OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: sajgon »

pawel4090 pisze:Dopiero teraz jestem, tak wszystko się zgadza, tylko martwię się czy zwykły list będzie dostarczony, nie zaginie ?
No nic, zobaczymy, jeszcze raz dziękuję, za błyskawiczna naprawę.
Przelew wykonałem.
Pozdrawiam Paweł
naprawy w Pitlab są błyskawiczne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na najwyższym poziomie mimo że zapewne większość problemów ze sprzętem wynika z błędów po stronie użytkownika Pitlab trzyma próbę.
pawel4090
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 11:44
Lokalizacja: Brzegi

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: pawel4090 »

Przedzwoniłem przewody z GPS do OSD jak również TX i RX do samej płytki OSD i jest przejście.
Na ekranie wyświetla się napis BRAK GPS
Sprawdziłem napięcia są właściwe.
Teraz sprawdziłem, niebo gwieździste nadal BRAK GPS
Sądzę, że to jakaś błacha sprawa a ja jej nie dostrzegam, jutro też sprawdzę.
Paweł
Pozdrawiam Paweł
pawel4090
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 11:44
Lokalizacja: Brzegi

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: pawel4090 »

pawel4090 pisze:Przedzwoniłem przewody z GPS do OSD jak również TX i RX do samej płytki OSD i jest przejście.
Na ekranie wyświetla się napis BRAK GPS
Sprawdziłem napięcia są właściwe.
Teraz sprawdziłem, niebo gwieździste nadal BRAK GPS
Sądzę, że to jakaś błacha sprawa a ja jej nie dostrzegam, jutro też sprawdzę.
Paweł
Dzień dobry, problem został rozwiązany. Powodem mojego bólu głowy, były zamienione przewody we wtyczce wpinanej do OSD. Zamienione były przewody w kolorze zielonym i białym.
Po zamianie przewodów za pomocą igły krawieckiej , podgięcie ponownie blokady, przewody znalazły się we właściwych miejscach.
Niebo błękitne włączam zasilanie GPS po sekundzie pokazuje już 6 satelitów, radość moja przeogromna :-D
Dziękuję za pomoc.
Jeżeli do serwisu wysłałbym płytki wraz kablami, myślę, że nie maiłbym tego bólu głowy i stresu.

Pozdrawiam Paweł
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

"Brak GPS" oznacza brak jakichkolwiek danych z GPS, czyli brak zasilania lub jak powyżej coś nie tak z przewodami sygnałowymi.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Po przejściu na OSD 2.70 (AP również 2.70) zauważyłem regularne podświetlanie jasnym tłem współrzędnych, ilości satelitów oraz odległości od bazy. Potrafi to "mrugać" prze kilka minut, po czym przez jakiś czas jest normalnie. Wskazania są ok, wszystko działa poprawnie ale to migotanie jest wkurzające. Ilustracja problemu na poniższym filmiku.

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marimach77 »

Mam jedno pytanko. W manualu do OSD jest taki opis zasilania OSD:
Capture.PNG
Capture.PNG (200.26 KiB) Przejrzano 24404 razy
Czy wedle powyższego, na złącze "Power Supply" mogę zapodać napięcie od 6.5 do 15V mimo że na obrazku jest oznaczone +12V?
Capture2.PNG
Capture2.PNG (304.34 KiB) Przejrzano 24404 razy
Pozdrawiam
do-man
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 lip 2019, 09:46

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: do-man »

Zapewne tak, praktycznie wszystko co jest na plytce jest zasilane napieciem duzo <12 V. Np.3,3 V dla uC, gps itp. Zdjecie niestety jest slabej jakosci.

Z zasilaniem 6,5-12 nie bedzie problemu, nic sie nie spali, co najwyzej nie zadziala. >12 lepiej byc ostroznym.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: TorFPV »

Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

marekj pisze:Po przejściu na OSD 2.70 (AP również 2.70) zauważyłem regularne podświetlanie jasnym tłem współrzędnych, ilości satelitów oraz odległości od bazy. Potrafi to "mrugać" prze kilka minut, po czym przez jakiś czas jest normalnie. Wskazania są ok, wszystko działa poprawnie ale to migotanie jest wkurzające.
To problem "estetyczny" bez wpływu na pracę systemu, będzie poprawiony w patchu 2.70a
marimach77 pisze:(...)
Czy (...) na złącze "Power Supply" mogę zapodać napięcie od 6.5 do 15V mimo że na obrazku jest oznaczone +12V?
Napięcie które podajesz na OSD przechodzi bezpośrednio na złącze kamery i nadajnika video.
Samo OSD wytrzyma 15V, ale nadajnik lub kamera może 15V nie wytrzymać. Najlepiej w takim wypadku OSD zasilić z przetwornicy step down 15V->12V.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

To problem "estetyczny" bez wpływu na pracę systemu, będzie poprawiony w patchu 2.70a
I o taką odpowiedź mi chodziło :-D. Przynajmniej wiem, że to nie moja wina. Już się przyzwyczaiłem do tego mrugania (teraz na ciemno sobie mruga) więc cierpliwie na łatkę poczekam :-D.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Patch 2.70a z kilkoma poprawkami (m.in. usunięte przypadkowe miganie pól GPS ) jest dostępny tutaj:
http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem

Z nowych funkcjonalności: GroundStation może już przyjmować telemetrię w formacie mavLink, prezentować na ekranie i logować na karcie SD te dane, oraz sterować anteną śledzącą.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Czy zmiany dotyczą też AP, bo w pakiecie jest komplet plików (w opisie zmian nie widzę AP). Czy wystarczy tylko wgrać nowy firmware do OSD? (GS mnie nie interesuje jeszcze)
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Może być samo OSD.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 sie 2019, 07:08 przez Zbig, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Dzięki.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Ryszard_I »

To mój pierwszy i jak najbardziej udany sezon FPV. Zacząłem pod koniec czerwca modelem Sky Cruise. Pierwszy tysiąc i pierwsze koty za płoty.
Załączniki
1.Pierwszy tysiąc.jpg
1.Pierwszy tysiąc.jpg (163.25 KiB) Przejrzano 19785 razy
Ostatnio zmieniony środa 02 paź 2019, 05:34 przez Ryszard_I, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ