Ritewing Zephyr ZII

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Wiem wiem oglądałem jednak czy to są te idealne ustawienia? Tzn. 9cm od mocowania silnika? Czy macie jakieś własne sugestie?
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Rybskee pisze:Wiem wiem oglądałem jednak czy to są te idealne ustawienia? Tzn. 9cm od mocowania silnika? Czy macie jakieś własne sugestie?
Ja mialem nos odrobine ciezszy. To jest 9 cm od motor bay a nie mocowania silnika, ale wiesz o co chodzi :)

Servo limity - chyba o to Ci chodzi ... przy moich ustawieniach i mocowaniach na koncach popychaczy mialem 27
Pod 3 pos switch mialem kolejno 27, 22, 17 w zaleznosci od potrzeb.

EXPO - nie ustawialem - preferuje stala krzywa.

No kierowniku, ale jakie wrazenia ? jak start/ladowanie ?

Pozdrawiam
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Polatane :mrgreen: , jeszcze bez FPV bo to jutro. Ogólnie jak nie ma żadnego wiatru ciężko dziadem rzucić. Jak jest to jest bosko. Strasznie dobrze szybuje przecina powietrze jak messerschmitt a wiatr mu nie straszny co mnie niezmiernie cieszy. No i jest moc... czuć i słychać. Żadnym modelem jeszcze tak szybko nie latałem. Na 70% gazu miałem ciarki ;D - dalej nie dawałem.

Ogólnie musiałem go doważyć z przodu. Paręnaście monet na plecki Gopro i jest cacy.

Ogólnie jeśli chodzi o wyrzut to rzucam nim trzymając za motor mount, rzucam a następnie full gaz. Nie chce mieć ręki parę cm od wirującego śmigła. Nie obbadałem jeszcze metody trzymania za krawędź.

Moja mina po szczęśliwym wylądowaniu była bezcenna :D

PS. On tak długo szybuje, że z 50metrów wcześniej odcinam zasilanie. Co mnie denerwuje to to, że mój regiel nie zatrzymuje śmigła ;/
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

To teraz czekamy na wypasione filmiki :mrgreen:

Gratuluje modelu, nie stać mnie na niego ale robię coś na wzór zephyra tyle że ze styro.
Latanie daleko się nudzi.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

daleko to ile :-P
stratosem daleko się nie lata ;-)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Dla mnie 20km to bardzo daleko :D Sprzęt przetestowany, działa, teraz pora poszaleć :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Rybskee pisze:Co mnie denerwuje to to, że mój regiel nie zatrzymuje śmigła ;/
Pewnie da się w nim ustawić hamulec. Zerknij w instrukcję do niego.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Wiadomo ;) Filmiki będą nieługo, pewnie nie tak epickie jak klocolusa ale ;D

Latanie daleko jest nudne w uj. Po locie na 4 km stwierdziłem, że taką nudą wieje, że to nie dla mnie.

Skrzydełko jest warte tego chajsu, w sumie samo w sobie nie jest aż tak drogie najdroższy z tego wszystkiego jest AP - oczywiście można i bez.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

A o to i filmik z oblotu ;)




Radzę poczekać do końca.
Wszystko latane w manualu... a raczej trymowane i testowane. Tryb stab działa znakomicie ale jest nudny jak flaki z olejem. Dzisiaj testuję rth.

Staty;
W niecałe 11 min zrobił 16,3km i vmax to 173 km/h. Miejsca pod palcem jeszcze troszkę jest gdyż nie mam obecnie (leci do mnie) current sensora to nie chcę przypadkiem ujarać regla. Silnik jest ciepły a nie gorący co mnie niezmiernie cieszy. Zeph jest wyraźnie za lekki z przodu (lekkie hero 3 ma i swoje wady ;)) i dlatego nim tak miota. Mimo wiatru bocznego lata się cudnie. Wyraźnie czuć jak się go dociska powyżej połowy drążka.. jest moc.

Obrazek
I tak, jest to zdjęcie robione googlom :mrgreen:

EDITO: v max to 202 km/h. To wszystko co z tego napędu i 4S wycisnę jestem bardziej niż zadowolony. Latanie ze średnią prędkością 120km/h daje 25-30min lotu (6800mAh).
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Jak już niektóry wiadomo mój ZII miał wypadek;

Dlaczego nie było mnie na zlocie Kaszuby FPV Autumn Camp...

A więc w ubiegły piątek chciałem troszkę poszaleć i przebić się przez mgłę i wejść sobie na 1,5 km. Było wietrznie a mgła zapewniła dosłownie zerową widoczność. Na 1 km straciłem wizję, zaczęło strasznie śnieżyć. postanowiłem zrobić nawrót i nagle zerwał się gigantyczny wicher. Zephyrka obróciło z dwa razy po czym wizja raz śnieżyła raz znikała. Model nabrał prędkości (200km/h) i stracił gigantycznie na wysokości. Po paru sekundach na osd pojawiło się 100 metrów, dałem rth. I nic... nagle słyszę wybuch. Myślę sobie no pięknie, pewnie wleciał gdzieś w coś zabił i więzienie czeka. Wizja powróciła. Spisałem koordynaty na telefon i udałem się na poszukiwania. Moim oczom ukazał się widok nędzy i rozpaczy. Łza zakręciła się w oku. Praktycznie nowy model ze spalonym środkiem. Po oględzinach stwierdziłem, że zabrakło autpilotowi może z 5 metrów na wyrównanie kursu.

Straty:
2x lipo 4S (30$ sztuka)
battery bay (30$)
no i pianka (130$)

Wnioski: Tu-154 też się rozleciał podczas mgły. Żadnych magnesów, helu czy innych zjawisk nie zaobserwowałem. Do ruskich też daleko mam. Ewidentny błąd pilota. Nie lata się w tak katastrofalnych warunkach. Nie wiem czy będę naprawiał piankę. Ogólnie połamania naprawiłbym gorilla glue a ubytek pianką do wypełnień, zastanawiam się. Battery bay ochronił drugiego lipola od pożaru i ten na szczęście nie zajął się, lekko podsmażył ale nie wybuchł. Oczywiscie do utylizacji.

Nie wiem również jaka jest w ogóle przyczyna wybuchu lipola gdyż ten był dobrze chroniony, zapewne od impetu zderzenia model-ziemia kable zrobiły jakieś zwarcie. Autopilot i reszta elektroniki nie ucierpiała.

Zdjęcia tej tragedii
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:<
---

Nie poddałem się. Zapewne pod koniec przyszłego tygodnia będzie ukończony. Dzięki magicznej piance Tytan Lexy 20 "ran" po pożarze już nie ma. Ogień strawił w większości battery bay. lekkie nadłamania zostały konkretnie sklejone Gorilla Glue i nie ma po nich najmniejszego śladu. Poprawiłem mocowania elevonów a samo RVOSD dostanie w końcu podstawkę antywibracyjną. Gdy przyjdzie nowy battery bay po crashu nie zostanie żaden ślad.

Luka pomiędzy battery bay a gopro mount zostanie sowicie zalana tą pianką. Całość elegancko zabezpieczona. Co do pianki mogę dodać od siebie, że po wyschnięciu fantastycznie twardnieje i jest niesamowicie lekka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Domówiłem również drewniany GoPro mount od TBS-a. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie aniżeli te coroplastowe miękkie coś. Planowany kolejny oblot na 11.10. Bałtyk? :>
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Straszny widok panie kolego, ale gratuluje samozaparcia !

Oryginalny box z poliweglanu to pomylka. Osobiscie strugalem ze sklejki i rezultat byl fantastyczny. Do tego plozy zrobilem z dwikrotnie grubszego poliweglanu.

Walczymy dalej - nie poddajemy sie !
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

No straszny straszny, bo wykonałem może z 30 lotów ;D Na szczęście po katastrofie coraz mniej śladu. Ogólnie napaliłem się na te płozy;
http://www.shapeways.com/model/536638/p ... -skid.html

tylko jakby kosztowały 42 PLN a nie €. Może ktoś by tutaj takie wykonał na drukarce 3D :D
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

zwymiaruj je, zrob szkic to wydrukuje
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Skończony ;D
W sobotę zapodam filmik z 2 oblotu. Będzie szybciej i niżej ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mateusz_97
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 29 mar 2012, 15:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mateusz_97 »

No i gdzie ten filmik?
Jest już niedziela :-P
ODPOWIEDZ