FrSky QX7 i odbiornik XM+ ACCESS

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: FrSky QX7 i odbiornik XM+ ACCESS

Post autor: mikun »

Macie Panowie rację jak jestem min 2m od odbiornika miga (pulsuje) szybko zielona dioda. Podejdę na metr i już robi się czerwona. Koparko-ładowarka będzie max 100m od nadajnika ale czasami trzeba podejść blisko żeby coś na chodzącym silniku wyłączyć, przestawić czy skontrolować a ten odbiornik po SBUS wariuje tzn wariują serwa, trochę to niebezpieczne przy hydraulice. Zamówiłem FrSky X8R zobaczymy czy będzie lepiej. Na tym filmie, który wstawił Pawelsky nie widać żeby ten Pan miał takie problemy jak ja a na pewno nie ma aparatury 2m od odbiornika.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky QX7 i odbiornik XM+ ACCESS

Post autor: pawelsky »

mikun pisze:ten odbiornik po SBUS wariuje tzn wariują serwa
Bo pewnie nie ustawiles sobie failsafe...
mikun pisze:Na tym filmie, który wstawił Pawelsky nie widać żeby ten Pan miał takie problemy jak ja a na pewno nie ma aparatury 2m od odbiornika.
Widac, 22:18 masz zielona diode, 22:22 wchodzi failsafe i dioda swieci sie na czerwono. Zauwaz rowniez ze odsuwa aparature dosc daleko na bok...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: FrSky QX7 i odbiornik XM+ ACCESS

Post autor: mikun »

Bo pewnie nie ustawiles sobie failsafe...
[/quote]

FS był ustawiony bo to była pierwsza rzecz po zbindowaniu. Skończyło się na zakupie FrSky X8R. Z tym nie ma żadnego problemu, antenki na PCB. Muszę tylko poszukać zewnętrznych anten mocowanych do obudowy ze złączem takim jak w odbiorniku. Czy złącza w odbiornikach FRSKY to IPX 1.13?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky QX7 i odbiornik XM+ ACCESS

Post autor: pawelsky »

mikun pisze:FS był ustawiony bo to była pierwsza rzecz po zbindowaniu.
No to albo nie ustawiles wszystkich 16 kanalow, albo ten adapter SBUS jakis malo inteligentny.
mikun pisze:Czy złącza w odbiornikach FRSKY to IPX 1.13?
Otworz i sprawdz, kiedys uzywali IPEX MHF1, w pewnym momencie w niektorych odbiornikach zmienili na IPEX MHF4 (ale chyba nie w X8R)
ODPOWIEDZ