Totalny reset kontrolera lotu

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Totalny reset kontrolera lotu

Post autor: Thomassino »

Cześć.

Wczoraj zbudowałem sobie małego wydrukowanego z drukarki 3D drona (Nano long range 1S)
Wszystko działało znakomicie, odbyłem kilka lotów testowych, nie widziałem żadnych problemów.
Ostatni pakiet jaki wylatałem był to pakiet 1S lipo i zszedłem troszkę "to low" z napięciem do 2,95V.
Po odłączeniu pakietu skończyłem testy i odłożyłem model na zasłużone miejsce (półkę :))

Dziś po podłączeniu pakietu o napięciu 4,20 nie mogłem uzbroić modelu a wszystkie elementy na OSD zniknęły.
Co się później okazało FC zrobił totalny reset wszystkich ustawień, FC to DarwinFPV 15A 1-3S F411.

Macie jakiś pomysł dla czego tak się stało? czy tu chodzi o zbyt niskie napięcie pod koniec latania?

Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony piątek 28 maja 2021, 12:26 przez Thomassino, łącznie zmieniany 3 razy.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Totalny reset kontrolera lotu

Post autor: df2 »

Spotkałem się już z resetem różnych małych aio FC po "brownout" przy niskim napięciu dla 1s,wiec coś może być w temacie. Czy to w tinyhawk był ten temat?

A ten model jest ogólnie dostępny d0 druku? Rzeczywiście daje radę jako long range?
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Totalny reset kontrolera lotu

Post autor: Thomassino »

Nie to nie tinyhawk... a raczej cos takiego https://www.youtube.com/watch?v=hvgukykBTNo&t=1s i jest dostępny do druku
Posiadam osobiście tinyhawka 2 i nie raz miałem napięcie grubo poniżej 3V i takie rzeczy nie miały miejsca.
ODPOWIEDZ