Propozycja jesiennego zlotu FPV

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Photo Ptaq
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 11:42
Lokalizacja: Vratislavia

Propozycja jesiennego zlotu FPV

Post autor: Photo Ptaq »

Hej,


jako że w tym roku były już 2 zloty (niestety do forum dołączyłem już po nich), to dlaczego by nie zorganizować po raz trzeci?
Proponuję Wrocław/okolice. Jestem w stanie popytać o parę lotnisk na których można by polatać bez większych problemów no i miejsca wypoczynkowe (jakieś schronisko, czy mały hotelik). W razie co można pozapraszać helikowców z epheli, a takich jest we Wro i w okoliach b. sporo.
Czy wgl taka idea byłaby podniesiona? Jeśli tak, to podzwonię i popytam.

Liczę na wasze zdania :)

Ptaq
I tak skończysz na koszeniu trawy helikami...
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

A jak już o Wrocku mowa to zapraszam do Oleśnicy w dniach 1-2 września, szczegóły: http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
co prawda to impreza helikowa ale myślę, że miejsca na niebie wystarczy dla wszystkich.
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
Photo Ptaq
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 11:42
Lokalizacja: Vratislavia

Post autor: Photo Ptaq »

Okej, postaram się być, ale do meritum sprawy. Jakieś komentarze za/przeciw, propozycje, cokolwiek?
I tak skończysz na koszeniu trawy helikami...
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Jest we wrocku jakieś fajne miejsce do latania?
Myślałem nad Jelenią Górą, ale nie wiem, czy dam rade to wszystko zorganizować ;-)
Konrad
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

kondiz pisze:Myślałem nad Jelenią Górą, ale nie wiem, czy dam rade to wszystko zorganizować ;-)
jak zrobisz na Górze Szybowcowej to wpadam na 1000%
może Sekator i Kamyczek by Ci pomogli? ;-)
Awatar użytkownika
Photo Ptaq
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 11:42
Lokalizacja: Vratislavia

Post autor: Photo Ptaq »

Latałem ostatnio z Ciastkiem w małej mieścince pod Obornikami. Mieli tam lotnisko całkiem całkiem. Myślę, że gdyby z nim pogadać to możnaby się dowiedzieć czy dało by radę tam polatać większym gronem, choć nie powinno być z tym problemu, skoro bylo tam otwarcie sezonu z epheli.
Problem tam moze byc tylko taki, ze najblizszy nocleg jest 2-3 km...
Dlatego ja proponuje Wrocławską "górkę zdrowia" na popowicach.
Jest tam górka, z której można fajnie wywalić model, boisko do wiadomych celów itp. Jak ktoś lata fpv to spokojnie doleci do ślicznego mostu milenijnego i pośmiga nad odrą. Jest to 4 minuty drogi na piechotę od stacji PKP Popowice. Nocleg jest na skrzyżowaniu Kwiskiej i Legnickiej - jest to schronisko, a nawet są tam 2, gdzie miejsc jest wiecznie mnóstwo. Dojazd do górki 1 autobusem który odjeżdża spod drzwi schronisk :-D

Co wy na to?
I tak skończysz na koszeniu trawy helikami...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A nie ma tam czasami strefy podejścia do lotniska we Wrocku ? To dość blisko.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Photo Ptaq
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 11:42
Lokalizacja: Vratislavia

Post autor: Photo Ptaq »

szczerze mówiąc wątpię bo samoloty podchodzą do lądowania od strony armii krajowej, więc okolice popowic są puste w powietrzu od samolotów czy innych UFO
I tak skończysz na koszeniu trawy helikami...
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

ojć, chyba trzeba będzie zrobić konkurs :->

edit: dobra, jeżeli chodzi o zlot, to w tym roku nie da rady, może się uda w następnym ;)
Konrad
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Photo Ptaq pisze:Latałem ostatnio z Ciastkiem w małej mieścince pod Obornikami. Mieli tam lotnisko całkiem całkiem. Myślę, że gdyby z nim pogadać to możnaby się dowiedzieć czy dało by radę tam polatać większym gronem, choć nie powinno być z tym problemu, skoro bylo tam otwarcie sezonu z epheli.
nie wiem czy wiesz ale żeby latać na tym lotnisku o którym mówisz musisz należeć do klubu, inaczej możesz być wyproszony. Jeśli chcesz tam latać to zgłoś się do mnie po regulamin i opłacenie składki. Wpiszę cię wtedy w listę członkowską klubu.
Photo Ptaq pisze:Dlatego ja proponuje Wrocławską "górkę zdrowia" na popowicach.
latanie w centrum miasta, oraz kilkanaście metrów od rzeki to chyba też nie najlepszy pomysł....
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Ja w tym roku musiałem odpuścić 2 zloty więc na ten bym się ucieszył. Do Wrocławia mi bardziej po drodze, a z tego co wiem to tam gdzie latać: nad Odrą, jest jeszcze jakiś stary poligon itp. Nie jestem tamtejszy ale miejscowy znajomy mówi, że nie ma problemu z miejscem.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kolega jest na forum 3 dni. Zastanówcie się. Nie będzie to zlot brandowany.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

marbalon, mówisz o Rakowie, tam będzie problem ze zlotem. Teren zamknięty dla ludzi z zewnątrz.
Artu

Post autor: Artu »

diem pisze:Kolega jest na forum 3 dni. Zastanówcie się. Nie będzie to zlot brandowany.
Aby brandy była na powitanie :mrgreen: to nie będzie źle :-P
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

ECO400 pisze:marbalon, mówisz o Rakowie, tam będzie problem ze zlotem. Teren zamknięty dla ludzi z zewnątrz.
Ja tam z Wrocławia nie jestem ale nie wierze że tam nie ma gdzie zlotu zrobić... A jest i fajne miasto więc można "zmęczony poranek" spędzić na mięcie a po południu sobie polatać, a wieczór może znów na mieście...

No i Artu ma rację, dla mnie to może Zakon Benedyktynów zorganizować - jak dadzą wino... ;-)
Zablokowany