FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betaflight

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

TomPPP
Posty: 22
Rejestracja: środa 13 kwie 2022, 16:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: TomPPP »

Kompas zamontowany tył do przodu i w Betaflight zaznaczony obrót o 180 stopni
GPS kierunek.jpg
GPS kierunek.jpg (544.46 KiB) Przejrzano 1902 razy
GPS BTF.jpg
GPS BTF.jpg (173.05 KiB) Przejrzano 1902 razy
Nie pomyślałem o tym że 3 osie muszą się zgadzać w magnetometrze, zafiksowałem się że pokazuje kierunki magnetyczne ziemi i to tylko jedna oś,
a umknęło mi to że kalibruje się go w 3 osiach.

Sprawdziłem około 8 kombinacji i chyba przy każdej nie kalibrowałem bo uznałem że kalibracja siedzi w magnetometrze a przesunięcie w FC , i znowu myliłem się.

Magnetometr podłączony jak na schemacie, FC ułożony zgodnie ze strzałką, model to "iFlight M8Q-5883"
GPS podłączenia.jpg
GPS podłączenia.jpg (195.14 KiB) Przejrzano 1902 razy
FC.jpg
FC.jpg (363.52 KiB) Przejrzano 1902 razy
Taka ciekawostka producent zrobił błąd w schemacie z podłączeniem F.Port , zaznaczył na żółto R2 a powinno być T2
Ortas
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 06 paź 2019, 20:21
Lokalizacja: Białogard

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: Ortas »

Zamontowanie magnetometru w tym miejscu jest błędem, musisz go umieścić na jakimś maszcie z dala od wszelkich metali a nie pomiędzy dwoma metalowymi elementami ramy.
TomPPP
Posty: 22
Rejestracja: środa 13 kwie 2022, 16:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: TomPPP »

Też tak pomyślałem i dla prób odsunąłem na wysięgniku o 5-7 cm i nic to nie zmieniło, zresztą ten GPS jest cały ekranowany (ma obudowy metalowe z dołu i z góry) tylko antena GPS jest odkryta na górze zatem te trochę aluminium niewiele zmienia , ale fakt do pracy jego to nie idealne miejsce za to idealne do montażu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: pawelsky »

TomPPP pisze:Kompas zamontowany tył do przodu
Po to prosilem o zdjecie plytki zeby uniknac okreslen typu "tyl do przodu" ktore kazdy moze interpretowac inaczej. Licza sie osie kompasu i jego model.
TomPPP pisze:Nie pomyślałem o tym że 3 osie muszą się zgadzać w magnetometrze, zafiksowałem się że pokazuje kierunki magnetyczne ziemi i to tylko jedna oś,
a umknęło mi to że kalibruje się go w 3 osiach.
Kompas nie trzyma zadnej kalibracji, informacja o kalibracji trzyma kontroler, co wiecej aby odczyty z kompasu byly prawidlowe musi byc skompensowana jego pozycja w przestrzeni, a wiec musisz miec prawidlowo skalibrowane ACC i znac wzajemna orientacje pomiedzy jednym a drugim.
TomPPP pisze:Magnetometr podłączony jak na schemacie
Gdy ktos prosi cie o zdjecie polaczen wyslij mu zdjecie polaczen a nie schemat - znaczna liczba problemow wynika z nieprawidlowych polaczen ktorych pytajacy nawet nie jest swiadom. Zdjecie pozwoli je wychwycic - schemat nie.
TomPPP pisze:model to "iFlight M8Q-5883"
Moge jedynie domniemywac, ze jest to magnetometr QMC5883L i taki tez model powinienes ustawic w konfiguracji zamiast AUTO. Nie ma jednak gwarancji ze taki wlasnie chip wsadzil tam producent (problemy z dostepnoscia chipow etc.) dlatego tez prosilem o jego zdjecie aby to definitywnie potwierdzic (bez tego dalsze kombinowanie bedzie strata czasu).

Jesli to istotnie ten model zamontowany na plytce tak jak na zdjeciach producenta to o ile dobrze patrze prawidlowa orientacja dla niego w Twoim przypadku jest 270CWFLIP
TomPPP pisze:Taka ciekawostka producent zrobił błąd w schemacie z podłączeniem F.Port , zaznaczył na żółto R2 a powinno być T2
Na schemacie nie widze zeby producent pisal ze to polaczenia dla F.Port, widze tam jedynie S od signal, wiec bledem bym tego nie nazywal. Wiekszosc odbiornikow z jednokierunkowa komunikacja (np. PPM czy SBUS) podlacza sie pod RX. Tylko te z z dwukierunkowa komunikacja na jednym przewodzie (czyli sygnal + telemetria jak w F.Port) podlacza sie do TX.

A tak przy okazji to po co Ci mag w takim bzyku??
Ortas pisze:musisz go umieścić na jakimś maszcie z dala od wszelkich metali a nie pomiędzy dwoma metalowymi elementami ramy.
Te metalowe elementy ramy sa z aluminium - aluminium kompasowi nie przeszkadza.
TomPPP
Posty: 22
Rejestracja: środa 13 kwie 2022, 16:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: TomPPP »

Gdzie ustawić model magnetometru ?? wpisać w CLI QMC5883L zamiast AUTO
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: pawelsky »

TomPPP pisze:Gdzie ustawić model magnetometru
W CLI
TomPPP
Posty: 22
Rejestracja: środa 13 kwie 2022, 16:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: TomPPP »

Pokonałem problem z waszą pomocą za którą bardzo dziękuję.

Zmiana AUTO na QMC5883 w CLI nic nie zmieniła - czyli rozpoznanie AUTO było prawidłowe

Ustawienie w moim przypadku 270CW FLIP jest prawidłowe i takie powinno być.

Błąd jaki robiłem to ten że po każdej zmianie odchylenia magnetometru w zakładce "Konfiguracja" nie robiłem kalibracji.

Jeszcze raz bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: pawelsky »

TomPPP pisze:Zmiana AUTO na QMC5883 w CLI nic nie zmieniła - czyli rozpoznanie AUTO było prawidłowe
Twierdziles ze masz bledy I2C, wiec nie bylbym taki pewien...
TomPPP
Posty: 22
Rejestracja: środa 13 kwie 2022, 16:33
Lokalizacja: Gdynia

Re: FC Racerstar MINI H743-HD (DJI) potrzebny wsad z Betafli

Post autor: TomPPP »

Zasugerowałem się
Błąd.jpg
Błąd.jpg (13.29 KiB) Przejrzano 1844 razy
a jak się okazało błędy wchodzą jak jest w Betaflight podłączony przez USB bez LiPo
ODPOWIEDZ