jakość obrazu a gogle fatshark

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

jakość obrazu a gogle fatshark

Post autor: marceli »

Witam,
poniewaz jestem załamany jakością obrazu jaki otrzymuje z modeli, a używam dwóch różnych nadajników 4 różnych kamerek itp postanowiłem
jak nup prześledzić od początku temat.

Pierwsze pytanie do posiadaczy fatsharków jak się przekłada jakość obrazu jaki widzicie w goglach to tego co uda wam się np nagrać?
W moich goglach kolory są strasznie wyblakłe, do tego widać "pulsowanie" obrazu - coś jakby wchodząca "faza" z sieci zasilajacej...

Gdyby porównać obraz widziany w goglach z tym który nagrywam na netbooku to gogle jakość 3 netbook 4 w skali 1-6
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

A wyregulowany masz kontrast (max) oraz jasnosc ekranu? Jak przesadze z jasnoscia to tez mam mgłe, jak dam za maly konstrast to tez mam mgłę. Brzmi jakbys w ogole nie kręcił ustawieniami (ten maly przelacznik nad gniazdem anteny) ...

Jakosc w goglach mam 100x lepsza od tego co uda sie nagrać na grabberze. Wszystko jest bardziej wyostrzone. Pulsowanie widze tylko na szarym ekranie, gdy podlacze nadajnik bez kamerki. Po wlaczeniu wizji jest ok.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Diem.... wg m nie to subiektywne odczucie.
Widzialem fatsharki i wiem, ze nie odbiegaja od okularow, ktore mam (ten sam przetwornik 922 kopina).
W moim jednak odczuciu nagrany laptopem obraz jest jednak lepszy od tego co widze w goglach. Moze bardzo zblizony. Ale na pewno nie jest lepszy.
Dlatego mysle, ze w fatsharkach rowniez nie bedzie lepszy (Tym bardziej, ze "dzieki" powiekszeniu obrazu mamy w fatsharkach zmniejszony kontrast)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Hmm, mozliwe. Mam tutaj porownanie z z800 i nie zeby na mnie zaraz ryczał Andrzej ale.. szału też nie ma mimo niesamowitej ceny.

Mimo wszystko dalej podtrzymuje ze mam obraz duzo ostrzejszy niz na nagraniu :) Kolory moglyby byc duzo lepsze ale co do ostrosci to nie mam zastrzeżeń.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Każdy ma inne odczucia jeden woli większy kontrast inny większe nasycenie bo chce mieć zieloną trawę co w rzeczywistości jest np przesadzone moim zdaniem najważniejsze jest żeby obraz nie był zniekształcony i ostry fatsharkach jesteś całkowicie zamknięty co też jest zaletą np bardzo słoneczny dzień z800 są odkryte ale widać dobrze mają zalety możesz latać w okularach jeżeli ktoś nosi

możesz też założyć okulary przeciw słoneczne i wtedy kompletnie nie podświetla tylko trzeba stopień podnieść jasność i jest git także każdy wybiera co mu pasuje ;-)

Michał jak patrzy przez moje okulary to ja myślę że jestem daltonistą a tak nie jest jeden woli jaśniej drugi ciemniej żeby coś powiedzieć okularach to musisz polatać w nich nie raz spojrzeć bo wystarczy je źle założyć i dupa ;-)

ocena to nie jedno spojrzenie meczenie wzroku jak lecisz 15min wygoda uwieranie itp.

Niektórzy w ogóle mają problem zlataniem w jakichkolwiek googlach
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Fatszarków nie miałem na oczach ale latałem w z800 moje wrażenie jakby obraz był przejaskrawiony jakiś taki spalony nie ma w nich kolorów to tylko moje odczucie ja za to lubię ciepłe kolory
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

To u nas na odwrot :)

Z800 Andrzeja maja kolory bardzo ciepłe (az zolte) , moje szarki zimne (az niebieskie).
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:moje szarki zimne (az niebieskie).
Szkoda, ze podswietlenie nie jest zrealizowane na diodach RGB.... moznaby wowczas wodolnie ustawic "barwe"
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Diem a gdzie sie reguluje kontrast?

Bo jasnosc to owszem tym małym cyckiem można ustawiać ale kontrast??
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tym samym cyckiem tylko na boki :D A raczej pod kątem bo to tam jakby krzywo włożone.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Marceli udalo Ci sie z Tą ostrością? Jakaś poprawa?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Ale jaja!!
Faktycznie jest regulacja "niby" kontrastu - nie odkryłem tego wcześniej.
Fakt niestety też, że domyślnie jest ustawiony maks kontrast więc niewiele to zmieniło.

Dzisiaj postaram się nagrać obraz odbierany przez gogle oraz na drugim zestawie - lawmate.
Pokaże wam co mi przeszkadza...

Jednak jest różnica tzn po ustawieniu maks kontrastu w goglach zdecydowanie lepiej
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Max kontrast i koniecznie zjedz z jasnoscia. Wtedy obraz jest na prawde przyzwoity.

Jesli masz problemy z "czystoscia" obrazu to u mnie wyglada to bardzo dobrze, 0 jakichkolwiek szumow. Moze potestuj tez z nadajnikami airwave.

Szumy uswiadczam tylko gdy podglądam na zbigowym diversity (od Andrzeja).
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Diem nie tylko do divesity Zbigowego na lotnisku podłączaliśmy do orginalnego odbiornika z range video na 2,4G i niestety obraz czarno biały i inne nie dociągnięcia coś nie chce współpracować do do końca niby ta sama częstotliwość a nie działa dobrze :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Zmniejszcie jasnosc w goglach. U mnie po takiej oparacji kolor wraca w kopinie 922
ODPOWIEDZ