eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: FlyPro »

OK. Pomogło zmiana alarmu napięcia. Przeoczyłem to. Wszystko działa jak należy, super sprzęt.
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: FlyPro »

Czy jest możliwość włączenia w eLRS Smart aby pikał np. przy 10% rssi? Bo nie widzę tej opcji przy bezprzewodowej konfiguracji za bardzo...
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Kkacper »

Jeśli chodzi o sygnalizację RSSI < 10 % to ja mam retrasmisję z eLeReS-a na 2,4 po S-BUS i tam przesyłana jest telemetria. Low RSSI sygnalizuje mi aparatura. Jest to wygodniejsze rozwiązanie gdyż tracker z antenami stawiam kilka metrów od siebie i nie zawsze jest słychac buzera ze smarta, a z aparatury "w łapkach" słychać.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

Fakt że na razie nie ma, mogę dorobić, ale przyznam że też używam "gadaczki" w Taranisie do tego. Bo potem robi się 16 trybów pikania buzera i do końca nie wiadomo które pikanie co oznacza.

Ale dodać można - postaram się pamiętać w nowych softach.
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: FlyPro »

marbalon pisze:Ale dodać można - postaram się pamiętać w nowych softach.
Ja latam na JETI DS14 nie mam możliwości przesłania telemetrii rssi z eLRS'a. Nie ukrywam że przydała by mi się opcja tak jak było to w eLRS Max że przy niskim rssi pika. Ostatnio poleciałem na 22 km zasłonięty drzewem i "wpadłem w dziurę" urwania zasięgu. Zanim połapałem o co chodzi to AP zdążył zawrócić na RTH. Więc jakbym mógł serdecznie prosić o dodanie w formie, wolnego wyboru, pikawkę rssi. Będę bardzo wdzięczny :mrgreen:
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
szwagier
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 14:58
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: szwagier »

Czy do eleres smart mozna podlaczyc eldisp ?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

Generalnie na dodatkowym UART wyplówane są logi eLeReSowe, więc coś tam powinno działać, ale jakies dodatkowe funkcje wysyłane z eLDispa do smarta na pewno nie zadziałają, w sensie wymuszanie micromode etc.
szwagier
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 14:58
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: szwagier »

Po podlaczeniu bez zadnej konfiguracji eldispa do eleresa wyswietla tylko cos w stylu „ nom telemetry data”. Cos mozna z tym zrobic ? A moze cos jest w planach?
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Szymon »

Podczas aktualizacji nadajnika Eleres Max coś poszło nie tak i teraz po włączeniu nadajnik cały czas piszczy, ponadto konfigurator nie łączy się z modułem, loopback test failed. Da radę to naprawić samemu, czy trzeba odsyłać na wymianę jakiegoś bootloadera lub jeszcze gorzej?
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Bihtus »

Witam,
Pisałem w wątku z Trakerem ale w sumie może tu ktoś szybciej zaradzi.
Chcę zrobić traker 360 na lrs akurat mam duży lrs w szufladzie. Mam problem z zainstalowaniem konfigutratora. Niby zainstalowany a nie chce się uruchomić. Czy ktoś coś pomoże ???

Pozdrawiam
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: skatkier »

Cześć, chciałem pobrać program konfiguracyjny i zaktualizować soft eleresa, jednak nie wiem skąd to pobrać (linki w poście misia nie działają).
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: volender »

Działa, tylko najwidoczniej ostatnio chrome stwierdziło, że to niebezpieczny plik ;)

Spróbuj prawym na linku -> zapisz -> (będzie screen o niebezpiecznym pliku) -> kliknij 'zachowaj'
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: skatkier »

Dzięki, rzeczywiście problem chrome. Przez firefox działa. Pozdro!
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: pki »

Cześć, jako że wróciłem do lutownicy to kilka pytań.
- Czy eleres RX w ustawieniu telemetrii MAVLink sam wysyła zapytania czy tylko podsłuchuje komunikację?
- eleres RX nie chcę mi odebrać ramek GPS ublox na 57600, chyba powinien je dekodować?

Jako wyswietlacz używal eldisp, ale też podłączyłem telemetrię pod 9XR, jedno i drugie czyta mi tylko RSSI i napięcia z eleres RX.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

MavLink wysyła zaptyania, tak więc musisz podpiąć RX i TX. Co do GPS, to zależy czy masz podpięte to tylko pod GPS czy podsłuchujesz komunikację ArduPilota czy innego Inav. Jak podsłuchujesz, a FC gada z GPS nowym protokołem używającym ramek PVT to nie zadziała bo eleres ich nie dekoduje. Jak podłączysz sam GPS to musi zagadać. No i nie zapomnij załączyć parsera GPS w konfiguracji RX.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ