DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Boguslaw1234
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 paź 2023, 01:19

DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: Boguslaw1234 »

Witam wszystkich

Niedawno nabyłem ww. model i problem mój dotyczy trybów lotu.

Mianowicie po włączeniu opcji wielu trybów lotu nie mogę ustawić trybu "Positioning" - gdy daję na "P" ustawia się Atti, na S jest ok, zaś na "A" jest OPTI.

Gdzie szukać przyczyny? Czy to wina softu czy wada kontrolera/drona? Dodam, że mam zaktualizowany soft do najnowszej wersji.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: df2 »

Od kiedy pojawił się problem?
Boguslaw1234
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 paź 2023, 01:19

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: Boguslaw1234 »

Dron był nowy i występuje od początku.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: df2 »

To znaczy ile?

Jeśli wszystkie czujniki pracują, widzi i korzysta z gps, jest zaktualizowany, nowy na gwarancji, to uderzaj do serwisu. Pisz na maila dji.
Boguslaw1234
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 paź 2023, 01:19

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: Boguslaw1234 »

Aktywowałem go jakoś w sierpniu. Był kupiony z drugiej ręki, ktoś go kupił ale nawet nie rozpakował i go takiego odkupiłem.
Nie mam niestety dowodu zakupu, ale DJI kiedyś mi napisało że jest 24 m-ce gwarancji od daty zakupu lub daty aktywacji - w zależności co było pierwsze czyli gwarancja i tak już nie obowiązuje.

Czujniki działają wszystkie, GPS też działa, aktualizację też zrobiłem od razu.
Latałem z początku bez trybów lotu czyli OPTI, a dopiero później jak chciałem przełączyć to zauważyłem że jest takie coś.

Doczytałem na jednym z zagranicznych forów, że ktoś kalibrował jeszcze raz IMU i to pomogło, jednak u mnie wszystko kalibrowałem jeszcze raz i nie pomogło.

Może spróbuję przywrócić soft do fabrycznego to mi się wydaje jedyną opcją ratunku w tej sytuacji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: pawelsky »

Boguslaw1234 pisze: środa 25 paź 2023, 10:51Mianowicie po włączeniu opcji wielu trybów lotu nie mogę ustawić trybu "Positioning" - gdy daję na "P" ustawia się Atti, na S jest ok, zaś na "A" jest OPTI.
A testujesz to w terenie (po zlapaniu odpowiedniej liczby satelitow), czy w domu na biurku?
Boguslaw1234
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 paź 2023, 01:19

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: Boguslaw1234 »

pawelsky pisze: piątek 27 paź 2023, 12:04 A testujesz to w terenie (po zlapaniu odpowiedniej liczby satelitow), czy w domu na biurku?
Oczywiście w terenie. Liczba satelitów nawet 15-17.
Poza tym jak napisałem - tryb "P" przechodzi w A, a "A" w Opti.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: pawelsky »

Boguslaw1234 pisze: piątek 27 paź 2023, 12:22Oczywiście w terenie. Liczba satelitów nawet 15-17.
Poza tym jak napisałem - tryb "P" przechodzi w A, a "A" w Opti.
Przy braku satelitow przejscie trybu opti/atti byloby normalne. Z tego co pamietam przy ziemi atti rowniez przechodzilo w opti, dopiero po wzniesieniu sie bylo atti (ale to bylo dawno wiec pamiec mnie moze zawodzic).

Ale jesli masz zlapana odpowiednia liczbe satelitow i "homepoint updated", to byc moze poprzedni wlasciciel przekonfigurowal w Assistancie przypisanie trybow do poszczegolnych pozucji przelacznika. Choc to by sie troche klocilo z tym co pisales, ze dron jest nowy, nierozpakowany.
Boguslaw1234
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 15 paź 2023, 01:19

Re: DJI Phantom 4 Pro V2.0 - problem z trybami lotu

Post autor: Boguslaw1234 »

pawelsky pisze: piątek 27 paź 2023, 12:51
Boguslaw1234 pisze: piątek 27 paź 2023, 12:22Oczywiście w terenie. Liczba satelitów nawet 15-17.
Poza tym jak napisałem - tryb "P" przechodzi w A, a "A" w Opti.
Przy braku satelitow przejscie trybu opti/atti byloby normalne. Z tego co pamietam przy ziemi atti rowniez przechodzilo w opti, dopiero po wzniesieniu sie bylo atti (ale to bylo dawno wiec pamiec mnie moze zawodzic).

Ale jesli masz zlapana odpowiednia liczbe satelitow i "homepoint updated", to byc moze poprzedni wlasciciel przekonfigurowal w Assistancie przypisanie trybow do poszczegolnych pozucji przelacznika. Choc to by sie troche klocilo z tym co pisales, ze dron jest nowy, nierozpakowany.
Tak - był nowy, nierozpakowany. Ja go aktywowałem.
ODPOWIEDZ