Wymiana silnika w ES

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Wymiana silnika w ES

Post autor: Henryk_s »

Wyciąłem z gotowego ES_a silnik szczotkowy. Chcę wmontować RAY B2835/16
Mam pytanie do doświadczonych z EASY STAREM :

Jak to zrobić? wkleić? Jakim klejem ?


Wszystkim za rady dziękuję :-)
Ostatnio zmieniony niedziela 28 lut 2010, 10:38 przez Henryk_s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Re: Wymiana silnika w ES

Post autor: mifau »

Henryk_s pisze:Wyciąłem z gotowego ES_a silnik szczotkowy. Chcę wmontować RAY B2835/16
Mam pytanie do doświadczonych z EASY STAREM :

Jak to zrobić? wkleić? Jakim klejem ?
Mocowanie typu kzyrzak, a sruby mocujace krzyzak do "loza" wkrecasz normalnie w EPP (sruby powinny byc dosc dlugie), oczywiscie uzywasz tez CA do wklejenia srub.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Heniu ja zrobiłem tak

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=47

obowiązkowo krzyżak żeby silnik nie wpadł do środka i żeby się nie obrócił wciś na CA cztery blachowkręty poamaruj go uhuporem żeby zniwelować ewentualne luzy posmaruj i odrazu włóż silnik nie czekaj aż odparuje, potem jeszcze po 2 kropki CA zdaje egzamin ale najważniejszy to krzyżak :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Panowie poco tyle śrub zbędny balast krzyżak przykręcony do silnika silnik wkładasz ale z większym skłonem ja podłożyłem kawałek listewki 1x10x10mm przy wsadzonym silniku wlewasz CA między silnik a EPP tak w 5 miejscach z przewagą dolnej części żeby trzymało głównie do dolnej części kadłuba a na górnej i trzyma jak szatan wiem bo wiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jak po kolejnej kraksie znowu rozerwałem łoże silnika to kupiłem plastikowe mocowanie od Focus'a, wkleiłem zamiast resztek oryginalnego łoża a żeby silnik się nie obrócił to dałem krzyżak który zaparłem o nacięcia w plastikowym mocowaniu. Działa.
ODPOWIEDZ