Gogle Eachine EV300D nie można wgrać poprawki MERGE.bin

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Robas1
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 02 sty 2022, 00:20
Lokalizacja: Poznań

Gogle Eachine EV300D nie można wgrać poprawki MERGE.bin

Post autor: Robas1 »

Witam,
kupiłem Eachine EV300D w 23/11/2022. Gogle przyszły w bardzo dobrym stanie. Niestety mam problem z wgraniem do gogli ostatniej aktualizacji poprawki dotyczącej opóźnienia i znikania obrazu z kamery drona (pokazują się "szumy" / tylko ciemny ekran z jakimiś przebłyskami jakby obrazu z kamery drona, mimo użycia wszędzie anten RHCP i ustawienia tej samej częstotliwości w VTX i w goglach). Inny, zewnętrzny ekran Eachine (5") odbiera obraz bez problemu, na ustawionej w VTGX częstotliwości.
Oczywiście robiłem wszystko zgodnie z aktualizacją Gogli używając pliku MERGE.bin pobranego z instrukcji aktualizacji i bezpośrednio w pliku ZIP ze strony Eachine zarówno z USB interface OTG i różnymi pendrivami (4 GB, 8GB) oraz za pomocą kart TF (micro SD) wkładanych bezpośrednio do slotu gogli (16 GB i to tej, która DZIAŁA w goglach do nagrywania z DVR oraz 32 GB) i oczywiście każdy z tych nośników danych formatowałem przez użyciem i wgrywałem na nie MERGE.bin. Niestety, za każdym razem, po wybraniu "Software Update" w goglach napis na ekranie mówi, że nie można znaleźć USB drive.
Już nie wiem co mam zrobić, ale na ten moment gogli nie da się tak używać.
Oczywiście nie zawsze tak się dzieje, czasami działa dobrze (najczęściej po odłączeniu wtyczki zasilania od gogli i podłączeniu po jakimś czasie znowu). Ale jak już wyłączę wtedy wyłącznikiem w goglach i znowu włączę, to obraz w goglach jest czarny (mimo tego, że dron jest cały czas włączony i tu się nic nie zmienia). Wtedy też gogle nie wyszukują ustawionej w VTX częstotliwości (kanału) tylko jakiś inny.

Czy ktoś aktualizował cały firmware EV300D, bo nie mogę znaleźć żadnej instrukcji, żadnych plików aktualizacyjnych w tej kwestii?

Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ