MFD Crossbow mini + TeleFlyTiny problem

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

MFD Crossbow mini + TeleFlyTiny problem

Post autor: Thomassino »

Cześć Panowie,

Borykam sie z problemem jakim jest przesyłanie do trackera informacji na jakiej wysokości jest/leci model.
Traker działa perfekcyjnie w osi lewo/prawo natomiast na wyświetlaczu trakera przy wartościach ALT (altitude) mam cały czas "0" i nie pracuje w osi góra dół.

Do wyboru mam skąd będą przesyłane dane do trakera czy z barometru czy z gps... Na obu traker był testowany i nie działał w osi góra dół.

Podpowiedzcie mi proszę czy może to być wina słabego modułu GPS (noe6m) czy może muszę przesłać dane z kontrolera lotu do TeleFlyTiny aby wiedział co wysłać do trackera...

Trochę błądzę w tym temacie co servis z chin średnio mi z tym pomaga...

Dziękuje za wszelkie rady
Ostatnio zmieniony piątek 12 sie 2022, 19:04 przez Thomassino, łącznie zmieniany 1 raz.
df2
Posty: 662
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: MFD Crossbow mini + TeleFlyTiny problem

Post autor: df2 »

A te dane do trakera to skąd lecą i czym?
Na aparaturze masz odczyt wysokości z telemetrii?
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: MFD Crossbow mini + TeleFlyTiny problem

Post autor: Thomassino »

df2 pisze: środa 10 sie 2022, 17:06 A te dane do trakera to skąd lecą i czym?
Na aparaturze masz odczyt wysokości z telemetrii?
Z modułu TeleFlyTiny który ma w sobie barometr i współdzieli GPS z modelem (jeden GPS do Flight Controller i do TeleFlyTiny)
Jeżeli chodzi o telemetrię to jak najbardziej mam wszystkie dane na OSD, lecz podkreślam że są to dane z kontrolera lotu (MatekSys F405) a nie z modułu TeleFlyTiny.

Model przesyła do trackera współrzędne GPS (szerokośc,wysokość) i tracker śledzi model względem tych danych.
Problem jedynie występuje z przesyłem wysokości do trackera z barometru w module TFT.

EDIT...

Problem rozwiązany, moduł TeleFlyTiny uszkodzony nie działa na nim barometr (Baro jest na tym układzie TFT)
Podmieniłem na inny moduł TFT i wszystko działa...
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: MFD Crossbow mini + TeleFlyTiny problem

Post autor: Thomassino »

Sorki Panowie Admini za pisanie po sobie ale...

TFT w nowszej wersji z małym Barometrem (BMP280) nie pokazuje wysokości po aktualizacji oprogramowania do V1.5 (jak to wszystko robiłem nie było wyższej wersji niż 1.5)
Po kontakcie z Adminem z firmy MyFlyDream okazał się że jest BUG w oprogramowaniu 1.5 którego chyba nikt nie sprawdził i wypuścili to na rynek.
Obecnie zrobili upload na ich stronę MFD gdzie jest dostępna wersja 1.6 która rozwiązuje ten problem raz na zawsze.

Piszę bo może komuś się to przyda by nie bujał się z tym ja ja prawie rok czasu.
ODPOWIEDZ