Pakiety 6S i lekka opuchlizna

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Gawels
Posty: 34
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 21:31
Lokalizacja: Worthing

Pakiety 6S i lekka opuchlizna

Post autor: Gawels »

Panowie, co zrobić z tymi fantami?
"Odziedziczyłem" sześć pakietów 6S o pojemności 8300mAh. Tylko dwa były używane.
Niestety były źle przechowywane przez poprzedniego właściciela. Te cztery nieużywane są lekko spuchnięte z czego trzy po naładowaniu trzymają balans (4.20V na cele), a czwarty: dwie cele 4.20, trzy cele 4.19, a jedna 4.16.
Jeden z dwóch pakietów używanych ( jeszcze ich nie ładowałem) jest bardzo delikatnie opuchnięty, a drugi bez opuchlizny ale za to cele od 3.73 do 4.03V.
Nie miałem jeszcze do czynienia ze spuchniętymi pakietami. Ich wartość to 144 (przynajmniej tyle kosztowłay przy zakupie) funty za sztukę więc trochę szkoda ale jeszcze bardziej mi szkoda modelu w którym chciałem ich użyć.

Obrazek
Obrazek

Walczyć z nimi?
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Pakiety 6S i lekka opuchlizna

Post autor: Rybskee »

Każdy pakiet z czasem puchnie.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pakiety 6S i lekka opuchlizna

Post autor: yorg68 »

Zgaduję - leżały sobie przez jakiś czas naładowane na max.
Jeżeli tak było to opuchlizna jest jak najbardziej na miejscu.
Nie bardzo wiem na czym polega Twoje zmartwienie bo jeżeli jesteś w stanie na nich latać to po prostu lataj.
Może być tak że będą mniej "wydolne" prądowo i to musisz sobie przyobserwować żeby jakiegoś "zonka" nie odstawić :-P
Te różnice napięcia na celach nie są duże - powiedziałbym że pomijalne.

Jerzy
Gawels
Posty: 34
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 21:31
Lokalizacja: Worthing

Re: Pakiety 6S i lekka opuchlizna

Post autor: Gawels »

yorg68 pisze:Zgaduję - leżały sobie przez jakiś czas naładowane na max.
Jeżeli tak było to opuchlizna jest jak najbardziej na miejscu.
Nie bardzo wiem na czym polega Twoje zmartwienie bo jeżeli jesteś w stanie na nich latać to po prostu lataj.
Może być tak że będą mniej "wydolne" prądowo i to musisz sobie przyobserwować żeby jakiegoś "zonka" nie odstawić :-P
Te różnice napięcia na celach nie są duże - powiedziałbym że pomijalne.

Jerzy
Tak jak mówisz.
Wygląda na to, że wszystkie zostały naładowane ale tylko dwie były wykorzystane do lotu. Później sobie tak leżały przez jakiś czas.
Tak jak pisałem, nie latałem nigdy na spuchniętych. Mogłem sobie tylko o tym poczytać, a opinie są różne ;)
Chcę je wykorzystać parami więc powinny mieć jak najbardziej zbliżony woltaż.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pakiety 6S i lekka opuchlizna

Post autor: Verid »

Używam spuchlaków w ES'ie - jedyny problem z nimi (poza oczywistym spadkiem pojemności) to fakt że coraz dłużej się ładują. O ile pierwsza faza ładowania idzie szybko o tyle końcówka wlecze się w nieskończoność.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ