Regulamin forum

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Regulamin forum

Post autor: diem »

Prosimy wszystkich nowych oraz dotychczasowych członków forum o dokładne przeczytanie regulaminu.

Przesłanie regulaminu to przede wszystkim uświadomienie użytkowników, że to forum hobbystyczne, którego celem jest wymiana wiedzy w zakresie tematycznym forum.
Natomiast wszelkie działania handlowe są jedynie dodatkiem do forum podlegającym restrykcyjnym zasadom.
Uczestnictwo w życiu forum ma dostarczać pozytywnych emocji, jeśli ktoś ma z tym problem, jest konfliktowy, itp powinien zastanowić się czy to miejsce dla niego.
Forum rc-fpv.pl posiada status klubu zrzeszającego pasjonatów hobby RC i FPV


Nowy Kolego, Koleżanko!
Staramy się utrzymywać tu przyjacielskie stosunki ze wszystkimi. I tak jak przychodzisz do kogoś pierwszy raz to wypada się przywitać, napisać kilka słów o sobie - mamy do tego odpowiedni wątek: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=1643.
Miło jak możemy zobaczyć jak wyglądasz, ile masz lat, skąd jesteś - to ułatwia kontakty, bez tych informacji nie będziesz nigdy do końca poważnie traktowany. Dlatego proszę uzupełnij profil o powyższe.
I na koniec wstępu: jesteś tu pewnie dlatego, że lubisz latać. Przeczytaj dla własnego dobra i bezpieczeństwa ten wątek: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=30477


A teraz regulamin - zapoznaj się proszę:

1. Zakaz jakiejkolwiek formy reklamy i działalności handlowej w jakimkolwiek miejscu poza działem handlowym - np. w podpisie, banerach, awatarach, nazwach użytkowników, opisie, itp., itd. Jako reklamę traktuje się również linkowanie do komercyjnych stron www, stronnicze i nachalne opisy produktów/usług, itp. Nick użytkownika nie może być nazwą firmy lub ją sugerować.
Wyjątkiem jest jeden banner na górze strony. Banner jest odpłatną formą reklamy. Zainteresowanych umieszczeniem tu swojego bannera proszę o kontakt mailowy: admin@rc-fpv.pl.
2. Dział handlowy: "Sprzedam" dla użytkowników powyżej 50 postów, dział "Kupię" powyżej 5 postów, dozwolone jest jedno ogłoszenie na tydzień w dziale giełdy Sprzedam (edycja postu możliwa jest tylko na zasadzie dopisania do istniejącej treści - nowej treści). Ogłoszenia w tym dziale muszą mieć znamiona handlu okazjonalnego i detalicznego. W dziale "Sprzedam" oferuje się produkty na sprzedaż a w dziale "Kupię" ogłasza się chęć zakupu danego produktu!
W treści ogłoszenia można linkować do opisu produktu/aukcji jedynie do przeznaczonych do tego celu serwisów aukcyjnych: allegro.pl, tablica.pl, ebay.com, itp.
3. Dział handlowy: "Oferty firm i sklepów" mogą się jedynie ogłaszać firmy lub osoby prowadzące działalność gospodarczą aktualnie zarejestrowaną w PL i generalnie EU, wystawiające FV lub paragony. Inne firmy tylko po wyrażeniu zgody przez Administrację. Administracja może wymagać od ogłoszeniodawców dodatkowych warunków ogłoszenia, potwierdzenia o prowadzeniu działalności, itp. Dozwolone jedno ogłoszenie na tydzień.
4. W głównym menu działu handlowego TYLKO i wyłącznie zamówienia zbiorowe. Zamówienia zbiorowe powinny być ogłaszanie i realizowane na jasnych i przejrzystych zasadach. Administracja ma prawo wymagać dodatkowych wyjaśnień od osób organizujących zakup zbiorowy i biorących w nim udział.
5. Ogłoszenia handlowe mogą dotyczyć tylko sprzętu związanego z RC i FPV
6. Mając na uwadze nieuczciwe praktyki związane z testami i ocenami produktów w ramach akcji organizowanych przez forum - w celu ograniczenia tego zjawiska - ustala się, że tego typu testy produktów mogą robić użytkownicy dysponujący co najmniej rocznym stażem na forum lub ilością przynajmniej 100 postów.
Umieszczanie na forum tzw. linków afiliacyjnych jest zabronione. Testy i oceny produktów za które oceniający uzyskuje jakiekolwiek korzyści materialne (darmowe produkty, zapłatę przed lub po ocenie, itp.) powinny zawierać wyraźne zaznaczenie tego faktu na początku postu zawierającego recenzje.
7. Zakaz kasowania postów, możliwa jest tylko edycja na zasadzie korekty błędów, dopisania treści itp. Umieszczone przez użytkowników forum treści stają się integralną częścią forum i nie mogą być usuwane, chyba, że są w konflikcie z innymi punktami regulaminu.
8. Nick/nazwa użytkownika nie może być linkiem do strony lub adresem email - lub takowe sugerować. Jedna osoba nie może korzystać z więcej niż jednego nicka/konta
9. Zakaz pisania postu pod własnym postem w czasie krótszym niż tydzień od poprzedniego postu - no chyba, że ma to jakieś merytoryczne uzasadnienie (np. tematy techniczne)
10. Posty mające charakter/cel "nabijania postów" są zabronione
11. Administracja decyduje o wątkach przyklejonych.
12. Zakaz używania słów powszechnie używanych za wulgarne i obraźliwe.
13. Osoby, które permanentnie mają problem z komunikacją z innymi użytkownikami forum, których wypowiedzi wywołują na forum konflikty, sieją ferment, itp mogą zostać usunięte z forum.
14. Wszelkie formy omijania regulaminu w sposób jawny lub skryty będą surowo karane
15. Zakaz opisywania i/lub zachęcania do łamania prawa.
16. Tematy związane z polityką, religią, światopoglądem, itp nie są na forum mile widziane
17. Kary za łamanie powyższych zasad to ostrzeżenia i blokowanie, wielkość/metoda zależy od przewinienia i decyduje o tym moderator. Po ustalonym przez moderatora czasie nienagannej działalności na forum można ubiegać się o zniesienie ostrzeżeń lub zdjęcie blokady. Łamanie zasad w dziale handlowym skutkować będzie blokadami.

18. Decyzje administracji są niepodważalne. Wszelkie dyskusje zakończą się punktami karnymi.

19. Administracja i właściciele forum nie ponoszą ŻADNEJ odpowiedzialności za użytkowników forum oraz za skutki pisania, czytania i stosowania treści tu prezentowanych.
Ponadto Administracja, mimo dołożenia wszelkich starań, nie gwarantuje poufności treści przechowywanych w bazie danych forum w tym prywatnych wiadomości i danych kontaktowych użytkowników. Każdy użytkownik umieszcza na forum oraz przesyła przy pomocy funkcjonalności forum wszelkie dane na własną odpowiedzialność.

20. Filmy z lotów umieszczane na forum.
Obowiązuje zasada domniemania legalności i zgodności z przepisami prezentowanego na filmie lotu(ów). W związku z tym zabrania się dyskusji podważającej tą zasadę. Oczywiście jeśli ktoś jest w stanie udowodnić, że jest inaczej i pilot łamie przepisy i stwarza realne zagrożenie to jest na takie komentarze przyzwolenie. Tylko wtedy!

21. Użytkownicy podejrzani o to, że rejestrują się na forum w celu uprawiania tzw szemranego marketingu będą usuwani natychmiast bez ostrzeżenia

Kwestie sporne na linii użytkownik-użytkownik proszę załatwiać między sobą!

Uczestnictwo na forum oznacza pełną akceptację powyższego regulaminu


Punkty regulaminu rzecz jasna mogą ulec zmianie. W miarę potrzeb, będzie on aktualizowany na bieżąco.


Dyskusja nt. regulaminu:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8211
Ostatnio zmieniony niedziela 12 paź 2014, 08:42 przez diem, łącznie zmieniany 19 razy.
pozdrawiam
Michał
Zablokowany