Sonicmodell Ar Wing Pro 100 by Mnich... i reszta forum (?)

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Mnich
Posty: 1
Rejestracja: środa 11 wrz 2019, 09:08
Lokalizacja: Gorlice

Sonicmodell Ar Wing Pro 100 by Mnich... i reszta forum (?)

Post autor: Mnich »

Dzien dobry :)

Bez zbednego marnowania czasu Waszego jak i mojego napisze krotko - chce latac, i potrzebuje Waszej pomocy.

Problem w tym, iz im czlowiek wiecej wie, tym staje sie glupszy. Czytam, czytam i czytam i wiem coraz mniej. A chce juz latac i nie wydac glupio pieniedzy. Wychodze z zalozenia ze lepiej sie uczyc z praktyki niz z teorii... wiec :)

Jak narazie i to w chronologii historycznej zakupilem:

- FrSky Taranis X-Lite S - jestem graczem i komputerowcem, strasznie mi sie spodobal.
- Eachine Ev200d - znajomy sprzedawal praktycznie nowe za dobra kase.
- HappyModel ES24TX Slim - zasieg, na czym mi bardzo zalezy o czym ponizej.
- SonicModell Ar Wing Pro 1000 - czarny, byl na przecenie no i jest go troche :)

Chce dokupic:
- Systemy Matek F765-WSE - pol z jego opcji na chwile obecna nie jest mi potrzebna, lecz planuje w przyszlosci wieksze skrzydlo, wiec bedzie jak znalazl.
- SunnySky x2216-7 1400kV - tak po prawdzie to nie wiem. Znalazlem takowy w jednym z bulidow na necie i go bardzo chwala. Chociaz chcialbym cos mocniejszego tak, by latac okolo 120 km.
- Happymodel 2,4G ExpressLRS ELRS EP1/EP2 chociaz kusi mnie na MATEKSYS ELRS-R24-D 2.4GHz ExpressLRS ELRS ale wiem ze lepiej pozostac przy Happymodel jak mam od nich nadajnik do radia. Jak wspomnialem powyzej - zasieg
- Foxeer Mini Night Cat 3 lub jesli jest cos lepszego do latania w nocy - o tym tez za chwile.
- Matek Mateksys VRX-1G3 VTX-1G3 1.3GH gdyz podchodzi pod moje Ev200d / AKK Ultra Long Range VTX albo Rush Tank Solo - tutaj mam totalny dylemat. Kazdy jest dobry, kazdy ma dzialac, opinie sa swietne, ale i tak anteny sa najwazniejsze :)
- "smigielko" Gemfan folding propeller - troche kosztuja w porownaniu do innych, ale dzieki skadaniu ciezej je urwac jak sie laduje samolotem.

- Anteny - na dniach zadzwonie do prodrone, moze oni mi cos fajnego doradza wzgledem powyzszego sprzetu, lecz im wiecej opinii tym jest w czym wybierac.
- ESC - totalnie nie mam pojecia. A to ze wzgledu ze wiem jak sie liczy pakiety i C ale chcialbym jakis przyklad od kogos kto sie zna bardziej.
- Bateria - jak wyzej, mimo iz wiem ze trzeba patrzec na baterie powyzej 5000 a nawet i 10k jesli chce miec 60+ minut lotu.
- serwa najlepiej metalowe ale nie znam sie co jest dobre.

Majac 15 lat pozycilem marzenia o lataniu, w domu sie nie przelewalo, byly inne radosci w zyciu. Po 20 latach od tamtego czasu chce jednak w koncu sie spelnic - oderwac sie od ziemi chociaz na chwile i pobujac w oblokach :) I tutaj zwracam sie z prozba o przegladniecie mojego bulidu oraz o doradztwo czesci. Mam mozliwosc dodatkowo zarobic ciut na lataniu - znajomy ma dosc duza liczbe pol uprawnych i chcial to monitorowac, gdyz co roku ponosi dosc duze straty przez dzikie zwierzeta. Z tad potrzeba zasiegu. Im wiekszy tym lepszy, mimo iz wiem, ze potrzebuje nim latac max 10-15 km.

Bardzo prosze o podzielenie sie doswiadczeniem, uwagi oraz nawet i zruganie, jesli cos zle lub glupio napisalem :)

Pozdrawiam z 1 posta :) <macha reka i probuje wcale nie popatrzec na przywitajke, ktora po prostu ominal swiadomie>
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Re: Sonicmodell Ar Wing Pro 100 by Mnich... i reszta forum

Post autor: Seba_K »

Dwa tematy niżej kolega który ma bardzo duże doświadczenie budował podobne a nawet nie wiem czy nie to samo skrzydło: viewtopic.php?f=26&t=48195
10-15km myślę że link sterowania tutaj na 433 byłby lepiej na przykład nasz eleres , ale żeby uzyskać takie odległości to trzeb model zrobić bardzo porządnie.
z linkiem rc pewnie nie będzie problemu ale video już może być problemem
Baterie moim zdaniem Lion pod zamówienie kolega zeman0 ostatnio robił a czy robi to się musisz do niego zgłosić (oczywiście polecam)
Ja używam Pitlaba jako autopilota więc na temat tych co wybrałeś się nie wypowiem
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sonicmodell Ar Wing Pro 100 by Mnich... i reszta forum

Post autor: Verid »

Zacznę niejako od tyłu. Z tym zarabianiem to raczej zapomnij. Na "analogu" i z samolotu g... zobaczysz w temacie zwierzątek buszujących w uprawach. No chyba że planujesz jakąś kamerkę HD skierowaną w dół, niskie przeloty i analizę wideo "po fakcie". Zważ tylko że niskie przeloty i dalekie loty wzajemnie się wykluczają. Fizyka.
Dodatkowo sprawę utrudni ewentualna chęć robienia tego "oficjalnie" a nie "za piwo" vide viewtopic.php?f=53&t=47694
Życzliwych nie brakuje a ludzie są znacznie bardziej świadomi w temacie tego co zabawkom latającym wolno a co nie.
Co do samego sprzętu:
-ESC dobierasz tak żeby jego amperaż był tak z 5-10A wyższy niż maksymalny pobór prądu twojego silnika przy wybranym śmigle.
-to do RC zgodzę się z przedmówcą że lepiej popatrzyć w kierunku czegoś na 433MHz. Lepsza propagacja niż 2.4GHz i mniejsze szanse że któraś harmoniczna nadajnika wideo będzie siać po sterowaniu.
-pomyśl też o stacji naziemnej. Przy dalszych lotach tracker to bardzo przydatny dodatek.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sonicmodell Ar Wing Pro 100 by Mnich... i reszta forum

Post autor: Marcin »

433 to wielkie anteny, może crossfire / r9 i 866 mhz?

Link video analogowy to faktycznie kiepsko, może HDZero (drogo)....

Składane śmigło wg mnie niepotrzebne, dodatkowe źrodło drgań itp.

Ardupilot jest OK jak się go opanuje na początku.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sonicmodell Ar Wing Pro 100 by Mnich... i reszta forum

Post autor: arek2081 »

Osobiście przerzuciłem się z 433mhz na 868 ze względu na mniejsze anteny, na razie jestem zadowolony (crossfire i Hermes) zasięgi na 10mW na 20km to żaden problem.

Co do dalekich i niskich lotów to nie widzę tu linku HD, tylko i wyłącznie analog. Fox 800, do tego dobry odbiornik najlepiej jakiś stary lawmate, te nowe to porażka. Porządne anteny, kamera 1200tvl i będziesz zadowolony. Co do rejestracji to jedynie kamera 4K i analiza po lotach, jak pisali wyżej.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ