DJI FPV Combo

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

krall pisze:To ja Ciebie teraz nie rozumiem
krall pisze:Co się martwisz za innych
Bo pewnikiem czytasz wątek od połowy i ciut wybiórczo. Po pierwsze - zabawa się zaczęła od wymiany zdań między pma_ a Pawelsky'm gdzie pierwszy stwierdził że kopter przy krzakowaniu będzie się łamał w określonym miejscu a drugi że on do krzakowania nie służy a łamać się, jeżeli już, będzie gdzie indziej. Na co ja stwierdzam że kopter owszem, będzie przez potencjalnego nabywcę (pomijam forumowiczy) traktowany jako sprzęt do krzakowania bo tak są skonstruowane jego reklamy mimo że recenzje i zdroworozsądkowe podejście Pawelsky'ego wskazują na co innego. Jak napisałeś - tak działa świat, marketing i psychika ludzka też tak przy okazji.
Po drugie - temat mojego domniemanego "martwienia" zaadresowałem kilka postów wyżej. Nie widzę sensu żeby się powtarzać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Obejrzałem właśnie test Klawitera. Tragedia. Tzn przeraża to, że testowali go w takich warunkach, w jakich pewnie sporo kupujących będzie próbowała - ciasno, szybko, poza linią wzroku (nie tyle daleko ale w dziwne miejsca). No i efekt wiadomy - kopter ubity. I obstawiam, że większość kraks i zniszczeń będzie właśnie tego typu i z takich przyczyn.

Ciekawe, że na odległość poleciało tylko koło kilometra tylko.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI FPV Combo

Post autor: lesz »

Marcin pisze:Ciekawe, że na odległość poleciało tylko koło kilometra tylko.
? Przeciez to normalne przy redukcji mocy do wymagan unijnych ;) ale wg. Kilku recenzji idzie odblokowac FCC i miec bezpieczny zapas ;)
Wg. mnie ludzie w EU nie rzuca sie na drona poza 1sza fala nabranych na marketing, bo brak certyfikacji skutecznie obniza jego wartosc dla kowalkiego (wg. Materialow to dron dla swiezaka kowalskiego, niekoniecznie dla kogos z SK)

A sama sprawa Videoout: wyglada na programowe ograniczenie, byly przyklady z V1, ze dziala (no i sam SC) - oraz na logike, skoro idzie przeslac obraz z V2 do tel, to co za roznica, ze to bedzie obraz z nowego drona, czy z starego air unit? (Z obu idzie robic DVR, wiec oba sygnaly idzie tez wyslac na usb...)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: krall »

lesz pisze: Wg. mnie ludzie w EU nie rzuca sie na drona poza 1sza fala nabranych na marketing, bo brak certyfikacji skutecznie obniza jego wartosc dla kowalkiego
Jak już tak sobie kontynuujemy hyde park - ja myślę, że sprzedaż będzie na poziomie innych zabawek DJI.
Kopterek stanowi uzupełnienie oferty dji o maszynkę do szybkich i efektowych ujęć (inne tego nie mają), większość nie odważy się na latanie po krzakach.
Siła nabywcza (także naszego) społeczeństwa ma się wciąż całkiem dobrze. Część osób kupi dla funu, część dla biznesu.
Od naszej "modelarskiej" strony - myślę, że mimo powytykanych minusów to chyba całkiem fajna maszynka: AllInOne, dobra jakość obrazu no i zap*a ;-)
Także jak ktoś ma potrzebę i wolne 6 tysi to... nie krępować się :-)
Co do formalnego braku klasy - to sam nie wiem na ile to w tej chwili jest problem?
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Krall, powiem Ci, że mając wolne te 6 tyś sam bym go chyba kupił, ale wiedząc o jego ograniczeniach i możliwościach. Bo do tłuczenia mam węglowe ramy i 5" koptery samoróbki. Więc krzywda by mu się u mnie nie stała.
Z drugiej jednak strony podejrzewam, że szybko by mi się znudził. Bo nie jestem 'content creator', nie mam milionów subów na YT (całe 7 osób hehe) więc kręcenie pod publikę mnie nie kręci. Raczej wolałbym te 6 tyś na moduły DJI do moich wszystkich latadeł fpv przeznaczyć i cieszyć się HD w goglach wszędzie.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI FPV Combo

Post autor: marimach77 »

Gdyby się dało połączyć DJI FPV Gogle V2 + Mavic 2 Pro/Zoom to byłbym w niebie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

krall pisze:Co do formalnego braku klasy - to sam nie wiem na ile to w tej chwili jest problem?
Fromalny problem jest taki ze nie mozna nim latac w A1 <900g. Pozostaje tylko A3, lub do konca okresu przejsciowego A2 jesli ktos zrobil uprawnienia.

Ale to w sumie dobrze bo latanie nim nad ludzmi to generalnie nie jest dobry pomysl. Zreszta i tak A1 ogranicza predkosc loty do maks 19m/s wiec nie mozna rozwinac 'skrzydel'.
Awatar użytkownika
OBI_FMJ_PL
Posty: 10
Rejestracja: piątek 05 mar 2021, 16:16
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: OBI_FMJ_PL »

Dzień dobry!
Jeśli pozwolicie pociągnę swoje pytanie - myślę, że nie tylko mnie interesuje korekcja wad wzroku w goglach FPV DJI.
Dostałem odpowiedź supportu:
Regarding your concern, currently, the Corrective lens for Hyperopia is not available,. We will surely provide this need to our engineer's to evaluate. You can wear glasses to use the Goggles.
Faktycznie w środku jest miejsce na okulary? Przymierzyć nie mam gdzie - nie sądzę żeby w Szczecinie były gdzieś do pomacania - dlatego tak dopytuję. Mam takie małe wkładki do okularów strzeleckich, może one coś pomogą? Z pozytywnych informacji - żona złapała bakcyla, lata Mambo i entuzjastycznie podchodzi do zakupu FPV DJI :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Adrián »

Jak nie będziesz miał potwierdzonej informacji, zawsze możesz kupić i masz 14dni na zwrot do sklepu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

OBI_FMJ_PL pisze: Przymierzyć nie mam gdzie - nie sądzę żeby w Szczecinie były gdzieś do pomacania - dlatego tak dopytuję.
MM twierdzi ze maja na stanie, wiec udalbym sie do nich w celu przymierzenia. Podejrzewam ze pare innych sklepow tez je juz oferuje.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Mnie dziś reklama Euro RTV AGD przyszła, choć pewnie u nich to będzie na stanie na zamówienie...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pma_ »

OBI_FMJ_PL pisze:Dzień dobry!
Jeśli pozwolicie pociągnę swoje pytanie - myślę, że nie tylko mnie interesuje korekcja wad wzroku w goglach FPV DJI.
Był optyk, który dorabiał dowolne szkła korekcyjne do FS więc pewnie do tych też się da.
Zresztą przejdź sie do dowolnego optyka, niech ci zrobią szkła a ramkę dobie wydrukujesz.
Ja noszę okulary ale nie bardzo sobie wyobrażam latanie w nich dlatego kupiłem szkła korekcyjne.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
OBI_FMJ_PL
Posty: 10
Rejestracja: piątek 05 mar 2021, 16:16
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: OBI_FMJ_PL »

pma_ pisze:Był optyk, który dorabiał dowolne szkła korekcyjne do FS więc pewnie do tych też się da.
Dorobienie szkieł to nie problem, chociaż wolałbym kupić gotowe.
pma_ pisze:a ramkę dobie wydrukujesz.
Taaa, wydrukuję sobie. Przeceniasz mnie. Na szczęście na BG są dostępne same ramki, a chwilowo ramka (1 sztuka), czyli trochę mało... Po 25 marca mają być ponownie dostępne.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pma_ »

nie mów, że nie masz obok nikogo z drukarką czyde
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

OBI_FMJ_PL pisze:Taaa, wydrukuję sobie.
Sobie albo tobie ;-)
Takie coś? https://www.thingiverse.com/thing:2491617
Ten wredny...
ODPOWIEDZ