eLeReS - w praktyce - OSIĄGI

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Też startuje w tym konkursie :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

toretto1995 pisze:Też startuje w tym konkursie :)
...ale babcie (yage) zostawiasz pod kluczem w depozycie... :-D

.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Chyba faktycznie zmobilizujecie mnie (ta szalona frekwencja) do wyciagniecia z szafy mojego starego EasyStara :-D
Serio...kusi mnie, zeby na 1mW pokonac elektrona :mrgreen:
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Stawiam dobrego browara, że nie dasz rady :mrgreen:
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

elektron pisze:Stawiam dobrego browara, że nie dasz rady :mrgreen:
Oooo....ciekawie sie robi ;-)
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

mifau pisze:Oooo....ciekawie sie robi
dokładam do nagrody http://www.smaczajama.pl/sklep/userdata ... 2657bf.jpg
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Skad wiedziales, ze moje ulubione (choc z kukurydzy) :?: :!: :mrgreen: + pepsi (nie cola!) + cytryna, albo mrozone wisnie.... ehh :-D
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

mifau pisze:Skad wiedziales, ze moje ulubione
to się nazywa motywator :-P Dokładam pod warunkiem że opis i fotki setupu będzie czytelny i jasny dla wszystkich. Przez opis rozumiem wyszczególnienie wszystkich podzespołow modelu, fotki chyba nie wymagają wyjaśnienia...
Ostatnio zmieniony wtorek 29 sty 2013, 11:35 przez HIRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

No Panowie..... Konkurs sie robi powazny :-D
EDIT: Zobaczcie, ze to ma tylko same plusy (i nie tylko w temacie eleresa).
Poznamy przykladowe platformy (ktorych dokladny opis bedzie obowiazkowy do otrzymania nagrody ;-) ), bedzie wesolo (jak bedzie trzeba isc 1km po model ;-) ), sa nagrody....
Jak jeszcze mozna Was zachecic? :-D
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Trzeba też dodać że platformą może być byle jakie latadło, i nie potrzeba wozić 10Ah do bicia rekordu. Ważne jest rozmieszczenie w modelu i użyte (nie siejące) klamoty.
Na koniec-po wynikach konkursu można zrobić "Księgę wytycznych w lotach FPV" i tam umieścić wszystkie wytyczne konieczne do osiągnięcia dalekich lotów.
W księdze tej można zrobić rozdziały na konkretne modele (do FPV jest tylko kilka godnych modeli) + wszelakie wieszaki
Można też zrobić taki warunek, że "świerzaki"muszą zaliczyć Księgę nim zadadzą 1sze pytanie na forum.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Faktycznie, to co podkreslal wiele razy Jasiek, porzadny opis platformy powinien byc najwazniejszy.
Wiele osob nie zdaje sobie sprawy z tego, ze ulozenie przewodow, czy ulozenie masy...moze wplywac negatywnie na osiagi.
Przez ostatni rok, czy dwa, mozemy notowac na forum wysyp duzej ilosci poczatkujacych modelarzy, ktorym wydaje sie ze wystarczy polaczyc plusy i minusy....
Wiemy jednak, ze to fikcja.
Bez podstawej wiedzy z dziedziny w.cz. (czy nawet m.cz.!) ludzie tacy moga tylko wzdychac w nadziei, ze moze im "uda sie nakrecic kiedys taki filmik".
To nie sa tematy dla laikow i nie kazdy setup "da rade". Nawet wieloletni modelarze potrafia miec podstawowe problemy (wystarczy spojrzec na Marcelego).

Dlatego zachecam do tego typu wspolzawodnictwa, bo moze to przyniesc temu hobby duzo pozytku.
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Ja nie startuje, ponieważ już tylko modelarz- gawędziarz :mrgreen: ze mnie został :-/ , no i przede wszystkim platformy brak :-/ .
Potwierdzam jednak zasięgi (po ziemi na jednym miliwacie ) , rzędu kilometra i nawet ponad :lol: . Tak się złożyło, że przetestowałem sprzęt łączności (ręczniak) na jednym miliwacie. Z testu wynika, że łyknięcie 2 km na tej szczątkowej mocy powinno być - jak to Wojtek mówi - lekkim dydem. Oczywiście wszystkim kibicuję a taki konkursik to nie jest nic innego , jak tylko znakomita szkoła FPV :idea:
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

jasiekbrej pisze:Oczywiście wszystkim kibicuję a taki konkursik to nie jest nic innego , jak tylko znakomita szkoła FPV :idea:
QRP w modelarstwie Jasku :-D
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

mifau pisze: QRP w modelarstwie Jasku :-D
E tam QRP. :-/ Chłopaki zapewne nie myślą o lataniu w promieniu 10 km. Apetyt zawsze w miarę jedzenia rośnie :idea: Jest pewna granica w dalekich lotach, której przy określonej mocy przeskoczyć się nie da, nawet jeśli superczułe odbiorniki zastosujemy :idea: Jeżeli do tej granicy dojdziemy a następnie zechcemy dalej polecieć, to zostanie tylko podniesienie mocy, lub zabawa z babą jagą.
Doskonale pamiętam, że byłem i dalej jestem orędownikiem takich mocy- które nie wpędzają nas specjalnie w duże koszta. Dziesięciowatowe tranzystory można już kupić w cenie paczki papierosów. Jeżeli wzmacniacz wykonany na takim tranzystorze spełnia wymagania PN (wątpię , aby któryś z LRS-ów spełnił te wymagania) , to nie widzę powodów by go nie stosować, a zalegalizować zawsze można, co prawda zostanie to oczywiście zawsze kwestią kasy.

Tu ochoczo dodam ,że poprzednio używane systemy (35MHz) były i są tak trudne do odkłócenia, że pozostawało tylko podniesienie mocy. Parcie na odległe latanie było tak duże, że niestety lekarstwem na to pozostał tylko tranzystor np.2N.3632 :mrgreen:

Myślę, że mistrzostwem świata w sztuce FPV było by odkłócenie odbiornika 35 MHz. Wówczas zasięgi w tym paśmie były by porównywalne do tych jakie dają LRS-y, a może nawet i większe :-P Latanie wówczas miało by całkowicie legalną postać-jeżeli o rc chodzi.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

jasiekbrej pisze:(wątpię , aby któryś z LRS-ów spełnił te wymagania)
Nie PN, ale dyrektywy....
1mW spelnia tutaj te wymagania w 100% - sprawdzone.
jasiekbrej pisze: Tu ochoczo dodam ,że poprzednio używane systemy (35MHz) były i są tak trudne do odkłócenia, że pozostawało tylko podniesienie mocy. Parcie na odległe latanie było tak duże, że niestety lekarstwem na to pozostał tylko tranzystor np.2N.3632 :mrgreen:
To akurat znam z autopsji :-> Ciiii..... :lol:
jasiekbrej pisze: Myślę, że mistrzostwem świata w sztuce FPV było by odkłócenie odbiornika 35 MHz. Wówczas zasięgi w tym paśmie były by porównywalne do tych jakie dają LRS-y, a może nawet i większe :-P Latanie wówczas miało by całkowicie legalną postać-jeżeli o rc chodzi.
Cyfrowa transmisja na 35MHz bylaby mistrzostwem wg mnie.....
ODPOWIEDZ