Zmiana pakietu Tx z NiCd na LiPo czy warto?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Zmiana pakietu Tx z NiCd na LiPo czy warto?

Post autor: ghambit »

Witam kolegów, próbowałem szukać na forum ale nie znalazłem typowo tematu który odpowiedział by na moje pytania bądź rozwiązał problem wyboru.

Otóż mam sobie nową futaba T10 wszystko ładnie pięknie, ponieważ komplet kupiłem bez ładowarki accu ładowałem poza nadajnikiem ładowarka do NiCd.

Teraz dokupiłem sobie tą ładowarkę żeby nie musieć wyciągać accu z radia. Przed podłączeniem sprawdziłem miernikiem wyjścia i o zgrozo na wtyczce do Tx zamiast 12V i 150mA jest 20.7 i 0,6A na wtyczce do accu od rx zamiast 7V i 150mA 14V i 0.6A
Dzwoniłem do robbe.de mają oddzwonić. Dla pewności nawet nie podłączam tego pod moje radio.

Problemu szybko wyładowanej baterii z Tx nadaj nie rozwiązałem i pomyślałem o zakupie nowej, najlepiej LiPo np takiej: HK.De
2500mAh w zamian za 700? Super, tylko co z alamrami niskiego napięcia i LiPo w Apce ze 2k czy to aby dobry pomysł? (Ładowanie odbywało by się poza apkiem ale nadal jakoś boję się dosłownie spalonego radia bo coś poszło nie tak). Jakie zasilanie wy macie w radiach?
Ma ktoś może tą ładowarkę co kupiłem aby sprawdzić napięcia na wyjsciach rxtx?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ghambit pisze:Przed podłączeniem sprawdziłem miernikiem wyjścia i o zgrozo na wtyczce do Tx zamiast 12V i 150mA jest 20.7 i 0,6A na wtyczce do accu od rx zamiast 7V i 150mA 14V i 0.6A
1) Nieobciążona ładowarka tyle może dawać...tyle woltów
2) W taki razie skąd Ci wyszedł pobierany prąd skoro nie podłączyłeś obciążenia?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Mój błąd, oczywiście napięcie mierzyłem na niepodłączonej ładowarce, natężenie przy wpiętej ładowarce do innej ładowarki lipoli gdzie mogę wpiąć 12-24 V

Oddzwonił Pam Erherd z Robbe.de na niepodłączonej powinienem mieć 13,4V i 7,8V na drugiej wtyczce - więc ewidentnie z ładowarką jest coś nie halo. A żeby tego było mało obiecali wysłać mi nową za darmo! (moją kupiłem nie od nich tylko z conrada).

Pierwszy problem z głowy, to jak z tymi lipolami w tx? Rurek co ty masz w apce?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Ja używałem Lipole w Futabie F7C przez prawie dwa lata. Czas używania wydłużył się 2 x. Obecnie szukam lipola do nowej, bo nie tyle sam czas trzymania mnie dobija co czas ponownego ładowania. Nawet na zewnętrznej ładowarce do lipoli nie mogę dać więcej, niż 0,2C, więc cała noc...

Wystarczy posiedzieć trochę na symku i znowu do ładowania :(

Lipola naładujesz w godzinę-półtorej i znowu latasz ;)
Oczywiście tak dla porządku, ładujemy pakiet zawsze poza nadajnikiem. Tylko niektóre, jak Aurora, mają zdaje się opcję ładowania bez wyjęcia. Ale i tak bym nie ryzykował utraty Tx, chociażby ze względu na to 1C ładowania.

BTW. Bywają pakiety 2S, ale powszechnie są używane tez 3S pomimo wyższego napięcia. To z resztą szybko się normuje na ok. 8,5V.
Ostatnio zmieniony środa 21 mar 2012, 19:29 przez Gmeracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Apce? Co to jest?

Nauczcie się poprawnych sformułowań.

Apka-Aparatura
Regiel-Regulator..


Co do pakietów. Mam w Flysky aktualnie 2250 3s lipo... Gdy napięcie dojdzie mi do 9V, to wiem że najlepiej wyłączyć aparaturę, wyciągnąć pakiet i naładować... Tyle w temacie.

(9v na aparaturze, a w rzeczywistości 10v~)



Edit ,aby ten pan na dolę się nie czepiał ...

(Ć - Ń)
Ostatnio zmieniony środa 21 mar 2012, 19:35 przez Mateusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Mateusz pisze:Apce? Co to jest? Nauczcie się poprawnych sformułować
A tobie chłopie o co konkretnie chodzi?
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

moze o to ze aparatura ,czy tez nadajnik to nie apka?
tak samo jak szybowiec to nie szybol :mrgreen:
choc ogolnie wszyscy wiedza o co chodzi
ale sa ludzie co im to przeszkadza , tak jak moje pisanie bez ogonkow
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mateusz pisze:Apka-Aparatura
Regiel-Regulator..
Masz gorszy dzień?

Skoro nie jest to gorszy dzień a tzw. "miodkowszczyzna" to bądź konsekwentny... bo piszesz:
Mateusz pisze:Mam w Flysky aktualnie 2250 3s lipo...
czyli wytłumacz co to jest 2250 3s lipo ?

Okej, rozumiem że masz gorszy dzień i zaraz Ci przejdzie te czepianie się zdrobnień i skrótów

@Ghambit ja mam APKĘ ;-) TG9x za 37 dolarów więc nie jestem tu źródłem i przykładem :-) ale używam , [wzór dla Mateusza]: zespolonego pakietu trzech ogniw połączonych szeregowo, wykonanych w technologii Litowo-Polimerowej o nominalnym napięciu 11,1 V oraz pojemności 2650 mAh, przeznaczonym do pracy przy względnie małym prądzie rozładowania , dopuszczalnym rzędu 2,65 A :lol: .
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Rurek dlaczego piszesz V a nie Volt i mAh a nie tysięcznych części Ampera pobieranych w ciągu godziny , jak już się znęcasz to do bólu . :mrgreen: :mrgreen:

Spokojnie pakuj lipo , mnie do pasji doprowadzały moje ni-mh jakoś zawsze jak się wybierałem polatać złośliwie oznajmiały że są puste . Jak powyżej koledzy wspomnieli poza drobną niedogodnością przy ładowaniu w postaci wyciągania same plusy .
ODPOWIEDZ