Regulatory nadające się do przeprogramowania na FastPWM

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Działa :lol:

Jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić czy soft został zmieniony :?:
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Jak zasilisz regulator powinien inaczej grać/beepać . A z opcji programowania powinien być tylko zakres gazu i to wszystko. Żeby słyszeć dźwięki musi być silnik podłączony. Wpinasz esc z silnikiem (bez śmigła!) do odbiornika, gaz na maxa i podpinasz baterię, jeżeli bipnie parę razy i dalej będzie cisza znaczy się że jest OK i gaz w dół.
Grzegorz
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

Panowie tak g woli pewności do F30A z HK to bs_nfet.hex ? jak podaje strona
czy może coś innego (lepszego/pewniejszego itp) ?
bo właśnie skończyłem super spinacz do bielizny ;-)
Michał
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

michal_e pisze:Panowie tak g woli pewności do F30A z HK to bs_nfet.hex ?
Ja właśnie to softu użyłem dla HK UBEC 30A

Dzięki Wszystkim za pomoc.

Zauważyłem jeszcze jedną zależność w/w reglach. Przed wgraniem softu nie grają a po tak.
Pewnie to nie nowość ale innym zielonym się przyda ;-)
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Cześć,

Mam problem, tylko nie wiem czy z reglami czy MWC. Zakupiłem HK blueseries 12A i wrzuciłem im soft 'bs_nfet', bo takowy dopasowałem z tabeli. Pierwszy raz wrzucałem soft bo korzystałem z gotowców, no ale KKflashtool pokazywał sukces :P

Aby sprawdzić czy działa skalibrowałem w najprostszy sposób, czyli gaz na maks i w dół. Płytkę w quadzie mam kukiego i odpaliłem tam kalibrację regli. Coś popiszczało więc wrzuciłem soft bez komendy. Minthrottle ustawiłem na 1080, max na 2000, a mincommand 1000. Silniki szaleją, tzn. startują równo, ale w GUI przy niewielkim wychyleniu drąga gazu wartości szaleją, czyli np. zamiast 1300 są w przedziale 1200-1400. I quad tańcuje :P

Ktoś coś? Bo się głowię i nie mogę dojść.

EDYTA: Gra gitara już :-)
byqq
Posty: 23
Rejestracja: sobota 15 cze 2013, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Post autor: byqq »

Kolejny regulator nadający się do zmiany softu to Turnigy Multistar 15A
soft kda.hex
wgrywa się bez problemu i działa
Latać każdy może, czasem lepiej a czasem ....
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

byqq pisze:Kolejny regulator nadający się do zmiany softu to Turnigy Multistar 15A
soft kda.hex
wgrywa się bez problemu i działa
byqq jaka jest różnica w locie na tych regulatorkach ze standardowym softem a jaka po wgraniu najnowszego softu? czy po wgraniu też posiadają to zabezpieczenie ( zapomniałem jak to się fahowo nazywa), że po zablokowaniu śmigła odcina na nim zasilanie, wtedy trzeba dezaktywować silniki i aktywować żeby silnik się kręcił?
valdi99
Posty: 63
Rejestracja: środa 06 lut 2013, 00:32
Lokalizacja: Wyszkowskie

Post autor: valdi99 »

Penie się wygłupię, ale niech tam :-P
- co da mi przeprogramowanie regli na fastPWM lub i2c lub simonK? Generalnie kończę listę zakupów do hexy (pod małą dslr do video) i został mi wybór regli do silników emax MT2213.
.
KBCH
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: aa

Post autor: KBCH »

valdi99 pisze:Penie się wygłupię, ale niech tam :-P
- co da mi przeprogramowanie regli na fastPWM lub i2c lub simonK? Generalnie kończę listę zakupów do hexy (pod małą dslr do video) i został mi wybór regli do silników emax MT2213.
Przeróbka da to że regle bedą szybciej reagowały na sygnał pwm
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

valdi99 pisze:Penie się wygłupię, ale niech tam :-P
- co da mi przeprogramowanie regli na fastPWM lub i2c lub simonK? Generalnie kończę listę zakupów do hexy (pod małą dslr do video) i został mi wybór regli do silników emax MT2213.
Żeby było bardziej obrazowo, obejrzyj sobie ten filmik i zobacz jaka jest różnica między stockowym ESC a przeprogramowanym :-)
mantiss
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mantiss »

Szychor pisze:Mam pytanie , jako że na liście znajduje sie ESC REDOX 20A który można przerobić ,chcę się zapytać czy orientuje sie ktoś czy można pzrerobić te ESC( nie chce ryzykowac utratay kolejnego regla) : Z tego co mi się wydaje ten jest chyba rozbudowaną wersją ESC serii ECO.ESC REDOX 20A

Mały edit :
Odpowiem sam sobie TAK można przeprogramować ten ESC , jest to ten sam ESC co Hobby Wing Skywalker 20A na procesorze Silabs F330. Z tym że moje ESC maja czerwone PCB ale wyglądają identycznie.
rozpakowałem ESC FVT MultiCopter 30A 2-4S i w środku znalazłem prawie samo co u Ciebie .
Różnica to wersja 30A i nad prockiem u mnie są nie wlutowane 3 elementy 0603 (rezystor, kondensator i coś niebieskiego -może ntc).

Obrazek

Jak mogę to przeprogramować?
Czy da się z tego zrobić I2C czy tylko fastPWM?
czytałem gdzieś że jako programator może służyć dowolna atmega.
KBCH
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: aa

Post autor: KBCH »

mantiss
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mantiss »

KBCH dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź :)
jeszcze tylko jedno mnie zastanawia:
na spisie ESC Skywalker 20A jest prawie identyczny biorąc pod uwagę płytkę ale ma 20A 2-3S a mój ESC ma 30A 2-4S.
Czy mogę wgrać ten soft od Skywalker 20A czy polecacie inny?
KBCH
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: aa

Post autor: KBCH »

możesz spróbować skywalker 40A z tego co widzę różni się tylko ilością tranzystorów
mantiss
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mantiss »

Właśnie skończyłem przeprawę z pierwszym reglem i... DZIAŁA :mrgreen:
Procek i ESC działa, silnik się kręci. Ciężko mi na dzień dzisiejszy stwierdzić czy gorzej czy lepiej.
Wrzuciłem soft SKYWALKER_40A_MULTI_REV10_4
ODPOWIEDZ