Niedziałające uart/sbus w betaflight

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

oskare2345
Posty: 57
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 08:00
Lokalizacja: Okup Mały

Niedziałające uart/sbus w betaflight

Post autor: oskare2345 »

Witam. Po paru kopterkach opartych na Inavie chciałem sobie zbudować 5 calówkę do freestyle na betaflight. FC to mamba F722S a odbiornik to eleres mini. W eleresie jest ustawiony sbus. kabelek od odbiornika idzie do pinu SBUS. W portach wszystko ustawione dobrze o czym zaraz. W betaflight jest ustawione serial based reciever i sbus. Wszystko zasilone eleres zbindowany a betaflight nie czuje sygnału dobiornika. Próbowałem na innych uartach bez skutku. W końcu sflashowałem FC na inav i nagle sygnał z odbiornika jest czytany przez FC... Ktoś spotkał się z takim problemem? Bataflight wgrywałem 4.2 i 4.03 a inava 2.5.2.
X-UAV mini talon eLeReS i vtx 1.2GHz
TBS source one 7 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
TBS source one 5 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Niedziałające uart/sbus w betaflight

Post autor: miś »

Z tego co pamiętam to INAV miał poprawkę aby prawidłowo współpracował z eleresem. A betaflight pewnie tego nie ma. Jak koniecznie chcesz używać betaflight to albo trzeba by zrobić w nim poprawkę na wzór inav'a albo zrezygnować z SBUS i podłączyć odbiornik po PPM.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Niedziałające uart/sbus w betaflight

Post autor: volender »

popatrz tutaj: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=47 ... us#p575045

ogólnie żeby użyć sbus'a z eleresa w bf, trzeba sobie przekompilować soft z tym zmienionym parametrem.
Chyba, że coś poprawili ostatnio, ale tego nie wiem, bo już nie za bardzo śledzę to.

Jeśli wgrasz inav, to też będziesz miał ten sam problem.
oskare2345
Posty: 57
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 08:00
Lokalizacja: Okup Mały

Re: ELERES nie działa z betaflight na SBUS

Post autor: oskare2345 »

Dziękuję za pomoc. Skompilowałem .hex na mambe f722 z wydłużonym czasem sbus i wszystko ruszyło od strzała. Jeśli komuś potrzebny jest .hex do mamby f722 kompatybilny z eleresem to tu jest link (https://drive.google.com/file/d/1VIb2SW ... sp=sharing).
X-UAV mini talon eLeReS i vtx 1.2GHz
TBS source one 7 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
TBS source one 5 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
ODPOWIEDZ