Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jaceman
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 19:59
Lokalizacja: WM

Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: Jaceman »

Witam. Jak w temacie. Jednak tutaj pozwolę sobie, aby nie zakładać kolejnego tematu, uwzględnić dwa quadrocoptery.

1. Dron w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się i spada. Takie wariacje już kiedyś(przy pierwszych lotach) występowały, ale zostało to naprawione przez...podniesienie anteny na aparaturze. Teraz pojawia się to cały czas. Czasami po minucie lotu, czasami nie da się nawet wystartować. Takie dziwne zachowanie zaczęło się pojawiać od wczoraj, kiedy to rama przecięła izolację przewodu od anteny i powstał mały pożar(trochę dymu i iskier). Jednak oplot anteny jest cały(i teraz dobrze zaizolowany). Jest to dokładnie aparatura Turnigy rf 9xv2 oraz ten zestaw:
http://abc-rc.pl/Dron-QAV250-ARTF
Baterie w aparaturze naładowane. Wszystkie przewody podociskane i kilkukrotni sprawdzone. Dodatkowo, dzisiaj szwankował jeden z silników(ruszał się o kilka milimetrów w tył i w przód), jednak poprawiłem jedno łączenie przewodu od silnika z regulatorem i jak na razie nie było takiej sytuacji aby znowu się "zawiesił". Regulator od tego silnika nie był cieplejszy od innych.


2. Ta sama historia, lecz ewidentnie jest coś z silnikiem. Tutaj jednak udało mi się to nagrać:

Rama KK260
RoHS 2204-2400KV
CC3D ATOM
Aparatura Fly SKY FS-i6

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Jaceman
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 19:59
Lokalizacja: WM

Re: Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: Jaceman »

Poprawka. Jeden regulator trochę się zaczął grzać a silnik znowu dziwnie zachowywać(regulator idzie do tego silnika).

EDIT: Oczywiście chodzi o pierwszego drona.
Ostatnio zmieniony środa 03 sie 2016, 18:34 przez Jaceman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: Poli25 »

Ja bym zaczął od podmiany regulatorów
Jaceman
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 19:59
Lokalizacja: WM

Re: Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: Jaceman »

Hmmm... W jaki sposób? Z tej ramy QAV 250 pozamieniać regulatory i sprawdzać, czy też będzie się grzać któryś? Tzn. regulator z silnika jednego zamienić z sąsiedni regulatorem?

EDIT: Dron pierwszy naprawiony. Okazało się, że silnik jest połączony z regulatorem na ledwo jednym, cieniutkim druciku. Poprawiłem łączenia cyną i regulator zimniutki tak lód :D. Pozostaje teraz jeszcze drugi quadrocopter...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: Poli25 »

Jak nie regulatory to silnik, luty to bym sprawdził w pierwszej kolejności, szczególnie zasilani ESC
pawelj
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 22:17

Re: Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: pawelj »

A może śmigło masz niedokręcone ?

Zginęła mi kiedyś nakrętka na silnik i zamocowałem "trytytką". Spoko latało przez tydzień ale potem się obluzowało i taki właśnie był efekt. Niby trzymało ale czasem puszczało i spadał jak Twój

pawełj
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Quadrocpter w czasie lotu nieoczekiwanie przechyla się

Post autor: Rybskee »

1. regiel 2. silnik.
ODPOWIEDZ