Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Post autor: uki80 »

Witam i z góry sorry jeśli już było. Chciałem zapytać jak zwiększyć liczbę kanałów w w/w radiu bez programowania i dokupywania innego odbiornika. Dotyczy łodzi zanętowej z 2 silnikami.

Obecnie:
1. Silnik lewy
2. Silnik prawy
3. Klapy
4. Światła obrysowe
5. Tryby lotu
6. Zapamiętywanie wp.

Brakuje mi 2 kanałów. Jednego do włączania halogena i drugiego do kamery fpv. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć? Gdzie się wczepić w APM i jak to w mission planner ustawić. Pewnie się jakoś da. Z góry byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Re: Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Post autor: pawlo »

Tryb lotów możesz zrobić moda obrotowym przełącznikiem 6-pozycyjnym
https://diydrones.com/profiles/blogs/6- ... ch-for-apm

fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
uki80
Posty: 45
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 17:54
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Post autor: uki80 »

Ale ja mam zupełnie inne radio. Sa 2 pokrętła ale analogowe. Myślałem, że da się może kamerkę i światła podłączyć gdzieś do apm'a bo wyjść tam od ciula jest. Tylko co do czego i jak to później ustawić?
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Post autor: volender »

obejrzyj jeszcze raz... tu nie chodzi o konkretne radio - masz pokrętło analogowe, to możesz w fc przypisać różne akcje do różnych wartości sygnału, np 1000-1200 coś tam 1, 1200-1400 coś tam 2 itp.

a żeby nie robić tego na czuja pokrętłem bez skoku, koleś montuje przełącznik, który defacto działa tak samo jak to pokrętło, tyle, że powiedzmy, zdyskretyzowane - zauważ rezystory na płytce przełącznika i ilość przewodów które do niego idą.

Ew jeżeli twoja aparatura pozwala, to możesz sobie zrobić mix i na jednym kanale przesłać stan kilku przełączników jako pole bitowe/sumę bitową, czyli np:

-na początku dajesz na dany kanał stałą wartość np 1000 (choćby jako full + przeskalowanie)
-sw1 dodaje do tego 500 (on) / 0 gdy off
-sw2 dodaje do tego 250
-sw3 dodaje do tego 125

i potem zostanie wyłuskać to w FC


a jak aparatura tego nie obsługuje, to możesz to samo zaimplementować na rezystorach i kanale analogowym.
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Re: Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Post autor: pawlo »

uki80 pisze:Ale ja mam zupełnie inne radio. Sa 2 pokrętła ale analogowe. Myślałem, że da się może kamerkę i światła podłączyć gdzieś do apm'a bo wyjść tam od ciula jest. Tylko co do czego i jak to później ustawić?
Kolega nie czytał ze zrozumieniem.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zwiększenie liczby kanałów flysky fs-ia6

Post autor: pawelsky »

uki80 pisze:Ale ja mam zupełnie inne radio.
Zacznijmy od tego ze nie napisales jakie masz radio. Podales jedynie model odbiornika.
uki80 pisze:Sa 2 pokrętła ale analogowe. Myślałem, że da się może kamerkę i światła podłączyć gdzieś do apm'a bo wyjść tam od ciula jest. Tylko co do czego i jak to później ustawić?
Najprostszym sposobem uzyskania tego o czym piszesz jest wymiana odbiornika (o ile oczywiscie Twoje radio ma wiecej niz 6 kanalow). W przeciwnym razie jedyne co Ci pozostaje to mody wielopozycyjne ktore koledzy opisali wczesniej.
ODPOWIEDZ