MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Jak bym miał tyle chętnych aby się opłacało... Ale zobaczymy jak to mówią "ręczna robota dobra na prototypa...." dalej fajnie jak by się samo polutowało ;)

Pożyjemy zobaczymy.
Artu

Post autor: Artu »

A może jeszcze na dokładkę "konfigurator pokładowy" jak to zrobiło HK w swoim najnowszym "wypuście" Hobbyking KK2.0 Multi-rotor LCD Flight Control Board :-P

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Artu, przecież Marbalon zrobił apkę na Androida pod MultiWii, cóż więcej potrzeba :-)

Edicao: Tfu, pod eLeReS'a :-) ale pewnie to nie problem wzorując się (bądź nie) na tych dwóch które już są do MultiWii...zrobić taką która będzie jeszcze lepsza :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Artu pisze:A może jeszcze na dokładkę "konfigurator pokładowy" jak to zrobiło HK w swoim najnowszym "wypuście" Hobbyking KK2.0 Multi-rotor LCD Flight Control Board :-P

Obrazek
Jest złącze SPI + pare pinów ekstra więc można by zrobić taką nakładkę, ale... Aktualnie jest zakodowane takie coś gdy silniki są wyłączone:

- gaz do połowy
- i na aux4 (ale to zrobię konfigurowalne) mamy do wyboru PID który będziemy ustawiać wg schematu:

aux < 1175 - konfiguracja PID dla Pitch/Roll
aux > 1225 && aux < 1375 - konfiguracja pidów dla Level
aux > 1425 && aux < 1575- konfiguracja pidów dla Altitude
aux > 1625 && aux < 1775- konfiguracja pidów dla GPS
aux > 1825 - konfiguracja pidów dla Nav

Ja sobie w T9x na radioclone ustawiłem tak aby dla tych zakresów wyświeltał mi napisy co teraz konfiguruje i za pomoca pokrętła sobie wybieram co będę ustawiam, a jak ustawiam parametry PID, a no prosto:

Prawa gałka u góry to parametr P lewo -1 prawo +1
Prawa po środku to parametr I, i na dole to D.

Dodatkowo pomiędzy strefami tego aux4 zrobiłem przerwy w który leda status gaśnie, wiec jak przechodzimy pomiędzy tymi 5 strefami/pidami to możemy zobaczyc to na ledce o ile sobie na LCD nie wystawiliśmy.

Niby nie widać co mamy aktualnie ustawione ale wystarczy aby ustawić co się chce w polu bez żadnego sprzętu.

A jak już mam to złącze SPI zagospodarować na coś to mam na to inny pomysł Wbudowane OSD. "Przypadkiem" wolne piny są podłączone do ADC, SPI pójdzie do MAX7456. A jak będzie wbudowane OSD to i pidy będzie można sobie pozmieniać. Czyli generalnie wplanach jest moduł OSD z dodatnowymi kanałami ADC do pomiaru dodatkowych napięć itp. Ale na spokojnie chłopaki, najpierw IMU, baro dopracować, kompas, GPS RTH+PH a potem OSD.

Wracam do testów dużego IMU.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

no to po ostatnim poscie czuje ,że może wyjść tak jak z eLeReS-em ;-) Jak ktoś sie zagapił na początku to teraz szuka .....
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Będę wklejał to do manuala, więc mam nadzieje ze wystarczy się tego trzymać.
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

marbalon czy duży FC będzie miał do wyboru latadło typu HEXA U?
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Jeszcze nie dopisałem tego ale raczej to nie problem. Będzie miała. Mała też...
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

To mnie cieszy :)
A temat GPS do tego cuda??
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Będę testował GPS na RS zwykły i dam znać jak to działa jak zadziała.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

GPS na RS zwykły
nie jestem na bieżąco - czy to taki GPS jak np: do OSD podłączany moduł z Maritexu w Remzibiego :?: czy jeszcze coś inaczej ?
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Tak zwykły GPS NMEA. Ale spokojnie, tego jeszcze nie testowałem, caly czas siedzie przy sprzęcie teraz. Na razie wszystko ruszyło 8 kanałów wej/ 8 wyjść + 2 Serwa. ACC i Gyro. Czekam na baro.
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

A toto zadziała?
http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii ... odule.html

Czyli lcd do wii?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

W kodzie widzę że są jakieś ficzery od LCD_TELEMETRY itp. ale nie testowałem. Jak ktoś ma to może przetestuje...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Z uwagi na to że na razie nie ma barometrów zabrałem się za lutowanie kompasów. Pierwszy raz lutowałem ale o dziwo udało się ;) Wrzuciłem do testowej dużej płytki i na razie wszystko ładnie działa. Jutro może uda mi się zabrać za testy GPS od strony softu, sprawdzić czy ramki GPS biegają i czy dobrze wylicza kierunki, a jak pogoda pozwoli to testy GPS w terenie.

Jedyne na co czekam to na baro bo podpiąłem się pod zamówienie Kukiego ale jakoś sprzedający się nie kwapią z wysyłką. A wiec jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu pierwsze 7 sztuk dużych pójdzie do pierwszych chętnych, niebawem napisze do nich PW aby podali co i jak z pinami, lutować, nie lutować, proste/kątowe.

W między czasie robię aktualizację do MWC dev 2012-06-20 gdyż ta wersja zawiera podobno poprawki zgłoszone przez Misia aby jego OSD poprawnie działało.

Koniec raportu ;)
ODPOWIEDZ