3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Post autor: Głuś »

Od ostatniego wątku, który założyłem w tym dziale minęło 5-6 lat i na pewno grubo ponad 50 kopterów, które zbudowałem przez ten czas, a że ostatnio forum przygasa i mam trochę czasu (przez obecną sytuację na świecie) chciałbym tchnąć trochę życia w forum bo widzę, że większość poszło na "faceZbuka", a tam wszystko ginie po 5 minutach. Tutaj można zajrzeć/znaleźć wątek zawsze :-)
@kuczy to też pośrednio dla Ciebie, bo jak wszyscy wiemy masz ostatnio dylematy, to tak żebyś nie rezygnował z hobby i poszerzał horyzonty - bo jak dobrze pamiętam mówiłeś, że racerów nie lubisz :-)

Do rzeczy: pewnego październikowego, pochmurnego dnia, przyszło mi do łba, żeby wsadzić RunCam Split 4 4K w 3 calową ramę. Niby miałem jakiś czas "focha" na 3 cale i nawet miałem rezygnować na rzecz 5" (którymi latam ciągle), ale odkurzyłem swoje stare Tyro 79 i tak ponownie zakochałem się w lataniu 3 calowcami.
Ponieważ RunCam Split 4 4K ma otwory 25.5x25.5 poszukałem pakowanej ramy, jak na 3 cale i będę kombinował :-P Wiertarek Ci u mnie pod dostatkiem :-D

Także tego - w założeniu ma wyjść takie coś:
screenshot.1603322522.jpg
screenshot.1603322522.jpg (55.56 KiB) Przejrzano 5240 razy
a co wyjdzie to nie wiem, ale Wam powiem :_D

Czyli tak:

- rama ZJWRC 140mm
- motorki T-Motor F1507 3800KV - tutaj co prawda rozważałem niższe KV, ale nie ma to sensu bo prawie nie ma LiPo odpowiednio małej pojemności na 6S
- Regle T-Motor MINI ESC F45A 4in1 20x20 6S 32BIT
- FC Matek (a jakże - chyba nikogo nie zaskoczyłem :-D) F722-miniSE
- GPS Beitian BN-220T
- VTX Runcam TX200U z anteną GEM od Actuny - zestaw sprawdzony prze ze mnie boju, mogę zrobić osobą recenzję jak Actuna ją zasponsoruje jakąś fajną paczką z antenami :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- Kamera to jak wspomniałem RunCam Split 4 4K
- Odbiornik obowiązkowo R-XSR podłączony przez F.PORT :-)

Jak o czymś zapomniałem to przepraszam. Będę aktualizował temat, no chyba, że mi weny, albo czasu braknie....
Na chwilę obecną czekam na graty, część już mam, reszta w drodze :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: 3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Post autor: pma_ »

Jestem ciekaw jak ten split będzie się sprawował, szczególnie opóźnienia. W copterze nie miałem nigdy splita.
Mam w jednym runcam hybrid ale to zupełnie inna bajka.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: 3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Post autor: Głuś »

Zobaczymy :) Kamerka już czeka na resztę :-D
IMG_20201026_154752.jpg
IMG_20201026_154752.jpg (171.22 KiB) Przejrzano 5043 razy
W razie czego zmienię trochę plany i pójdzie do skrzydełka, ale jestem dobrej myśli :-)
Rama i większość gratów też już prawie dotarło, ale na silniki to sobie poczekam coś czuje... :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Post autor: Bihtus »

A jak myślicie do takie projektu dać KFC32F3_INAV ?
Mam takowe na stanie i się kurzy ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: 3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Post autor: Głuś »

Próbowałem kiedyś latać 250'tką z iNAV. Raz, że milion niepotrzebnych opcji, dwa to kupa pier*olingu z ustawieniem, żeby to jako tako latało. Odkąd zrobili w Betaflight GPS Rescue Mode mode porzuciłem całkowicie latanie maluchami na czym innym niż BF. Wszystko działa od strzała, wystarczy tylko dopieścić pidy i ustawienia, a RTH w BF jest idealnie taki jak powinien być, nie jest super dokładny i nie ląduje, ale właśnie taki ma być, zero kompasów, zero masztów itp. zbędnych pierdół.
iNAV jest fajny do samolotów i większych kopterów, których to prawie już nikt nie buduje :-D
PS. To KFC z prockiem F3 to już muzeum, tam już chyba nie wejdzie nawet najnowszy iNAV...? W Betaflight GPS Rescue Mode masz od procka F4 w górę.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: 3 cale po mojemu :-) RunCam Split 4 4K

Post autor: pma_ »

I jak? zbudowałeś coś?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ