Regulamin forum - dyskusja

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

oko pisze:Może i tak, ale tu sprawa była w najlepszym razie niejednoznaczna. Przecież nikt w ogóle nie powiedział, że te domeny to musi być komercja...
No kuźwa, jeśli sprzedaż z zarobkiem (bo nie sądzę aby ktokolwiek robił to charytatywnie :lol:), kilku domen nie jest komercją, to ja nie wiem co Ty bierzesz :shock: i czemu się nie podziałkujesz... też chciał bym mieć takie odloty :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: oko »

A jak ktoś sprzedaje odbiornik 5.8 GHz drożej niż w danej chwili jest na banggood, a wiadomo że była promocja i kosztował pół tej ceny?

Chodzi o to by nie było atmosfery strachu, prawdę mówiąc czułem się niepewnie pisząc o zaletach swojego ulubionego linku RC (czyli Orange OpenLRS), obawiając się że za to też można dostać ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

oko,

czy sprzedaż kilkunastu domen można podciągnąć pod:
5. Ogłoszenia handlowe mogą dotyczyć tylko sprzętu związanego z RC i FPV
?
No można? Ja nie mogę. Jak bardzo bym się starał. Tu naprawdę nie ma kontrowersji, niejednoznaczności.
Przypomnę idea giełdy to pozbywanie się niepotrzebnego sprzętu którym "latamy". Na zasadzie leży w szufladzie niepotrzebne. Na zasadzie niemalże pomocy koleżeńskiej. Po kosztach, poniżej lub z niewielką marżą. A jak ktoś chcę robić "grubsze biznesy" to spotyka się z (regulaminowym) oporem.
Coś w tym złego? Takie mamy zasady. I nie jest to jakaś złośliwość - po prostu - historia pokazała, że liberalizm w tym zakresie prowadzi do konfliktów. Jak pisałem wcześniej - może nie dojrzeliśmy do tego.

Co do rcg. Nie da się tego przenieść kropka w kropkę na nasz lokalny grunt. Z wielu powodów.
Widziałeś kiedyś np na rcg żeby na giełdzie ktoś dopisał do postu z jakimś przedmiotem, że ww oferta to jakaś lipa - lepiej kup u mnie. U nas to było w standardzie gdy giełda była wolna.... Dlaczego?

Co do
potrzeby takiej plemiennej wspólnoty jako wzmocnienia więzów
Hmm - jak ktoś ma potrzebę to się spotyka. Lepiej się poznaje, zdobywa zaufanie, kumpluje, imprezuje - jest miło. Wszak to hobby, zabawa, w grupie raźniej :-) Siłą rzeczy te lepsze relacje przenoszą się także do przestrzeni wirtualnej - i zaraz mamy posądzanie o TWA.
Jak ktoś nie ma takiej potrzeby czy możliwości to też ok ale niech przynajmniej nie dokucza tym co się dobrze bawią. Jak wspomniałem - dołączyć do wspólnych spotkań (TWA - haha) może każdy - ale trzeba trochę dobre woli.

PS
obawiając się że za to też można dostać ostrzeżenia.
Dlatego giełda jest "zamknięta". Czasem korci żeby komuś zwrócić uwagę jak przycina 300% ale nie - tak się technicznie nie da. Więc nic się nie bój ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mkrawcz1 »

Jakby "obiekt" sprzedawał jakiś gadżet z 300% narzutu, to by został po prostu olany przez kupujących i nikt by go nie ruszał.
Ale tu złamał regulamin co najmniej 2x: po pierwsze produkt średnio związany z modelarstwem (mnie po budowie zostało kilka paczek styropianu - może też wystawię, bo w końcu można coś z tego wyciąć), po drugie bez określonej ceny. Więc doszukiwanie się w tym zbędnej ideologii jest moim zdaniem bezcelowe.
A że sfrustrowało go, że nie udało mu się tu zrobić "interesu życia", to i rozpoczął flejma na 8 stron.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

mkrawcz1 pisze:A że sfrustrowało go, że nie udało mu się tu zrobić "interesu życia", to i rozpoczął flejma na 8 stron.
Nie przeceniaj go, od połowy piątej strony :mrgreen: Nie jest jedynym frustratem w tym temacie :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mkrawcz1 »

Flejm jest faktem.
I trwa od ośmiu stron.
I on go rozpoczął :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

Dobrze widzę że wraz z migracją zniknęło oznaczenie konta jako "Usunięty" czy jednak kolega z mazur nie doczekał się dziabnięcia konta?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

A przyjrzyj się dokładniej, tak bardziej dokładniej :mrgreen: Nie brakuje Ci czegoś na obrazku poniżej :roll: :-P

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 24 mar 2015, 20:54 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Verid »

Artu - na twoim obrazku to przede wszystkim brakuje rozdzielczości żeby tam się czegokolwiek dopatrywać to raz. A dwa - chodzi mi o obecność wyraźnego oznaczenia usuniętego konta. Brak przycisków do profilu/kontaktu i parametrów konta po lewej może być różnie interpretowana.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

Niestety, ale obecny "znacznik IMG" nie otwiera rysunku w pełnym rozmiarze (1100px × 343px), więc nie moja jest to wina :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: oko »

mkrawcz1 pisze:Jakby "obiekt" sprzedawał jakiś gadżet z 300% narzutu, to by został po prostu olany przez kupujących i nikt by go nie ruszał.
Dokładnie to samo można powiedzieć o tych nieszczęsnych domenach, tyle że tu narzut dąży do nieskończoności, bo ich realna wartość to ZERO. Ja bym ich za darmo nie chciał. Kto chce, to sobie założy dronem7na24, dronemdogwiazd, dronemprzezniebiosa itd. A cała sprawa jest ciekawa i zabawna, bo pokazuje że nie wszystko co ma drona w nazwie, znosi złote jajca - bańka dronowa zaczyna pękać :)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mikun »

Nie było mydelniczek nie było "dromów", świadectw kwalifikacji, latania po lekarzach, domen z "dromem" w nazwie i awanturujących się użytkowników forum, przynajmniej które rozchodzą się na 8 stron :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Piotrowy »

mikun pisze:Nie było mydelniczek nie było "dromów", świadectw kwalifikacji, latania po lekarzach, domen z "dromem" w nazwie i awanturujących się użytkowników forum, przynajmniej które rozchodzą się na 8 stron :-)
Przypomnij sobie czasy przeddronowe, jakie afery były na rc-cam za używanie brzydkich wyrazów :-P
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mikun »

Rzeczywiście wtedy to były problemy, Peter miał co robić :-) ehhh co za czasy, nadajniki video kupowało się w Betatroniku, a o kopterach nikt nic nie słyszał i nie widział.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
paszczak000
Posty: 17
Rejestracja: sobota 24 maja 2014, 19:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: paszczak000 »

Kod: Zaznacz cały

2. Dział handlowy: "Sprzedam" dla użytkowników powyżej 50 postów
Głupszego punktu regulaminu nie widziałem. Żeby coś sprzedać, zamienić bo człowiek pozbywa się sprzętu - musi nawalić 50 spamerskich postów? Czyli teraz, żeby wrzucić kolejne ogłoszenie typu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=25852 muszę specjalnie napisać jeszcze 30 postów?

Moim zdaniem powinny być kasowane SPAMERSKIE ogłoszenia o sprzedaży, a nie sztuczne nabijanie postów.
ODPOWIEDZ