Gimbal 3 axis 32 bit ALEX MOS -trzęsawka w czasie lotu

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Gimbal 3 axis 32 bit ALEX MOS -trzęsawka w czasie lotu

Post autor: szoja »

Witajcie.
Od paru miesięcy walczę z problemem trzesącego się gimbla w czasie lotu swym skrzydełkiem. Zaczyna go skręcać we wszystkich osiach jednocześnie. Konwulsje te pojawiają po kilku minutach lotu. Do czasu ich pojawienia się w locie gimbal działa poprawnie. Obracając nim z radia we wszystkich kierunkach, wszystko działa poprawnie. Co najciekawsze konwulsje te ustępują po wylądowaniu.

Chcąc usunąć problem zmieniałem wersje softu, czyściłem pamięć EEPROM, kalibrowałem IMU, niemiałem PIDy czy moce silników. Nie przyniosło to poprawy.

Czy spotkał się już ktoś z takim zachowaniem gimbala ?

Dla lepszego podglądu sprawy wyślę krótki film z lotu poprzez WEshare
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gimbal 3 axis 32 bit ALEX MOS -trzęsawka w czasie lotu

Post autor: Verid »

Jedyne co mi przychodzi na myśl to niewyważone śmigła i źle dobrana wibroizolacja. Taki efekt był obserwowany w przypadku tanich szczotkowych quadów gdzie wibracje od silniczków doprowadzały IMU do szewskiej pasji i po kilku minutach lotu quadzik szedł gdzie chciał. Najczęściej nie tam gdzie chciał uzyszkodnik. Jeżeli gimbal po kilku minutach od włączenia przy stacjonarnym samolocie nie dostaje jobla a po kilku minutach lotu dostaje szajby to ja bym obstawiał nadmierne wibracje od napędu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Gimbal 3 axis 32 bit ALEX MOS -trzęsawka w czasie lotu

Post autor: szoja »

Dzięki za szybką reakcję. Wyważę jeszcze raz napęd, być może coś się w czasie latania zmieniło. Napiszę czy recepta pomogła :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gimbal 3 axis 32 bit ALEX MOS -trzęsawka w czasie lotu

Post autor: pawelsky »

ODPOWIEDZ