Problem z kalibracją APM

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

Witam, od kilku dni męczę się z kalibracją Akcelerometru, w autopilocie, ktoś miał taki problem? rozwiązał kalibracją, mimo że ustawiam autopilota w kierunku północnym kalibracja nie powiodła się, w związku z tym komuś udało się skalibrować Akcelerometr
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Verid »

Nie mylisz przypadkiem akcelerometru z magnetometrem? Bo ustawianie na północ (czy w jakimkolwiek innym kierunku) i kalibracja akcelerometru niespecjalnie są ze sobą związane.
Ten wredny...
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

Verid pisze: sobota 12 lis 2022, 20:07 Nie mylisz przypadkiem akcelerometru z magnetometrem? Bo ustawianie na północ (czy w jakimkolwiek innym kierunku) i kalibracja akcelerometru niespecjalnie są ze sobą związane.

Chyba nie verid, póki co w missionplanner otwieram kalibracja akcelometru, autopilot jest nowy i wymaga kalibracji radia, kompasu, i gps oraz akcelerometru, jest nowy świeży z pudełka wyjęty, krok po kroku próbuje go ustawić, i za każdym razem wychodzi calibration failed, pomysły się już kończą. :-|
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: pawelsky »

Tak jak pisal Verid kalibracja akcelerometru nie ma nic wspolnego z ustawianiem na polnoc. Akcelerometr kalibrujesz kladac APM kolejno na kazdym z bokow zgodnie z instrukcja.

Pokaz zdjecia z MP podczas kalibracji ktora robisz, zeby bylo jasne o czym tak naprawde mowisz.

P.S. GPSa sie nie kalibruje, skalibrowac mozesz jedynie kompas ktory sie znajduje w jego obudowie (jesli zdecydowales sie uzywac kompasu zewnetrznego), ale wowczas GPS + kompas musi byc zamontowany na sztywno razem z AMP i prawidlowo zorientowany wzgledem APMa.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

To są zdjęcia z próby kalibracji, oczywiście zakończone niepowodzeniem :

Obrazek

Tutaj zdjęcie z wejściem na zakładkę kalibracji:
Obrazek

Tu sam autopilot:
Obrazek

i oczywiście niepowodzenie :cry:
Obrazek
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: palibrzuch »

Miałem podobny problem jakiś czas temu. Spróbuj APM planner. U mnie ruszyło.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

palibrzuch pisze: niedziela 13 lis 2022, 16:08 Miałem podobny problem jakiś czas temu. Spróbuj APM planner. U mnie ruszyło.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
pobrałem, zobaczę czy to coś da, teraz czy wówczas gdy korzystałem z MP czy ładowały się softy i czy powinienem to usunąć jakoś z autopilota?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
palibrzuch
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 19:32
Lokalizacja: Wawa

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: palibrzuch »

Ja nie mogłem zrobić kalibracji w MP i zdarzyło mi się to pierwszy raz. Obecnie nie mam już tego APM'a bo sprzedałem z dronem. Ja nieć nie usuwałem. Podłączyłem go do APM plannera i poszło.

Później robiłem już ustawienia w MP i działał dron bez problemu.

Może tylko u mnie był taki problem ale możesz spróbować.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

palibrzuch pisze: niedziela 13 lis 2022, 16:08 Miałem podobny problem jakiś czas temu. Spróbuj APM planner. U mnie ruszyło.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Pobrałem, ale tu widzę że nie pobierają się firmware, nie można wybrać opcji plane, ani żadnej innej

Obrazek
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

palibrzuch pisze: niedziela 13 lis 2022, 19:18 Ja nie mogłem zrobić kalibracji w MP i zdarzyło mi się to pierwszy raz. Obecnie nie mam już tego APM'a bo sprzedałem z dronem. Ja nieć nie usuwałem. Podłączyłem go do APM plannera i poszło.

Później robiłem już ustawienia w MP i działał dron bez problemu.

Może tylko u mnie był taki problem ale możesz spróbować.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Wiem, ale tu człowieka trafić może że coś kupujesz i nie ma z tego żadnej korzyści :roll:
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: pawelsky »

Byczek pisze: niedziela 13 lis 2022, 14:51 To są zdjęcia z próby kalibracji
No ale jak konkretnie robisz te kalibracje? Zeby to zadzialalo to musisz uruchomic kalibracje, polozyc APMa plasko i nacisnac klawisz, potem ulozyc na jednym boku i nacisnac klawisz, potem na drugim i nacisnac klawisz, i tak dalej na przodzie, na tyle, na plecach...

P.S. Przelacz sobie jezyk na angielski bo tlumaczenie polskie jest przy tej kalibracji kompletnie bezsensowne.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

pawelsky pisze: niedziela 13 lis 2022, 22:26
Byczek pisze: niedziela 13 lis 2022, 14:51 To są zdjęcia z próby kalibracji
No ale jak konkretnie robisz te kalibracje? Zeby to zadzialalo to musisz uruchomic kalibracje, polozyc APMa plasko i nacisnac klawisz, potem ulozyc na jednym boku i nacisnac klawisz, potem na drugim i nacisnac klawisz, i tak dalej na przodzie, na tyle, na plecach...

P.S. Przelacz sobie jezyk na angielski bo tlumaczenie polskie jest przy tej kalibracji kompletnie bezsensowne.




Dokładnie tak robiłem, raz nawet jedną pozycje skalibrowało i tyle, jest możliwość abym wysłał tobie te autopiloty abyś mi skalibrował? Oczywiście jakoś możemy się dogadać.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: pawelsky »

Byczek pisze: czwartek 17 lis 2022, 23:22jest możliwość abym wysłał tobie te autopiloty abyś mi skalibrował?
Nie ma takiej mozliwosci.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: Byczek »

pawelsky pisze: piątek 18 lis 2022, 00:22
Byczek pisze: czwartek 17 lis 2022, 23:22jest możliwość abym wysłał tobie te autopiloty abyś mi skalibrował?
Nie ma takiej mozliwosci.
Ok, to jeszcze próbować czy odpuścić?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z kalibracją APM

Post autor: pawelsky »

Byczek pisze: sobota 19 lis 2022, 12:15Ok, to jeszcze próbować czy odpuścić?
To zalezy czy chcesz latac czy nie chcesz :)
ODPOWIEDZ