termicznie EPP (ESA i customowe skrzydła) już nie wygląda tak ładnie i gorzej się trzyma nawet po przegonieniu powierzchni papierem ściernym ale faktycznie chroni przed brudem całkiem nieźle.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: JR65 »

MINI TALON by JR65

Mam MINI TALONA i ja
Patrzą na te konfigurację kolegów narysowałem na razie mocowanie silnika z chłodzeniem i skłonem silnika 1.5 stopnia powinno się sprawdzić ładnie pasuje

Narysowałem również, półkę antywibracyjną do Talona pod wibroizolatory fi 6mm,
pod autopilot Zbig&Pitlab półkę można szybko zdemontować
przykręcona na jednej śrubie M3 nakrętka samohamowna

Teraz muszę narysować Pan Tilt widziałem kilka rozwiązań kolegów może coś z przekładnią zobaczę jeszcze

Półka do Mini Talona pod Autopilot ZBIG&PILAB z antywibrają narysowałem pod wibroizolatory pod kątem 45 stopni powinno się sprawdzić
DESIGN SPARK nie żle mnie wnerwiał ale nauka nie poszła w las

Prezentacja 3D w pdf plik do pobrania, link poniżej:
http://www.jr65.kg.net.pl/Minitalon/Min ... PITLAB.pdf

Obrazek
Obrazek
Obrazek

MOCOWANIE silnika do Mini Talona z chłodzeniem wzmocnione
Prezentacja 3D mocowania silnika do mini talona w pdf i stl plik do pobrania, link poniżej:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=36&t=1 ... 54#p302354

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budowa

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 30 kwie 2017, 14:27 przez JR65, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: mini Talon FPV

Post autor: Baqsthc »

Fajne mocowanie silnika, udostępnisz pliki DSM? :D ale skąd wiedza żeby dawać 1.5° wykłonu? Bo to chyba wykłon nie skłon.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: JR65 »

Baqsthc pisze:Fajne mocowanie silnika, udostępnisz pliki DSM? :D ale skąd wiedza żeby dawać 1.5° wykłonu? Bo to chyba wykłon nie skłon.
Tak wykłon patrząc od tyłu 1,5 stopnia w lewo

PS. link do pobrania plików MOCOWANIA SILNIKA

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=36&t=1 ... 54#p302354
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

nowy wynik talona Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini Talon FPV

Post autor: Bihtus »

Mam pytanie jak model zachowuje sie w niskich predkosciach bo słyszałem że model potrzebuje prędkości żeby dobrze latać. Szukam czegoś takiego dla kolegi który chce latać do 1 km raczej nisko. Bixtero podobne sa ciasne żeby upychać elektronikę.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: mini Talon FPV

Post autor: Baqsthc »

Jeśli chce latać nisko i potrzebuje jeszcze żeby ktoś za niego wybrał model, to raczej talon nie dla niego.
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: mini Talon FPV

Post autor: KamilCK »

Bihtus pisze:Mam pytanie jak model zachowuje sie w niskich predkosciach bo słyszałem że model potrzebuje prędkości żeby dobrze latać. Szukam czegoś takiego dla kolegi który chce latać do 1 km raczej nisko. Bixtero podobne sa ciasne żeby upychać elektronikę.
Jeśli chcesz model do niskiego latania to Fx-61 jest Super
https://youtu.be/aYl7H0LHYbI
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: mini Talon FPV

Post autor: Adrián »

Bihtus pisze:Mam pytanie jak model zachowuje sie w niskich predkosciach bo słyszałem że model potrzebuje prędkości żeby dobrze latać. Szukam czegoś takiego dla kolegi który chce latać do 1 km raczej nisko. Bixtero podobne sa ciasne żeby upychać elektronikę.
Niech kupi pierwsze lepsze skrzydło.
Latam z-84 z naze32 i gps na pokładzie, jak dotąd do 1,5km z frsky. Lata do 20min z pakietem 1500mAh Bez fpv, ponad 40min
Zależy co ma być na pokładzie, ale do 1km, to i osd z gps w zupełności wystarczy bez fc. Więc miejsca aż nadto, a do tego kompaktowe rozmiary.
Jak wolno, to możesz mu doradzić li-ion 15-20A wystarczy, wówczas można sobie polatać do 40 min z fpv, bez to się można zanudzić.
Można wolno i nisko, ale też szybko, jak kto woli.
Prosty w pilotażu, po uprzednim lataniu np na symulatorze, chyba, że kolega ma już jakieś doświadczenie w płatowcach.
Jest kilka fajnych małych skrzydeł.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini Talon FPV

Post autor: Bihtus »

Kolega lata Betą ale tam upchnąć Apm a z całą resztą to wiem że jest wyzwanie a nie wspomnę że model już przeszedł swoje więc czas na nowy ...
Skrzydła odpadają musi być kompaktowe takie do złożenia ...A i kolego krzywo patrzy ma moje. Ponieważ jest już sezon to modele z chin też odpadają bo potrafią iść nawet miesiąc (link 1,2 ostatnio szedł mi 5 tygodni) dlatego szukam czegoś dostępnego w Polsce ... a to nie proste ...
I chodzi o wolny model ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: mini Talon FPV

Post autor: Adrián »

Można zrobić i składane na upartego ;-)
Tylko 84cm to chyba nie jest kolos?
APM'a też wepchniesz, nawet pixa, tylko do takiego latania po co?

Ale ok, kolega pewnie wie, po co mu taki model :-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini Talon FPV

Post autor: Bihtus »

Po pierwsze nie każdy musi lubić skrzydła (ja mam dwa bo lubię)
Po drugie APM potrzebny bo latanie na 1-1,5 km na granicy linku 2,4 bez RTH sam bym się bał
Po trzecie pierwszy model do latania FPV więc wspomagacze to może nie taki zły pomysł
:)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: mini Talon FPV

Post autor: Verid »

Bihtus pisze:Po trzecie pierwszy model do latania FPV więc wspomagacze to może nie taki zły pomysł
To akurat zdecydowanie zły pomysł. Wspomagacze to dopiero jak i pilot i maszyna potrafią latać. W przeciwnym razie może dojść do maskowania błędów tak pilotażu jak i konstrukcyjnych (no bo przecież AP i tak wyciągnie).
Ten wredny...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini Talon FPV

Post autor: Bihtus »

Proszę o czytanie ze zrozumieniem napisalem że kolega cały zeszly sezon meczył bete i klasyczne latanie mu nie obce .... chodzi o wspomaganie Fpv
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
ODPOWIEDZ