Konfiguracja quada

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MCFT
Posty: 2
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 00:17
Lokalizacja: Gdańsk

Konfiguracja quada

Post autor: MCFT »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post, jak również pierwszy model latający który wykonuję. Wybór padł na quadro/hexa koptera (planuję wykonać uniwersalny centerplate, aby przekonać się o praktycznych zaletach cztero i sześcio wirnikowców przed budową droższego modelu). Kopter ma służyć do nauki latania, fpv, a później do prac rozwojowych np. rozbudowy jego możliwości o zdolność do komunikacji ze światem przez moduł GSM/HSDPA.

Forum czytam już od jakiegoś czasu ale ilość wiedzy jest przytłaczająca i byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc w doborze elementów. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i porady. Oto co wybrałem (i nie) do tej pory:

FC - OpenPilot (nie upieram się przy nim ale ważne aby FC był na STMie32) + GPS

Napęd - Robbe Roxxy 2827/34 + APC SF 10x4,7 + propsavery

ESC - Turnigy Plush 40A (czy będą bezproblemowo działać z tym FC?)

Bateria - tutaj liczę na waszą pomoc (czytałem że quadro na 2827/34 i baterii 3s będzie latał statycznie a na 4s dynamiczniej - co jest lepsze do nauki?)

Aparatura - Turnigy 9x (czy przy kopterze potrzebny jest LRS?)

FPV - planowałem zamontować GoPro HD Hero 2 ale nie wiem czy to dobry pomysł. Czy da się tanio przesłać obraz fullhd na ziemię?

Obudowę na początek wykonam z profili aluminiowych + wspomniany już wcześniej centerplate wycinany CNC


Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i wyrozumiałość dla świerzaka.
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: biczownia »

Napęd - Robbe Roxxy 2827/34 + APC SF 10x4,7 + propsavery
użył piasty z gwintem i śrubą którą dostaniesz z silnikiem - zapomnij o propsaverach przy śmigłach tej wielkości

przy tym napędzie sensowny będzie pakiet 4s

Kod: Zaznacz cały

 FPV - planowałem zamontować GoPro HD Hero 2 ale nie wiem czy to dobry pomysł. Czy da się tanio przesłać obraz fullhd na ziemię? 
za parę lat może będzie się dało
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Te silnki patrząc w opisy mają 110W i prąd maksymalny 10A. Regulatory 40A to chyba trochę za ciężkie będą. Lepiej koło 18-20A.
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

OpenPilot jest super, ale ciężko dostępny. Wypuścili ostatnio nowy FC -CC3D lecz na razie tylko dla "wybranych", plebs musi poczekać. Gps`a to FC nie obsługuje (ktoś odpalił ale w samolocie), ale pracują nad płytką Revo (gps, baro, magneto, itp, itd.) myśle że są już coraz bliżej końca (czytaj jeszcze długo raczej ;-) ). Czytaj tamtejsze forum i sprawdzaj ich sklepy to może trafisz. Poszukaj też o PiPX modem -taki LRS zaprojektowany specjalnie pod OpenPilota.
Grzegorz
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

jak koniecznie "FC był na STMie32" to przeciez jest nasze forumowe KFC32 ;-)
ODPOWIEDZ