Powrót po latach :)

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Powrót po latach :)

Post autor: Rybskee »

Cześć wszystkim... ponownie ;)

Na wstępie chciałbym się podzielić refleksją, chłopaki ale ten czas zapier*ala. Pamiętam zloty w Skoczowie jakby to było wczoraj a przez natłok spraw, studia, dziewczyna a teraz dwie firmy, pracownicy, covid, wojna... hobby totalnie poszło w odstawkę. Czas to zmienić. Śmieszne, bo jako jeden z pierwszych uzyskałem ŚK na samoloty i quady a teraz czuję się totalnie jak nowicjusz :lol: W garażu cały czas leży mój Ritewing ZII z Lawmate 1W, z antenami od kolegi z forum strojonymi na 1080mHz, RVOSD 6, tracker itp, jakaś kamera, chyba radio Turnigy i kilanaście kilogramów pakietów 4S i 6S.

Nie wiem do końca jak zacząć ale chciałbym z powrotem polatać, wiem, że czas i natłok maviców sprawił, że przepisy i zasady stały się bardziej rygorystyczne, zwłaszcza w long range fpv jednak zastanawiam się czy iść w odbudowę ZII czy kupić coś dedykowanego do longrange.

Potrzebuję takiego update czy latanie na 433mHz jest cały czas w trendzie? Transmisja na 1.2gHz czy są już sprawnie działające zestawy z transmijsą HD?
Wiem, że google fatsharka sprzedałem, potrzebuję na pewno nowe. Wszystkie pakiety zapewne do utylizacji, ładowarka IMAX b6 w liczbie 3sztuk została.
Zastanawiam się nad zakupem:

Apka: Taranis 9
Model: (coś duzego do LR fpv) a'la SkyHunter 1800mm
Transmisja TBS crossfire
Transmisja video: ??? czy Lawmate 1.2Ghz nada jest OK?
Google: Fatshark HDO2
Co wybrać; Pixhawk, to co mam czyli RVOSD czy coś innego nowego?
Zastanawiam się czy do LR 4S czy iść wyżej?

Cel: minimum 3h lotu
Zasieg 50km ++

Budżet koło 10k na całość

Pozdrawiam stare wygi :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Verid »

No proszę kto wrócił :mrgreen:
Dobrze wiedzieć że w tym całym tumulcie udało ci się wywinąć kłopotom.

W sumie jestem w bardzo podobnej sytuacji co ty - ostatnie loty na skrzydłach skończyły się dla mnie w 2018.
Z tego co obserwuję to 1,2Ghz nadal jest w łaskach, szczególnie u tych co robią większe odległości. Jeżeli chodzi o cyfrowe systemy to z kupnych oczywiście DJI i ichni system na gogielkach z czterema czółkami ale z tego to bez ingerencji nie wyciśniesz zasięgu który cię fascynuje (https://www.youtube.com/watch?v=LzJsMJAz4H4).
Z samoróbek to KrisM lobbuje to: viewtopic.php?f=31&t=47470 ale przyznam się bez bicia że byłem zbyt leniwy żeby to wypróbować.

Co do platformy - a czemu nie wrócić do Rite? Sam tego nie miałem ale ci co mieli (z tobą łącznie) to chwalili sobie ten sprzęt, również do dalszych spacerów. Nawet jeżeli nie jako docelowy to może warto go odbudować jako trenażer do powrotu do wprawy a w trakcie sobie wybierzesz stosowną maszynę?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Marcin »

Nie znam się to się wypowiem ;)

Mam znajomego który na crossfire i 1.2 video dobija do 80km zasięgu w jedną stronę, ale on to robi nad Holandią, gdzie ma wszędzie płasko.
Uzywa do tego Xuav Talon Mini dosłownie wypchanego bateriami i lata na naszym Pitlabie.
Tu jego kanał na YT, moze cos podejrzysz

https://www.youtube.com/channel/UCnX4fR ... ztQ/videos
ODPOWIEDZ