Regulamin forum - dyskusja

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Rybskee »

Ktoś tu musiał poczuć władzę :-P
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

Panowie,
Na starym silniku były krawaty - wyświetlały się. Na nowym też są ale się nie pokazywały. Właśnie dorobiliśmy wyświetlanie ale krawaty były wręczane zgodnie z regulaminem cały czas.
Krawat/ostrzeżenie przypomnę jest delikatnym zwróceniem uwagi użytkownikowi, że złamał regulamin. Nie jest to kara wieczna ani jakaś ujma na honorze. Obdarowany może się zwrócić do moda, który mu krawat wręczył o jej zdjęcie. Nie róbcie afery.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: pawelsky »

krall pisze:Właśnie dorobiliśmy wyświetlanie
A na stronie profilu sie nie wyswietlaja celowo, czy przez przeoczenie?
Awatar użytkownika
BoguslawL
Posty: 92
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: BoguslawL »

OK, coś zacząłem, więc kończę.
1. Zacytowałem dosłownie istotną część p. 1 obowiązującego regulaminu. Te różne 'nachalne', przecinki, coś tam jeszcze - pochodzą dokładnie z tego punktu.
2. Wściekłem się wczoraj (na chwilę), gdy w okolicy różnych 'sprzedam', 'a za ile', jakichś stad hiperlinków do firm, jedno ze zdań z mojego wpisu "Będzie niedługo wolna (nazwa zabawki), jak kogoś interesuje - kontakt na PW" - podczas konkretnej wymiany informacji -zostało wymoderowane (na zielono), moje konto zostało zablokowane, ale potem jakoś blokada zniknęła.
OK, dura lex, sed lex, tylko że tak wybiórczo. Widziałem masę linków których kliknięcie uruchamia prowizje, a żaden z modów nie reagował. To odczuliło mnie. Ale poprawię się.
3. Czy to jest szukanie dziury w całym? Ani dziury, ani w całym.
Chodziło mi o zbędną kategoryczność przy jednoczesnej niekonsekwencji. I tylko tyle.
Do Regulaminu nie będę już wracał.
4. Chyba już przewałkował mi się film na YT, więc wracam do pracy. A potem polatać.
Eachine CG023, Tarantula X6,
UAVO, Ph3P, cdn.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: pawelsky »

BoguslawL pisze:Widziałem masę linków których kliknięcie uruchamia prowizje, a żaden z modów nie reagował.
A zglosiles? :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

pawelsky pisze:
krall pisze:Właśnie dorobiliśmy wyświetlanie
A na stronie profilu sie nie wyswietlaja celowo, czy przez przeoczenie?
Trzeba będzie to dorobić skoro się nie wyświetla.

#BogusławL
Administracja to nie policja czy inny wydział śledczy i nie śledzi każdego wątku, nie widzi wszystkiego, a nawet czasem, powiem szczerze, jak widzę, że ktoś "delikatnie" łamie regulamin to mi się nie chce, z tym walczyć (bo to nic przyjemnego sypać krawatami i jeszcze się potem tłumaczyć) - czasem, może się tak zdarzyć. Nie wiem jak inni modzi.
Możesz więc odnieść wrażenie, że jest niesprawiedliwie, być może czasem nawet tak jest. Nikt nie jest doskonały. Niemniej jak ktoś uważa, że mu się krzywda dzieje to niech pisze PW do modów z konkretnym zagadnieniem.
Nikt tu z administracji nie stawia się wyżej - raczej dbamy o porządek i zachowanie jakiejś linii działalności forum.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
BoguslawL
Posty: 92
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: BoguslawL »

Nie, nie zgłosiłem.
Po pierwsze - jakiś czas temu widziałem wpis kogoś krytykującego konkretną osobę za hiperlinki i późniejsze komentarze, że od pilnowania porządku są moderatorzy.
A wcześniej odesłałem nowego kolegę do działu handlowego po tym, jak zamieścił kilka dużych zdjęć z informacjami sprzedażowymi. No i czułem się dosyć dziwnie (bo moderatorzy, etc.).
Poza tym - jestem tu stosunkowo niedawno i najbardziej interesują mnie sprawy merytoryczne. Świata staram się już nie naprawiać, choć czasem mi się trochę zapomina. A niechcący można wylać dziecko z kąpielą.

krall, dziękuję za komentarz.
Eachine CG023, Tarantula X6,
UAVO, Ph3P, cdn.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Rurek »

krall pisze:raczej dbamy o porządek i zachowanie jakiejś linii działalności forum.
I to jest istota zagadnienia - linia i duch forum. Tego nie ujmie się litera do litery w regulaminie.
W tym też mieści się sposób interpretacji regulaminu przez administrację.
Dlatego też - nikt kto linkuje do znanych polskich sklepów modelarskich nie będzie upominany...Dlaczego? Ano dlatego że te sklepy czynią wiele dobra dla naszego środowiska (głupi przykład - nagrody na zlotach - skądś się biorą prawda?) poza tym niejednokrotnie ludzie się znają osobiście...
Natomiast gdy wpada na forum ktoś, rejestruje się i w pierwszym poście bałamuci jaką to np zajebistą kamerkę kupił - to spytam - z jakiego tytułu ma taki ktoś mieć darmową reklamę dla siebie a płatną (obciążającą serwer) historię dla właściciela forum? Dlatego można odnieść wrażenie że inaczej traktujemy. I jest to jak najbardziej trafne spostrzeżenie :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: pawelsky »

BoguslawL pisze:Nie, nie zgłosiłem.
Po pierwsze - jakiś czas temu widziałem wpis kogoś krytykującego konkretną osobę za hiperlinki i późniejsze komentarze, że od pilnowania porządku są moderatorzy.
Przy postach masz ikonke z wykrzyknikiem. Uzyj jej (jesli jest ku temu realny powod oczywiscie) - nikt Cie nie bedzie za to krytykowal. Admini juz zdecyduja czy, co i kiedy z tym fantem zrobic.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

Po ostatnich akcjach ustaliliśmy w gronie administracji nowy punkt do regulaminu - mianowicie za publikację testów produktów modelarskich na łamach forum mogą brać się doświadczeni użytkownicy forum (rok stażu lub >=100 postów). Cel jest jeden - wykluczenie tych co się rejestrują na forum a drugi post to już test. Sorry "młodzież" ale lepiej żeby tych testów było mniej a były dobrej jakości. Nie stawiamy tu na ilość tylko na jakość. To zasada generalna, wyjątki są możliwe ale za pozwoleniem dowolnego moda.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: zybyzy »

krall pisze:(rok stażu lub >=100 postów)
krall a nie będzie jak z giełdą i wysypem bubuixów piszących gdzie popadnie byle naklepać magiczną liczbę postów?
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

zybyzy pisze:
krall pisze:(rok stażu lub >=100 postów)
krall a nie będzie jak z giełdą i wysypem bubuixów piszących gdzie popadnie byle naklepać magiczną liczbę postów?
100 - to już konkretna wielkość a jak wiesz dość szybko namierzamy "puste" posty a delikwent zgodnie z regulaminem jest za nie nagradzany.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: YoGi »

Też uważam że limit postów nie jest najlepszym wyznacznikiem. Zaraz będzie rok odkąd czytam forum i z 10 miesięcy od czasu rejestracji przez które kilka postów się uzbierało, a w międzyczasie coś tam się ulotniło to w dalszym ciągu określiłbym się jako nowicjusz i moje testy raczej nie były by miarodajne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

YoGi pisze:w dalszym ciągu określiłbym się jako nowicjusz i moje testy raczej nie były by miarodajne.
Czasem test z pozycji nowicjusza jest równie jak nie bardziej wartościowy jak ten z pozycji pro user'a.
Stary wyjadacz może nie zwrócić uwagi na coś co nowemu może doskwierać.
A fakt że doklepałeś do setki i nie były to posty "popieram", "masz rację" i ale fajne" oznacza że nie jesteś okazjonalnym zwiedzaczem tylko w pełni wciągniętym w temat który jednak może mieć coś do powiedzenia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Rurek »

YoGi- licznik postów/staż jest jako regulaminowa blokada dla spamerów/cwaniaków. Tylko po to aby formalnie nie mieć skrupułów przy banowaniu ;-) Takie jest nasze przesłanie tej "blokadki". Natomiast jeżeli zobaczymy że user co ma np 10 postów ale w naszym mniemaniu, odczuciu/intuicji czy jak to zwał - nie jest okazjonalnym domokrążcą z workiem "dronów" na sprzedaż - to jak najbardziej ma otwartą furtkę do publikowania testów czy nawet banalnych "in-boxów". Wszystko jest arbitralne w tym wypadku ;-)
Jeszcze raz - nowy punkt regulaminu to nie jest próba ograniczenia entuzjazmu czy też podcinania skrzydeł komukolwiek. To jest tylko i wyłącznie formalny kaganiec na akwizytorów. A to przecież co jest próbą nagabywania do zakupu a co realnym testem/relacją z zakupu - jest wyczuwalne na kilometr przez każdego w miarę rozgarniętego człowieka.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ