Mataj potrafi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

From_heaven pisze: Nie nie, zdecydowanie do latania helik. Kopter raczej do stabilnego wiszenia w miejscu.
Polemizowałbym - kopter też potrafi szybko a ma tą zaletę, że niejako jak szybowiec, jak puścisz drągi to się sam ustabilizuje (zatrzyma) :-)
Faktycznie jako latanie klasyczne kopterem to nuda ale jako FPV - mi pasuje bardziej :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

krall pisze:jak puścisz drągi to się sam ustabilizuje (zatrzyma) :-)
O co to to nie :) Ustabilizuje- tak, ale nie zatrzyma.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zalezy od programu, ustawien, zyroskopow. Oczywiscie quadem mozna sunac 100km/h, zwrotnosci tez mu nie brakuje a mocą potrafi zawstydzic heliki :D

Zimi dasz rade! :D
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Zrób quadem beczkę, tic-toca i lot odwrócony :mrgreen:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Beczka, petla... phi :D

http://vimeo.com/6057532

Robisz fpv tic-toki i latasz na plecach? :P Nie mowie ze w 3d jest lepszy quad, my tu o fpv rozmawiamy :) Najlepsze jest ze quadem wielkosci 250tki masz stabilnosc 600tki, nie wspominajac o mocy i o czasie lotu.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Na plecach latam FPV, beczki też. No wiadomo, że stabilności nie ma co porównywać. Choć z drugiej strony porównanie to trochę niesprawiedliwe, bo helik lata na ogół bez stabilizacji elektronicznej.

Tym niemniej chodziło mi o to, że moim zdaniem z samego latania helikiem dużo większa frajda.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Bo lubisz heli :) Ja nie umiem sie do nich przekonac, probowalem ale nie umiem. Chodzi o cala ta mechanike, awaryjnosc i grzanie lipoli. Wiecej tu stresu niz przyjemnosci jak dla mnie :)

btw. w quadach da sie wlaczac tryb HH, czyli latasz jak zwyklym heli, nie wraca do poziomu sam.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

diem pisze:Chodzi o cala ta mechanike
A mnie się to w heliku najbardziej podoba. Jest to przecież na maxa skomplikowane. W ogóle aż dziw bierze, że ktoś wpadł na pomysł, jak to ma wszystko działać.

A przestałem się stresować, jak zacząłem latać helikiem FPV.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja podążam inna ścieżką :) Polatamy moze co nieco na zlocie, w koncu mamy futabe obydwoje, z trenerem nie bedzie problemu :D
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

A jak skończycie quadro do zlotu, to może wyjadę już z własnym ;-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Moze beta bedzie, Mifau ciezko pracuje.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

From heaven Diem idzie na łatwiznę niechce mu się robić gubi się w mechanice ma problemy z OSD jak słyszy słowo OSD to ciśnienie mu się dzwiga nie mówiąc o spalinie dlatego ze mnie się śmieje że tylko dłubie każdy coś lubi ;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Masz w 100% racje, nie lubie osd bo ogranicza latającego, nie lubie heli bo wiecej przy nim dlubania niz latania i nie lubie tez spalin :D Lubie za to proste i skuteczne rozwiazania.

Mamy z Andrzejem zuuuuuuuuupelnie inne podejscie do modelarstwa :)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

To nie jest do końca zupełne inne podejście do modelarstwa latasz dopiero 2lata i jeszcze nie zrobiłeś ani jednego prawdziwego modelu tak naprawdę z balsy żeber to nie sztuka kupić gotowca z epp itp badziewnych materiałów, modelarstwo to nie tylko latanie latanie ja już dość się nalatałem podchodzisz do modelarstwa bardzo biernie trzeba nacieszyć wzrok fajną robotą i OSD nie ogranicza tak ci się tylko wydaje gdybym mnie ograniczało to bym se je wyłaczył bo i po to ten wyłącznik ale fajnie popatrzeć na parametry lotu ;-) tylko go nie używam bo skupiam się na testach sprzętu, a nie na lataniu ale to tylko chwilowe :-)
Ostatnio zmieniony sobota 06 mar 2010, 01:00 przez JR65, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

diem pisze: Lubie za to proste i skuteczne rozwiazania.

Masz racje i święte słowa, proste i skuteczne, też jestem zwolenikiem takich rozwiązań

to nie sztuka podłaczyć kamerę do nadajnika 3 przewody i przyznam to proste rozwiązanie i co dalej ;-)

;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ