Led Controller by Karwas

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Marcin_WPR
Posty: 7
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 09:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Marcin_WPR »

Także i ja dziękuję bardzo za paczkę, trochę na początku się męczyłem ponieważ ciężko lutować i konfigurować jak się zabiera za to po 8 piwerkach bez znajomości podstaw elektroniki, ale jak zadziałało to japa się cieszy i można otworzyć kolejne piwko ;) . Podłączenie i konf. tak na szybko. Finalnie ma być zainstalowane w bixlerze2 , myślę żeby zostawić tylko białe diody do lądowania, natomiast muszę kupić taśmy led zielone i czerwone+ białe lub same ledy jak z linku laciatego. Chciałbym prosić was o podpowiedź jakie diody/taśmy kupić żeby jako tako to było widoczne ? Naturalnie postaram się skonfigurować oświetlenie, żeby miało ręce i nogi nie jak teraz ;) :shock:
audiopro
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:26
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: audiopro »

Jak po ośmiu piwerach to nieźle :) to chyba potrzebne było na odwagę :)

Nie, no fajnie, ogarnąć wszystko, zamocować i będzie dobrze, ten kontroler jest zaje....fajny, też go mam :)
Z diodami luzem nie bardzo pomogę konkretnie, pewnie jakieś diody mocy 1W lub nawet 3W, ale taśmy na pewno z ledami 5050, są mocne, widoczne nawet za dnia. Obecnie łatwy dostęp do tego typu zabawek, w każdym elektroniku, nie mówiąc o necie.

Pozdrawiam, postępów w pracach życzę.
Ostatnio zmieniony niedziela 22 lut 2015, 23:09 przez audiopro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
elaniusz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 07:49
Lokalizacja: Wisła

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: elaniusz »

Witajcie. Czy jest jakaś uproszczona wersja sterownika, który by spełniał funkcję trybu 8

cytat z manual:
Tryb nr 8 można wykorzystać do załączenia jakiegoś urządzenia na modelu tylko na czas przełączenia przełącznika na aparaturze, nie przełączając przy tym układów migania diod, a co najważniejsze wykorzystując ten sam kanał odbiornika RC do sterownika oświetlenia i załączania jednego dodatkowego urządzenia.
Przykładem wykorzystania tego trybu jest możliwość przełączania sygnału obrazu z dwóch kamer na modelu do jednego nadajnika video, po podłączeniu małego przekaźnika na 12V ze stykami NO, NC.
Potrzebuje takiego czegoś do przełączania kamer i wolałbym rodzimą produkcję. Jeden Chiński już mi padł.
Jaka jest cena sterownika by Karwas?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Rurek »

elaniusz pisze:Jeden Chiński już mi padł.
Ten Ci padł? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... witch.html
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Kowal »

elaniusz pisze:Potrzebuje takiego czegoś do przełączania kamer...
:mrgreen:
To już szybciej coś takiego: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... tcher.html mogło paść :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: pawelsky »

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Rurek »

Kowal pisze:
elaniusz pisze:Potrzebuje takiego czegoś do przełączania kamer...
:mrgreen:
To już szybciej coś takiego: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... tcher.html mogło paść :-P
pawelsky pisze:
Do przelaczania kamer to bardziej chyba ten
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... tcher.html



Pod warunkiem że się go naprawi... http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=300223#p300223
BTW robimy śmietnik we wątku Karwasa :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: pawelsky »

Rurek pisze:Pod warunkiem że się go naprawi... http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=300223#p300223
Mi dziala bez tej przerobki...
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Boe »

elaniusz pisze:Witajcie. Czy jest jakaś uproszczona wersja sterownika, który by spełniał funkcję trybu 8

cytat z manual:
Tryb nr 8 można wykorzystać do załączenia jakiegoś urządzenia na modelu tylko na czas przełączenia przełącznika na aparaturze, nie przełączając przy tym układów migania diod, a co najważniejsze wykorzystując ten sam kanał odbiornika RC do sterownika oświetlenia i załączania jednego dodatkowego urządzenia.
Przykładem wykorzystania tego trybu jest możliwość przełączania sygnału obrazu z dwóch kamer na modelu do jednego nadajnika video, po podłączeniu małego przekaźnika na 12V ze stykami NO, NC.
Potrzebuje takiego czegoś do przełączania kamer i wolałbym rodzimą produkcję. Jeden Chiński już mi padł.
Jaka jest cena sterownika by Karwas?

nie wiem jakie masz RC, ale jeśli masz eleresa to nim właśnie załatwisz sprawę.
I tak to jest.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: karwas »

elaniusz pisze:Witajcie. Czy jest jakaś uproszczona wersja sterownika, który by spełniał funkcję trybu 8

cytat z manual:
Tryb nr 8 można wykorzystać do załączenia jakiegoś urządzenia na modelu tylko na czas przełączenia przełącznika na aparaturze, nie przełączając przy tym układów migania diod, a co najważniejsze wykorzystując ten sam kanał odbiornika RC do sterownika oświetlenia i załączania jednego dodatkowego urządzenia.
Przykładem wykorzystania tego trybu jest możliwość przełączania sygnału obrazu z dwóch kamer na modelu do jednego nadajnika video, po podłączeniu małego przekaźnika na 12V ze stykami NO, NC.
Potrzebuje takiego czegoś do przełączania kamer i wolałbym rodzimą produkcję. Jeden Chiński już mi padł.
Jaka jest cena sterownika by Karwas?
Tu w temacie jest podpowiedź jak zrobić przełącznik ze starego serwa http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=15 ... wrapheader
W sprawie sterownika poszło PW.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: karwas »

Na wniosek jednego z użytkowników dodałem jedna małą opcję. :-)

W polu "Czas odstępu pomiędzy sekwencjami" po wpisaniu wartości większej niż 0, za kwadracikami sekwencji pojawi się dodatkowa kolumna kwadracików za pomocą których można ustawić sposób zachowania wyjść podczas odstępu pomiędzy sekwencjami.
Zaznaczone – wyjście aktywne podczas przerwy,
odznaczone – wyjście nieaktywne podczas przerwy.
Ponowne wpisanie wartości 0 dezaktywuje funkcje odstępu pomiędzy sekwencjami.

W pierwszym poście nowy konfigurator, soft do sterownika oraz uaktualniony manual.

Aktualizacja kasuje ustawienia w sterowniku, więc należy zachować zapisać ustawienia do pliku i ponownie je wczytać po wgraniu nowego softu.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Baqsthc »

Trzeba będzie zobaczyć. Bo po samym opisie nie ogarniam do czego takiej funkcji można by użyć
Awatar użytkownika
sebkra
Posty: 138
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 14:35
Lokalizacja: Starachowice

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: sebkra »



Moja wersja zastosowania sterownika.
Pozdrawiam Nexusa który mnie zainspirował.
Dzięki Karwas, myślę że warto odzalowac te parę złotych, to kawał dobrej roboty a świetna zabawa dla nas.
>>>EAT>>>FLY>>>SLEEEP>>>> quad -cfaniacy- V1, Eg pro, Catalina 1380
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: Adrián »

To prawda, też zabieram się za montaż oświetlenia, sterownik już czeka :-)
Jakie ledy zastosowałeś?
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Led Controller by Karwas

Post autor: NeXuS »

sebkra pisze: Moja wersja zastosowania sterownika.
Pozdrawiam Nexusa który mnie zainspirował.
Dzięki Karwas, myślę że warto odzalowac te parę złotych, to kawał dobrej roboty a świetna zabawa dla nas.
No i pięknie wyszło, ale i maszynka cacy.
ODPOWIEDZ