fimi x8 se - lot po sciezce i sledzenie.

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

fimi x8 se - lot po sciezce i sledzenie.

Post autor: mzyla »

Czolem.

kilka pytan do uzytkownikow x8, ktorych to pytan nie ogarniam na podstawie manuala badz recenzji.

To jest pytanie o wrrsje z 2019, i czy nowa wersja kest jakos szczegy inna?

Dzisiaj wlasnie moj mini odszedl do krainy wyrwanych gimbali, i podczas oczekiwanie na naprawe (do trzech miesięcy), wlasciwie by sie przydałoby cos wiekszego i szybszego.

zastosowanie: zlapac i sledzic pociag ;) po zadanej trasie.
z przodu albo z boku, lot po zadanej sciezce w 3d.

Mini byl doskonaly, ale drobna nieuwaga i poszedl w krzaki.

pytanie: fimi x8 se z 2019 roku, nada sie do takich zastosowan?

toto dziala? da sie realnie na pustym radiowo polu osiagnac 800-1200m zasiegu? (tego mi w mini brakuje).


jak szybko sledzenie jest w stanie sie ogarnac? znaczy jak pociag jedzie 35-40km/h to poleci bokiem?
a jezeli "nie dogoni" to czy sledzenie pozwoli na obrot koptera zeby obiekt zostal w kadrze?


Kasa gra role, za 160£ mam koptera z dwoma bateriami, co wydaje sie bardzo ciekawa oferta, ale jezeli toto nie bedzie dzialalo, to jakie sa alternatywy z DJI?

patrzylem tez za anafil, ale chciałbym zamknac sie w kwocie rzedu 450-500£ z planem serwisowym albo 200-250 bez.

pzdr

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: fimi x8 se - lot po sciezce i sledzenie.

Post autor: kiu86 »

Nie korzystam ze śledzenia itp. latam po prostu i podziwiam widoki - mam model 2018.
Bywały sytuacje, że w słoneczne dni potrafiło mi włączyć RTH przy odległości 600m (ale too jednostkowy przypadek). W mniej tłocznym miejscu (teren byłych poligonów) miałem problemy z obrazem przy 900-1000m - sygnał RC bez problemu. Po zastosowaniu nakładek na anteny jak na zdjęciu uzyskałem odległość 2500m i zarówno sygnał RC jak i obraz bez problemu.

Obrazek
krzyszp
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 15:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: fimi x8 se - lot po sciezce i sledzenie.

Post autor: krzyszp »

Anafi rozpędza się w trybie sport do 72km/h, więc "szybkościowo" da radę.
Nie sprawdzałem jednak nigdy jak się wtedy zachowa śledzenie, swoją drogą to ciekawe i chętnie bym sprawdził z autem, ale nie mam blisko terenu na którym mógłbym to bezpiecznie zrobić...
Parrot Anafi
Ryzen 1700, 32GB RAM 3200, Crucial 240BX, SX8200PRO 480GB (for video), Samsung 860 EVO 1TB, Patriot Burst 512GB, RTX 2080Ti 11GB, Radeon VII 16GB
A to na kanale ;)
ODPOWIEDZ