Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach")

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Dar135
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 22:13
Lokalizacja: Małopolskie

Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach")

Post autor: Dar135 »

Hej,
czy ktoś używa tych gogli?
Jak to teraz z nimi jest z opóźnieniem, bo podobno poprawiany był firmware w lutym 2020 i w PAL było już lepiej, ale znalazłem też jakieś opinie, że za to co innego popsuli, a kolejna aktualizacja znowu wydłużyła opóźnienie.

Dotychczas używałem kubełka Eachine Goggles Two, ale po dłuższym używaniu dość męczą się oczy. Zresztą lat przybywa i widzę, że zaczyna pojawiać się lekka nadwzroczność (dotychczas było 0), dlatego szukam lepszych gogli i najlepiej z wbudowaną korekcją ogniskowej.

EV300D są teraz w fajnej cenie, ewentualnie wyżej już Fatsharki Attitude V6, albo w ogóle w oledy EV300O/Skyzone 04x czy też Fatsharki HDO2, ale tu już cena mocno rośnie i w ogóle zastanawiam się, czy jest jeszcze sens pakować się w droższe analogi, skoro wygląda na to, że w najbliższym czasie wszystko będzie się przesiadać na digital.

Gogle mają być do latania freestylowo racerami 5", dobrze też, aby miały wejście hdmi do potrenowania na Liftoffie. Obecnie na etapie nauki latania jak najniżej nad ziemią z flipami/rollami, ale jeszcze sporo kretów przede mną. Póki co, z przejściem z DJI FPV czekałaby mnie też teraz większa rewolucja, bo do obecnych moich obu konstrukcji na 210mm trudno będzie jeszcze wcisnąć Air Unita. To raczej do następnego builda, ale to najwcześniej w przyszłym roku.

Dlatego na chwilę obecną EV300D... ale jeśli z tym opóźnieniem dalej masakra, to pozostają jeszcze Fatsharki Attitude V6...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: pma_ »

to może dji i moduł analogowy działa dobrze tylko przestaje nagrywać po utracie zasięgu video.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: lesz »

pma_ pisze:to może dji i moduł analogowy działa dobrze tylko przestaje nagrywać po utracie zasięgu video.
Lekka przeginka ;) on tutaj o goglach za 300$, jak jeszcze jakis cashback ogarnie to moze i za 1100pln nowe dorwie, a dji teraz to pod 2500 + modul + przejsciowka i zrobi sie 2800-3000 jak lepszy rx :)
@Dar Analog tak szybko nie wymrze, wiec jeszcze troche gogle beda krazyc na rynku :) okresl budzet, bo na razie to gdybasz
Wg. Mnie Ponizej 1000, uzywka czegos sredniego, ew. Nowe kubly cobra x
Klase srednia sam wyznaczyles ;) nowe srednie skyzone/fs 1000-1500
a gorna polka 1500+: 04x(jest rx), hdo1/2(bez rx), orqa (bez rx i malo wsparcia u nas). Jak sam sciagniesz, to przy odsprzedazy nie traci sie za wiele.
Najlepiej ogarnac kogos lokalnie i przymierzyc jak leza i sie w nich patrzy, dosc wazny etap :p
Mi sie na tej kombinacji analog w dji sie zle latalo. obraz byl jakis taki dziwny + maly lag. Awaryjnie moze, ale na stale nie polece.

Nie probuj dji, to porzadny analog bedzie nadal ladny ;) polatanie na cyfrze to bilet w 1 strone, szkoda go kupowac za szybko.
No chyba ze $$$ to nie limit, zamiast airunit po prostu vista do drona i w gore ;) tylko wtedy pewnie by nie bylo tego posta ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: pma_ »

hdo2 + dobry moduł to już blisko DJI
Natomiast masz rację przymiarka to naważniejsza rzecz. DO tego w HDO2 jest regualacja ostrości, w DJI potrzebne są inserty.
Mam i DJI i HDO2 i jakoś nie planuję przenieść wszystkiego na cyfrę, ma swoje wady niestety.
Do obrazu analogowego w DJI trzeba się przyzwyczaić, jest inny, ale latać się da. NIestety nie są to najwygodniejsze gogle dlatego w analogu latam na FS.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: df2 »

Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika – [b] pma_[/b] pisze:hdo2 + dobry moduł to już blisko DJI
Natomiast masz rację przymiarka to naważniejsza rzecz. DO tego w HDO2 jest regualacja ostrości, w DJI potrzebne są inserty.
Mam i DJI i HDO2 i jakoś nie planuję przenieść wszystkiego na cyfrę, ma swoje wady niestety.
Do obrazu analogowego w DJI trzeba się przyzwyczaić, jest inny, ale latać się da. NIestety nie są to najwygodniejsze gogle dlatego w analogu latam na FS.
1. Hdo2 + dobry moduł (a sprawdzałem z rapidf, różnymi Achillesami i pirxami) - moim zdaniem nie ma absolutnie porównania do dji, nawet na 25mbitps; nie mówiąc o 50mbitps.
Jak przymierzy parę różnych to okaże się czy widzi różnicę, tak jak np ja, czy nie widzi różnicy wyraźnej, tak jak pma_.

2. "Regulacja ostrości" w Hdo2 w moim przypadku to rozwiązanie lokalne. Astygmatyzm widać i w przypadku jednego mojego kolegi temat jest nie do przeskoczenia.
Natomiast do dji możesz wsadzić oczy z okularami. Ja mogę. Kolega może. Nie znam na tą chwilę nikogo kto nie może.

W moim przypadku i w przypadku znajomych z okularami temat ostrości w dji jest dużo lepiej rozwiązany niż u większości konkurencji. Każdy nakłada gogle i widzi ostro.
W hdo z soczewkami nie mogę oglądać przekazu na soczewkach kolegi, musiałbym kupić swoje i trzeba byłoby je zmieniać. Hdo2 już wyżej napisałem.
Dla mnie kwestię ostrości hdo/Hdo2 biją też chociażby takie kubły jak cobrax ale też quantum v2 pro :)

3. W przypadku dji, ja - a stygmatyk, nie widzę żadnej potrzeby insertów. Nie znam osobiście nikogo kto ma taką potrzebę.
Kolega [pma_] nie wiem do czego insertów potrzebuje.

4. Wadą dji w wersji v1, moim zdaniem, jest brak wejścia hdmi. W v2 jest jakaś opcja podłączenia się do wyświetlania obrazu w goglach po USB, np do symulatora dji fpv.

5. Odkąd mam dji i dokładkę analogową to latam na analogu jednak na dji. Hdo2 oddałem, bo jeszcze miałem taką możliwość.
Dla mnie, oprócz lepazej jakości obrazu, podstawową przewagą nad Hdo2 jest nagrywarka i odtwarzarka. Nawet nie ma co porównywać do Hdo2.

6. Jeśli chodzi o wygodę fizyczną gogli dji to są 2 kwestie:
6.1 Wygoda na twarzy - albo można się przyzwyczaić - jak ja, albo można zmienić gąbkę - jak wielu moich kolegów. Jedno czy drugie i sprawa wygody na twarzy załatwiona.
6.2 wygoda w transporcie - tu jest kwestia czy odkręcać anteny do transportu, czy kupić inne anteny, czy zdejmować moduł analogowy...
Koledzy kupili anteny Cristal i zrezygnowali z analoga, ja kupiłem większy plecak. Gogle są zdecydowanie większe niż Hdo2, ale anteny w Hdo2 też swoje wystawały i mi przeszkadzały.

Podsumowując - gdyby mnie było stać na początku na gogle dji to bym żałował, że nie przymierzyłem ich na początku od razu i prawie utopilem kasę w Hdo2.
Ostatecznie same gogle wyszły mnie w późnej promocji taniej dji niż Hdo2, o dołożeniu analoga nie wspominając ; zakup 4 modułów analog od rapida po pro58 ogarnęło mi testy zarówno w Hdo2 jak i dji.

Sprawa zakupu kamer i modułów au/Vista to już inna sprawa.

Polecam sprawdzić jak co działa, jak pasuje na twarz, a nie sugerować się tym że ja piszę o zaletach dji i wadach Hdo2, a taki pma_ odwrotnie.

Trzeba sobie zrobić dużą tabelkę, zaczynając od swoich własnych wymagań, a kończąc na sprawdzeniu na własne oczy.
Dar135
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 22:13
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: Dar135 »

Dzięki za bardzo przydatne opinie.

Póki co skreśliłem EV300D - z różnych znalezionych testów wynika, że jednym niby poprawiło opóźnienie do 30-50ms.. ale innym to dalej wychodzi 50-100ms i dodatkowo jakieś inne zakłócenia doszły, więc może być loteria...

Na chwilę obecną zostają Fatsharki Attitude V6, ale ciągnie też do oledów SKY04X albo HDO2. Nawet bardziej do Skyzone-ów, bo w komplecie jest moduł, ale niestety obecnie na bangoodzie tylko wysyłka z Chin, za to HDO2 są z magazynu w Czechach. Jedne i drugie obecnie cenowo około $560-$569 (+ jeszcze moduł do HDO2). Niestety obecnie jedynie jakiś kupon -$30 działa, ale jeszcze 1-2m-ce temu wychodziła dużo fajniejsza cena, a i Skyzone-y były z Czech.

Dzięki też za opinie o goglach DJI, zacząłem się bardziej im przeglądać. Póki co dla mnie na minus kombinacje z podpięciem do komputera, aby uruchomić inne symulatory np. Liftoffa. Do obecnego kubełka przez HDMI podłączałem nawet wizję z Mavica Air (poprzez tablet z microHDMI out).
Z tego co znalazłem też, to tylko Air Unit nagrywa od razu na kartę, a Caddx-y już nie (więc pozostaje nagrywanie z gogli, albo dodatkowa kamera na lataczu).

Będę jeszcze przez najbliższe monitorował promocje, kupony, dostępności wysyłki z EU - o ile nie wsiąknę jednak w DJI ;) .
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: df2 »

Air unit czasami psuje nagrania.
A nagranie w goglach jest zauważalnie niższej jakości niż te z air unit.

Caddxy - teraz caddx produkuje zarówno air unity jak i vistonebule.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: pma_ »

Jeśli chodzi o nagrania to jeśli chcesz mieć dobrzej jakości to i tak wozisz przyzwoitą kamerę więc róznicy nie ma. Vista jest lżejsza i co ważne mniejsza.
Ja nie lubię latać w okularach dlatego mam inserty w DJI (a wcześniej miałem w HD3). Pozatym można sobie zamówić inserty u optyka z korektą astygmatyzmu.
Z wad DJI poważna jest jedna, parę razy po wleceniu za gęste krzaki miałem freeze na ułamek sekundy, w analagu w tym samym miejscu ledwo widać było ale się dało przeleciec.
Co do symulatora to nie wiem po ci gogle, latam na monitorze.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Dar135
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 30 maja 2021, 22:13
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: Dar135 »

Z symulatorem w sumie racja - można na monitorze.. Zwykle podpinałem gogle, ale w końcu obraz z symulatora i tak wygląda inaczej, niż w rzeczywistości.
Z nagraniami również, póki co to by wystarczyły z gogli. Jeszcze sporo nauki przede mną, więc bez dodatkowej kamery lżej i mniejsze ewentualne straty.

Im więcej przyglądam się DJI, tym bardziej wciągają, więc dzięki też za info o wadach.
Raczej stopniowa by to była przesiadka, najpierw spróbowałbym upakować Nebulę z Vista do jednego z obecnych modeli, a reszta na analogu. Ewentualnie przesiadka na inną ramę, jeśli nie szło by tego już upchnąć.
Jakie moduły do analoga na DJI używaliście?
Czy podpięcie do FC i konfiguracja OSD z Betaflighta działa w porządku?
Czy używał ktoś kontrolera od DJI? Czy działa też z Vistą, czy tylko Air unit? Jeśli już, to raczej by była już dalsza przyszłość, ale ciekawie w teorii wygląda zasięg, a i prostsza konstrukcja o jeden moduł i parę anten.

A zaczęło się od "małej" zmiany na trochę lepsze gogle... :)
Dotychczas z DJI to tylko Mavic jako "wyjazdowa" kamera z góry, a nie interesowałem się wcześniej ich FPV, ale faktycznie ciekawie to wygląda i trzeba by może się "zaktualizować".
Gdyby jeszcze wpadły jakieś promki/kupony zbliżone do cen jak jeszcze parę m-cy temu... cóż będę jeszcze obserwował, a tymczasem wdrażał się w temat.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: Marcin »

A może...
https://www.tojalece.pl/pl/p/Gogle-FPV- ... SKY04L/623

Gogle z DJI są wielkie i nie każdemu ich rozmiar podchodzi. Jak jeszcze analog to musisz mieć swój moduł, potem to jakoś do gogli doczepić, generalnie robi się partyzantka. Wentylator głośny jak diabli, dodatkowo wieje po oczach czasami, co też wkurza.
Jeśli nie planujesz iść w cyfrę to nie ma to sensu.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: pma_ »

Mi tam po oczach nie wieje :) A na zewnątrz jakoś ten wentylator nie przeszkadza.
Moduł mam Foxeer i jest ok.
Kontrolera nie ma sensu moim zdaniem brać DJI, normalne radio daje więcej możliwości z modułami.
Konfiguracja w BF jest taka sama, ustawiasz rzeczy w OSD i część z nich widzisz w goglach, a część nie :) Dawno nie było aktualizacji więc raczej bym nie liczył na poprawę FW.

Z inav jest wiekszy problem bo np nie ma AH co w przypadku samolotów jest dość istotne.

Jest jeszcze jedna alternatywa ale tu nie mam zdania. Sharkbyte. Mniejsze, lżejsze, wszystko w nim działa (w sensie wyświetlania osb, konfiguracji, itp dzięki canvas mode). Ale pooglądaj recenzje na YT bo obraz jest wyświetlany inaczej.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: Marcin »

Wiatr w oczy był zauważalny w zimę, na wiosnę, może kwestia tego, ze teraz jest ciepło i tak już różnicy temperatur nie czuć. W ogóle z tym wentylatorem to parodia jest, bo chodzi non stop, a jak się popsuje (co nie jest wykluczone, bo parę osób na grupach o tym pisało) to masz gogle nie do użytku.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: df2 »

Chyba są 2 wentylatory.
Chyba bo jak włączę gogle to słyszę cichutki szum, ale czasami załącza się ewidentnie coś z dźwiękiem wentylatora.
Nie rozkrecalem jeszcze gogli ale jeden może być do soczewek żeby nie parowały, a drugi może być od chłodzenia elektroniki. Tak by mi pasowało, tym bardziej że dji lubi aktywnie chłodzić elektronikę nawet w dronach (oczywiście nie wszystkich).

No ale mi nic po oczach nie wieje...
Masz dopasowaną gąbkę?
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: df2 »

Dar135 pisze: Im więcej przyglądam się DJI, tym bardziej wciągają, więc dzięki też za info o wadach.
Raczej stopniowa by to była przesiadka, najpierw spróbowałbym upakować Nebulę z Vista do jednego

Latam sporo za innymi RC i muszę Ci powiedzieć, że z ok 10m quad 5tka przez nebulę wygląda jak zbitek 4 pixeli, których można nie rozpoznać. A przez kamerę dji i nebulę pro widać dobrze quada nawet z 50m.
A na tle nieba to już jest lux na dji/pro vs zwykła nebula.

Efekt tego jest taki, że brakuje mi kamery do jednej Visty.

Kupuj od razu minimum pro jak coś.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Eachine EV300D jak z opóźnieniem? (lub inne po "kubłach"

Post autor: pma_ »

A próbowałeś runcam racer 4 ? :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ